Omówienie wyników spółki Pinterest za 4Q’23

Omówienie wyników spółki Pinterest

Zainteresowanych czym zajmuje się firma Pinterest, odsyłam do ogólnej analizy tego biznesu, która dostępna jest w osobnym wpisie: „Analiza spółki Pinterest – niedocenione social media„. Tutaj skupiamy się wyłącznie na opisie tego, co zadziało się w ostatnim kwartale. W pierwszej kolejności każdy powinien zapoznać się z tym, co to w ogóle jest za spółka i czym się zajmuje.

Pinterest zalicza krach mimo dobrych wyników

Akcje Pinterest spadły ponad 9% w reakcji na wyniki kwartalne. Przez moment spółka traciła nawet 30% w handlu posesyjnym na skutek reakcji algorytmów. Czy jest więc powód do niepokoju? Na szczęście nie. Reakcja była absurdalna i krótka. Kurs szybko się skorygował. Pinterest pokazał neutralne wyniki. Nie były one jednak pod żadnym pozorem słabe. Reakcja ta pokazała, w jakich szalonych czasach przyszło nam inwestować. Pamiętaj, że im szybciej nauczysz się w takich sytuacjach nie panikować i zachowywać chłodny umysł, tym szybciej zostaniesz lepszym inwestorem. Co takiego spółka pokazała w 4 kwartale?

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments