Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - czerwiec 2019 - DNA Rynków

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków – czerwiec 2019

Idealna równowaga

Aby dostrzec zmianę Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków w czerwcu niezbędna okazuje się… lupa. Choć w poprzednim miesiącu sygnalizowaliśmy, że zmiana była rekordowo mała, to czerwcowy odczyt ustanowił nowe minimum. Nasz wskaźnik przesunął się nieznacznie w lewo wskazując, że bieżące nastroje gospodarcze uległy minimalnemu pogorszeniu. Jednocześnie perspektywy na przyszłość pozostały bez zmian.

Mimo, że sam odczyt i jego zmiana w skali miesiąca nie przynosi żadnych nowych informacji to niezwykle ciekawe są przyczyny takiej zmiany. Analizując elementy składające się na finalny odczyt wskaźnika okazuje się, że przy uwzględnieniu wag czynników wchodzących w jego skład poszczególne elementy na plus i na minus rozłożyły się niemal idealnie po równo. Stąd też za minimalną zmianą samego odczytu kryje się dużo większa zmienność jego składowych.

Zaskakujące jest także to, że równowaga czynników rosnących i spadających dotyczy także monitorowanych wskaźników ze sfery krajowej i zagranicznej. Pesymista widząc te składowe powie, że w każdym segmencie spowalniający czynnik ma równoważący go odpowiednik. Optymista z kolei, że każdy rosnący czynnik ma równoważący go odpowiednik. Przy takim rozkładzie rynkowych sił oczekujemy, że czerwiec przyniesie kontynuacje obecnych trendów na krajowych rynkach akcji, obligacji i walut. Oznacza to utrzymanie trendu bocznego na GPW, kontynuację spadku rentowności na obligacjach i dalszą stabilizację na walutach.

Podsumowanie Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków: „Dane z gospodarki sugerują utrzymanie obecnych trendów w kolejnym miesiącu. To dobry czas dla inwestorów, którzy dopiero rozważają rozpoczęcie inwestycji w ryzykowne aktywa oraz idealny czas dla wszystkich inwestorów kierujących się dewizą „poczekam na wyjaśnienie sytuacji, gdy będzie przewidywalnie to zainwestuję”. Bardziej przewidywalnie już być nie może.”

Sprawdź założenia i dowiedz się czym jest Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków?

Obecny odczyt Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków!
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Piotr CymcykNazywam się Piotr Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2012 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy, dowiedz się o mnie więcej...
Slider
Slider

Ankieta

Historię jakiej waluty chcesz poznać w kolejnym odcinku "Krótko mówiąc..."?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Array ( [0] => 86 [1] => 88 )

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - październik 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - wrzesień 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - sierpień 2019


Sprzedaż detaliczna bez tajemnic, czy zakupowe szaleństwo nakręca hossę?


Slider
Slider

Polecane wpisy

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - październik 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - wrzesień 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - sierpień 2019


Sprzedaż detaliczna bez tajemnic, czy zakupowe szaleństwo nakręca hossę?


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - lipiec 2019


Stopa procentowa - ile kosztuje pieniądz?