Co na pewno NIE ochroni Cię przed inflacją? | DNA Rynków #306

opublikowano: 27 lipca 2020

Co myślisz, gdy słyszysz inflacja? Na pewno, że będzie drożej. Jeszcze na początku 2020 roku wyraźnie w DNA mówiliśmy o tym, że trzeba uważać na inflację. Wtedy sięgała ona blisko 4,5%, potem przyszedł kryzys i wcale nie okazało się, że inflacja mocno zwolniła. Co na pewno ochroni Twoje pieniądze przed inflacją, a więc da Ci zarobić, jest zawsze w pewnym stopniu niewiadomą. O tym mówimy jednak przedstawiając modelowe portfele DNA i wprost w pozostałych wpisach przedstawiających nasze spojrzenie na niektóre aktywa. Tu możemy odesłać Cię np. do odcinka „DNA #303 – Dlaczego i ile zainwestuję dziś w złoto? (kliknij, aby przeczytać)” czy odcinka „DNA #302 – W co inwestować teraz na trzeci kwartał 20202 roku?” (kliknij, aby przeczytać). W tym odcinku skupimy się na tym, co jest jeszcze pewniejsze, czyli jakie aktywa na pewno NIE ochronią Twoich oszczędności przed inflacją.

Najważniejsze w tym odcinku DNA Rynków:

  • Polska ze złotym medalem inflacji – niezbyt chlubny to rekord, ale faktycznie zajmujemy dziś pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji inflacji w Europie.
  • Co na pewno nie ochroni Cię przed inflacją? oczywiście nie jest możliwe powiedzieć z całą pewnością, co ochroni przed inflacją, ale na pewno możemy powiedzieć, co Cię przed nią nie ochroni i dlaczego fundusze obligacji rządowych, tak rozchwytywane, to nie jest najlepszy wybór.

Zobacz również poprzedni odcinek DNA Rynków #305 „Boisz się, że straciłeś koronahossę? Zobacz, co możesz zrobić!”

Jeśli decydujesz się na oglądanie odcinka, a nie czytanie artykułu to gorąca prośba o zostawienie suba 🙂 Dzięki temu nie ucieknie Ci kolejny odcinek!

Obejrzyj odcinek DNA Rynków #306

Polska ze złotym medalem inflacji

Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że Polska jest niechlubnym królem, jeśli chodzi o inflację w Europie. Stopa tej inflacji w czerwcu 2020 roku wyniosła u nas 3,8%, podczas gdy średnia unijna to ok. 0,8%. Na pewno nie jest to wyścig, który chcielibyśmy wygrywać i oczywiście ta ogólna inflacja może czasem spadać lub rosnąć, jednak to nie ona jest tym, co naprawdę interesuje konsumenta. On zainteresowany jest najbardziej poszczególnymi elementami koszyka dóbr i usług, które składają się na uogólnioną daną o inflacji.

Zarejestruj się, aby przeczytać ten i pozostałe materiały premium!


Premium

Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna

Zyskasz dostęp do niedostępnych materiałów!

Kliknij i zarejestruj się

Do zarobienia!
Paweł Cymcyk

Powyższa treść jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis DNA Rynków oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

38
1

Powiedz nam czy podobał Ci się ten materiał

38
1


Może Cię zainteresować również:

Ankieta

Co jest bardziej prawdopodobne w 2021 roku?

  • Bitcoin po 100 tys. USD
  • Złoto po 2 tys. USD
  • Nasdaq po 15000 pkt

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy: