Turbo Wyzwanie na GPW – weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Trzeba przyznać, że dobry moment wybrano na powrót gry inwestycyjnej ING. Do końca października będziemy mieli rozgrywkę pod decyzję FED drugiego listopada o stopach procentowych, możliwą dalszą eskalację lub deeskalację wojny, kolejne odczyty inflacyjne ze świata, czy utrzymującą się zagadkę o tym, kto zostanie objęty podatkiem od nadmiarowych zysków.

Na pewno nie da się nazwać obecnego okresu na rynku nudnym i na pewno można na nim zarabiać niezależnie od tego, po której stronie rynku chcemy się pokazać. Zmienność to szansa zarówno dla inwestora długoterminowego, bo pozwala mu na zakup dobrych akcji po niższych cenach, jak i dla krótkoterminowego, bo pozwala mu na maksymalizację efektów swoich zagrań.

W grze inwestycyjnej Turbo Wyzwanie realizowanej w tym roku będzie można sprawdzić się raczej jako krótkoterminowy spekulant, ale do tego z szansą na naprawdę fajne nagrody.

Klikając w baner poniżej przejdziesz do darmowej rejestracji do gry

Klikając w baner poniżej przejdziesz do darmowej rejestracji do gry

Turbo Wyzwanie to gra inwestycyjna, której celem jest promowanie inwestowania na warszawskim rynku, w szczególności z wykorzystaniem certyfikatów Turbo. Zarówno za obecnością certyfikatów na naszym rynku, za ich bieżącym emitowaniem i animowaniem, jak również za samym Turbo Wyzwaniem stoją spółki z grupy kapitałowej ING.

Ten materiał, jak i informacje w wybranych nagraniach na temat Turbo Wyzwania powstał w ramach współpracy z organizatorem wydarenia. W żadnym zakresie nie miał on jednak wpływu na jego treść oraz moją opinię na ten temat.

Jak wziąć udział w Grze?

Wystarczy zarejestrować się na stronie głównej wydarzenia: grainwestycyjna.pl. Rejestracja, jak i cały udział w grze jest całkowicie darmowy. Warto jednak się pospieszyć. Faza testowa, w której można sobie do woli przeklikać system bez wpływu na końcowy wynik trwa do 16 października. Później nastąpi twardy reset i każdy zacznie z wirtualnymi 100 000 zł środków na koncie.

Sama gra potrwa już od 17 października, do 28 października. Pełne dwa giełdowe tygodnie i 10 sesji zmagań. Tylko transakcje dokonane w tym okresie będą miały wpływ na końcowy wynik. Rejestrować w grze można się teoretycznie nawet do 28 października, ale naturalnie wówczas szanse na zwycięstwo są raczej niewielkie. No chyba, że wszyscy skończą na minusie, a Twój wynik na 0 okaże się najlepszy, ale w to wątpię :).

Dzięki wczesnej rejestracji będzie też można lepiej przetestować sobie niektóre instrumenty. Wiem, że gra na wirtualne pieniądze, to nie jest prawdziwe doświadczenie inwestycyjne, ale przecież nie o to w tym chodzi, a o elementy edukacyjne. W czasie gry można inwestować głównie przez Certyfikaty Turbo (dowiedz się, jak działa ten instrument). Dostępne są jednak również akcje spółek, na które notowane są certyfikaty oraz ETF-y na instrumenty bazowe dla certyfikatów.

To o tyle istotne, że maksymalnie przez certyfikaty można zainwestować 50 000 zł całkowitego wirtualnego kapitału (50% kapitału). To trochę zabieg przeciwko przypadkowym zwycięzcom, gdzie ktoś zagrałby all in w jeden ruch na rynku i akurat zgarnął pulę.

Co można wygrać?

Główna nagroda to rower elektryczny Kross za najlepszą stopę zwrotu w całej dwutygodniowej rywalizacji. Nagrody dostanie jednak o wiele więcej osób. Na zakończenie każdego tygodnia nagradzanych będzie po 40 osób z najlepszą stopą zwrotu. Tutaj wygrywać można elektryczne rowery Ecobike, elektryczne hulajnogi, zegarki Garmin oraz karty podarunkowe o wartości od 800 do 200 zł. Łącznie nagrody może odebrać więc aż 81 użytkowników. Zdecydowanie jest o co powalczyć!

Nagrody w konkursie Turbo Wyzwanie w 2022 roku

Wykorzystaj grę do nauki

Nagrody to jedno, ale naprawdę nawet bez nich warto się spróbować. Wiem, że sporo osób nie wykorzystuje certyfikatów Turbo w swoich inwestycjach, bo zwyczajnie nie mają odwagi przetestować tego instrumentu na własnych środkach. Te dwa tygodnie, to dokładnie okazja, żeby to zmienić.

Sam również będę brał udział w wyzwaniu w osobnej subklasyfikacji razem z Radkiem Chodkowskim z bloga Humanista na Giełdzie oraz Michałem Palaczykiem ze Squabera. Powalczymy o najlepszy wynik, ale nie on będzie naszym głównym celem. Każdy z nas ma trochę inny inwestycyjny styl i chociaż ciężko go czasem zaprezentować w takim terminie, jak dwa tygodnie, to jednak spróbujemy. Dodatkowo o każdym naszym posunięciu będziemy informować na social mediach razem z komentarzem, dlaczego robimy tak, a nie inaczej.

Ja w pierwszej kolejności informacje wrzucać będę na Twittera oraz Facebooka. Jeśli jeszcze nas tam nie śledzisz, to polecam szybko zacząć!

Zarejestruj się i zagraj

Żeby wziąć udział w grze zarejestruj się na stronie Turbo Wyzwania. Pamiętaj, że faza testowa trwa do 16 października, a grę zaczynamy już w poniedziałek 17 października. Jeśli wcześniej chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak działaja certyfikaty Turbo albo fundusze ETF, to poniżej znajdziesz kilka linków omawiających ten temat na portalu.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

39
2
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: