Wschodząca gwiazda międzynarodowego e-commerce. Jak działa Global-E?

W obecnych czasach istnieje wiele różnych metod na uzyskanie ekspozycji na branżę e-commerce. Najpopularniejszą strategią jest selekcja firm działających bezpośrednio jako platformy sprzedażowe, takie jak Amazon, Mercadolibre czy Sea Limited. Innym podejściem może być inwestycja w spółki umożliwiające przedsiębiorcom tworzenie własnych sklepów internetowych, takie jak Shopify czy Shoper. A jeszcze inną, bardzo ciekawą niszą w segmencie e-commerce są spółki, które specjalizują się w ułatwianiu transgranicznej sprzedaży online. Przykładem takiej firmy jest Global-e Online, którą dziś w szczegółach przeanalizujemy.

Czym zajmuje się Global-E?

Global-E to platforma, która pomaga detalistom i markom w adaptacji ich sklepów do wymogów i preferencji lokalnych rynków zagranicznych. Wspiera ona klientów w realizacji ich ambicji o międzynarodowym skalowaniu biznesu. Zakres usług obejmuje obsługę wielu walut, optymalizację procesów płatności, wsparcie w działalności zgodnej z lokalnymi przepisami prawnymi czy dostosowanie ofert do lokalnych wymogów językowych, walutowych, podatkowych i regulacyjnych.

Jest to bardzo dynamicznie rosnący podmiot, który stoi przed sporą szansą i bardzo dużym rynkiem adresowalnym. Dodatkowo, ponad 33% akcji znajduje się w rękach insiderów i dodatkowo 13% należy do Shopify. Global-E znajduje się również w gronie tych nielicznych firm notowanych w USA, które według analityków mają rosnąć powyżej 30% rocznie na przychodach przez najbliższe 3 lata i w międzyczasie mają zacząć odnotowywać dodatnią EBITDA.

Global-E umożliwia szybki i bezpośredni handel międzynarodowy (D2C). Został zaprojektowany z myślą o globalnych klientach, aby mogli oni bezproblemowo kupować produkty online. Umożliwia handlowcom sprzedaż z dowolnego miejsca na świecie. Platforma zwiększa konwersję, bardzo ułatwiając proces biznesowy klientom.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments