Sztuczna inteligencja wypiera grafików
Sztuczna inteligencja(AI), robotyka i automatyzacja już od dłuższego czasu likwidują kolejne zawody. Pierwszymi ofiarami postępu technicznego byli pracownicy manufaktur w XVIII wieku. Oni zostali wyparci przez maszyny parowe. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawił się ruch luddystów. Zrozpaczeni ludzie pozbawieni swojej pracy zaczęli niszczyć sprzęty.
Rruch luddystów w pewnym sensie właśnie powrócił. Mowa o grafikach komputerowych, którzy zaczęli właśnie tracić pracę. Postują oni w mediach społecznościowych grafiki generowane z przekreślonym na czerwono napisem AI. Jednocześnie pokazują tym samym swój sprzeciw wobec wypierania ich przez algorytmy.
Sztuczna inteligencja wygrała konkurs artystyczny
Jeszcze niedawno wszystkim wydawało się, że zawody artystyczne są bezpieczne. Artyści przekonywali, że ich przecież nie da się zastąpić. Komputery miały nie dysponować zmysłem sztuki itd… Jednak okazuje się, że odpowiednio duża moc obliczeniowa wystarcza, żeby wygrywać z ludzkimi grafikami. We wrześniu 2022 roku sztuczna inteligencja wygrała nawet amerykański konkurs artystyczny. Poniżej widać zwycięski obraz, jaki udało jej się wygenerować.
Sztuczna inteligencja Midjourney wygrała konkurs artystyczny w USA.
Artyści są oburzeni i niepewni o swoją przyszłość. Kiedyś malarze i twórcy portretów zostali wyparci przez aparaty. Teraz wszystko wskazuje na to, że grafików wykończy sztuczna inteligencja. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy twoja praca też jest zagrożona wyparciem przez AI, to polecam stronę willrobotstakemyjob.com.
Fizyczne i nieschematyczne zawody nie są jeszcze na straconej pozycji. Takich profesji jak hydraulik nie zastąpi sama sztuczna inteligencja. Może to zrobić jedynie w wyniku połączenia AI z fizycznym robotem, którego ramienia będą wykonywać polecenia algorytmów. Spokojni powinni być też wszyscy mający bezpośredni kontakt z człowiekiem. Robotyce daleko jeszcze do odpowiedniego odczytywania uczuć i emocji człowieka.
Inne przykłady możliwości graficznych programu Midjourney
Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.