Turbo Wyzwanie na GPW – strategia DNA Rynków

Konkurs Turbo Wyzwanie oficjalnie wystartował. Wszystkie transakcje zawarte od 17 października do 28 października liczą się w rankingu głównym. O nagrodach już trochę opowiadałem we wpisie „Turbo Wyzwanie na GPW – weź udział w konkursie i wygraj nagrody!”, więc odsyłam Cię po szczegóły tam. Tutaj chcę skupić się na tym, jakie podejście przyjąłem do tego konkursu.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś swojego udziału, to nic straconego. Rejestracja trwa tak naprawdę aż do ostatniego dnia konkursu. Naturalnie im później się do niej zabierzesz, tym mniej czasu będzie na zrobienie dobrego wyniku i wygranie nagród. Rejestracja odbywa się przez stronę główną wydarzenia: grainwestycyjna.pl.

Klikając w baner poniżej również przejdziesz do darmowej rejestracji do gry

Klikając w baner poniżej przejdziesz do darmowej rejestracji do gry

Turbo Wyzwanie to gra inwestycyjna, której celem jest promowanie inwestowania na warszawskim rynku, w szczególności z wykorzystaniem certyfikatów Turbo. Zarówno za obecnością certyfikatów na naszym rynku, za ich bieżącym emitowaniem i animowaniem, jak również za samym Turbo Wyzwaniem stoją spółki z grupy kapitałowej ING.

Ten materiał, jak i informacje w wybranych nagraniach na temat Turbo Wyzwania powstał w ramach współpracy z organizatorem wydarenia. W żadnym zakresie nie miał on jednak wpływu na jego treść oraz moją opinię na ten temat.

Strategia DNA na Turbo Wyzwanie

Przyznać muszę, że dwutygodniowa spekulacja i ogólnie krótkoterminowy trading, to nie jest coś, w czym czuję się dobrze. Jeśli czytacie mnie dłużej, to wiecie, że kieruję się głównie zasadami Petera Lyncha i jestem w pełni świadomy, że w ciągu dwóch tygodni wszystko, co dzieje się na rynku to szum.

Każda spółka może w tym czasie wzrosnąć do 20% i każda może spaść o 20%, a żaden z tych ruchów nie musi mieć absolutnie nic wspólnego z jej kondycją. Zasady są jednak jasne. Konkurs trwa dwa tygodnie i tego nie przeskoczę.

Idąc tym tropem i pamiętając o kolejnych ograniczeniach, jak choćby liczba dostępnych instrumentów, czy fakt, że w instrumenty lewarowane (Certyfikaty Turbo) można ulokować maksymalnie 50% całego kapitału, zdecydowałem się na następujące założenia bazowe, które oddadzą trochę mój własny styl długoterminowego inwestowania, ale jednocześnie wpasują się w założenia konkursowe.

Biorąc pod uwagę, że zaczynamy drugą połowę października, która jest statystycznie najlepszym okresem dla amerykańskich akcji niezależnie od tego, czy są one akurat w hossie, czy w bessie, postanowiłem od razu ulokować ~ 50% kapitału w funduszach ETF na S&P500, Euro Stoxx 50 oraz WIG20 w proporcjach odpowiednio 18% / 18% / 15%.

Tak, jest to gra zdecydowanie przeciwko obowiązującemu trendowi na szerokim rynku, ale sądzę, żę druga połowa października może pozytywnie zaskoczyć inwestora. Te 50% kapitału jest moją bazą, której raczej nie będę zmieniać przez cały czas trwania konkursu. Oczywiście zaznaczam słowo „raczej”. Jeśli na rynku wystąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia, to nic nie jest wyryte w kamieniu.

Pozostałą połowę kapitału będę w całości operował na certyfikatach Turbo. Ponieważ nie jestem wybitnym technikiem, to moje decyzje będę opierał na wydarzeniach makro lub poprzednio zrealizowanych przeze mnie i dostępnych na portalu analizach sektorów, czy spółek.

Z miejsca odpuszczam w tej rozgrywce cały rynek walutowy oraz obligacje. Duże ruchy w krótkim czasie na tych klasach aktywów należą do rzadkości. Nie zamierzam na nie wyczekiwać. Skupię się więc na najbardziej zmiennych akcjach i surowcach.

Jako kolejne założenie bazowe do wykorzystania tych 50% kapitału przyjmuję, że jednocześnie nie dopuszczam w portfelu więcej niż trzech pozycji certyfikatowych. Po prostu nie będę w stanie większej ilości monitorować. Ekspozycja bazowa kapitału w każdej pozycji będzie wynosić maksymalnie 20 000 zł. Nie interesuje mnie jednak dźwignia wyższa niż x5. Krótki termin inwestycyjny musi rządzić się pewnym zabezpieczeniem kapitału, więc większe lewary w takim terminie mnie nie interesują.

Oczywiście wszystko to jedynie założenia bazowe. Wszystko może się zmienić w trakcie! 🙂

W ramach tej akcji edukacyjnej Turbo Wyzwania można śledzić nie tylko moje zmagania, ale również Radka Chodkowskiego z bloga Humanista na Giełdzie oraz Michała Palaczyka ze Squabera. Obserwuj nasze social media, żeby być na bieżąco z transakcjami. O wszystkim kolejnych będę już informował jedynie tam.

Zarejestruj się i zagraj

Żeby wziąć udział w grze zarejestruj się na stronie Turbo Wyzwania. Pamiętaj, że faza testowa trwa do 16 października, a grę zaczynamy już w poniedziałek 17 października. Jeśli wcześniej chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak działaja certyfikaty Turbo albo fundusze ETF, to poniżej znajdziesz kilka linków omawiających ten temat na portalu.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

40
2
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: