Omówienie wyników spółki Arista Networks za 4Q’23

Arista Networks to firma zajmująca się dostarczaniem zaawansowanych rozwiązań sieciowych w chmurze. Oferuje produkty i usługi związane z infrastrukturą sieciową, które umożliwiają organizacjom skuteczne zarządzanie danymi i komunikacje w środowisku chmurowym. Ten wpis nie służy opisowi biznesu spółki, a jedynie omówieniu jej kwartalnych wyników dla zainteresowanych inwestorów. Szczegółową analizę biznesu spółki znajdziecie na stronie.

Arista Networks po dekadzie wzrostów napędzanej globalną migracją oprogramowań do chmury, stoi dziś przed szansą kontynuacji swojej imponującej historii kreacji wartości dzięki dynamicznym rozwojom rynku sztucznej inteligencji. Oba te trendy wymagają inwestycji w centra danych, które stają się coraz bardziej kluczowe dla firm chmurowych w wyścigu o dominację technologiczną.​ Arista Networks pokazała po raz kolejny naprawdę imponujące wyniki finansowe. Teza inwestycyjna nie ulega więc żadnej zmianie. Spółka kontynuuje dwucyfrowy wzrost wspierany dodatkowo rosnącymi marżami. Pod każdym względem wyniki były bardzo udane. Kurs akcji nie zareagował jednak po ich publikacji aż tak entuzjastycznie, spadając od historycznych szczytów o ~7%. Dlaczego?

Rynek przez ostatnie pół roku zaczął powoli już dostrzegać i dyskontować to, o czym pisałem w lipcowej analizie spółki. W konsekwencji kurs urósł o prawie 100% od publikacji wpisu. Akcje Aristy nie są już tak tanie, jak były. Można uznać, że tytuł analizy Aristy się już trochę przeterminował. Spółka nie jest już aż takim „cichym zwycięzcą rewolucji AI” i coraz więcej analityków i inwestorów to dostrzega. Czy w związku z tym Arista to nadal dobra inwestycja? Przeanalizujmy dane zaraportowane przez spółkę i spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments