Konta na Twitterze, które każdy inwestor powinien śledzić w 2021 roku!

Twitter może być niezwykle ciekawym źródłem informacji dla inwestorów. Pozwala błyskawiczne wyłapać interesujące newsy, które co ważne w tym przypadku, są ograniczone limitem znaków. Skąd jednak wiadomo, które konta warto obserwować w dzisiejszym, cierpiącym na nadmiar informacji świecie? Znalezienie na Twitterze tych, którzy przekazują wyłącznie istotne i rzetelne treści bywa bardzo trudne. Czasami przypomina wręcz stąpanie po polu minowym, a każdy przecież zdaje sobie sprawę z tego, że aktualna i prawdziwa informacja jest dziś na wagę złota. Mylne newsy lub niedoinformowanie mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Dlatego też wybrałem dla was kilka kont, które sam obserwuję i mogę z pełną odpowiedzialnością polecać. Dla ułatwienia ubrałem je w kilka kategorii. Kolejność zupełnie przypadkowa.

Profile instytucji

@mBank_research

To nie jest oficjalny profil mBanku, ale grupy ekonomistów banku, którzy przedstawiają swoje prywatne opinie. Jest konkretnie, są fakty, dane makro, a wszystko z profesjonalnym komentarzem. Znaleźć można tam szybkie odnośniki do artykułów publikowanych w innych serwisach oraz przydatne ciekawostki, czy obrazowe podsumowanie tego co najważniejsze. Nie zabraknie też tego, co najważniejsze – wykresów!

@Pekao_Analizy

Profil działu Analiz Banku Pekao. Od czasu transferu głównego ekonomisty Ernesta Pytlarczyka (wcześniej z mBanku) na koncie znajduje się sporo wykresów i komentarzy do prowadzonych analiz. Głównie znaleźć można tu opis polskiej gospodarki w oparciu o najnowsze dane.

@Bespokeinvest

To przede wszystkim konto z analizami koncentrujące się na rynku amerykańskim i światowym. Sporo porównań pomiędzy rynkami, a także odniesień do poszczególnych sektorów (energia, nieruchomości, finanse). Dobry miks ujęcia długoterminowego i aktualnych wydarzeń gospodarczych.

@Macronextcom

Miejsce z najnowszymi danymi gospodarczymi z całego świata oraz reakcjami rynków na te informacje. Idealne źródło wiedzy dla tych inwestorów, którzy chcą cały czas trzymać rękę na rynkowym pulsie.

Praktycy z polskiego rynku

@iggnacy

Konto prowadzone przez Ignacego Morawskiego, doświadczonego ekonomistę i analityka wielokrotnie wyróżnianego m.in. przez „Financial Times”. Swoje opinie często ilustruje wykresami z autorskiego serwisu „SpotData”. Trafne spostrzeżenia i nietypowe informacje, wyłowione z eteru, które trudno znaleźć gdzie indziej. Moc konstruktywnych wniosków.

@konradryczko

Makler z Domu Maklerskiego BOŚ i najbardziej aktywny na TT trader z polskiego rynku. Najbliższe porównanie przychodzące mi do głowy to lokalna wersja terminalu Bloomberga  (to komplement Konrad! :)). Wpisy opatrzone tickerami konkretnych firm, sporo przemyśleń, ale także dużo giełdowego slangu i skrótów. Dla początkujących będzie to dość trudne w interpretacji, ale z czasem każdy zobaczy, że to źródło gigantycznej wiedzy.

@GSiemionczyk

Dziennikarz ekonomiczny GG Parkiet i Rzeczpospolitej. Niedawny Laureat nagrody Grand Press Economy. Agregator wielu treści z różnych profili, który dokłada do tego własne ciekawe spostrzeżenia.

@HotstockPL

Ciekawe newsy spod giełdowej lady na tematy niekiedy bardzo unikalne. Hotstock „zna” pogłoski o możliwych redukcjach na debiutach i nie omieszka się nimi dzielić 😉

@Insider_FX

Profil Arkadiusza Balcerowskiego, ekonomisty, maklera i analityka z NobleFunds. Koncentruje się na własnych analizach ekonomicznych do których dodaje autorskie wykresy. Głównie wpisy o rynkach długu, walut i surowcach. Wszystko w ujęciu globalnym.

@Mysterybuzu

Anonim wylegujący się w Singapurze irytujący zapracowanych ludzi zdjęciami z tego świetnego miasta. Poza tym ciekawe komentarze i wpisy pełne ironii nawiązujące do absurdów finansowego świata. Prowadzi też portfel przedodpałowy dający gwarancję setek procent zysku, ale niestety teraz na niego nie można się zapisać 😉

@Postecon

Sporo wpisów i komentarzy poświęconych polityce. Często jajcarskich, chociaż nie brakuje ciekawych danych i wykresów z różnych źródeł. Dla doprecyzowania nie jest konto satyryczne, ale czasem udaje mu się takim być 🙂

Profile zagraniczne

@Schuldensuehner

Głos eksperta/maniaka i Redaktora Naczelnego „Die Welt” – Holgera Zschaepitza. Na uznanie zasługuje tu zwłaszcza niemiecka dokładność w streszczaniu i analizowaniu sytuacji na rynkach. Jest precyzyjnie i konkretnie. Komentarze Holgera dają szeroką perspektywę oraz wgląd do całej rzeszy zinterpretowanych i omówionych wykresów.

@ukarlewitz

Tweety na temat rynku i strategii inwestycyjnych zamieszczane z dużą częstotliwością. Autorem jest Urban Carmel, który spędził wiele lat w bankowości oraz doradztwie inwestycyjnym. Obecnie skoncentrowany jest na tworzeniu wielokrotnie nagradzanego bloga „The Fat Pitch”. Mnóstwo praktycznych spostrzeżeń, wykresów i analiz.

@jimcramer

Konto fundatora serwisu „The Street” (thestreet.com) oraz byłego pracownika Goldman Sachs i założyciela własnego funduszu hedgingowego. Ponad 1,1 mln obserwujących to całkiem niezły wyznacznik popularności. Co znajdziemy na tym profilu? Komentarze w punkt, wyszukane ciekawostki, podcasty, analizy, wykresy, prognozy. Wszystko, czego inwestorowi potrzeba do szczęścia, chociaż czasem przedstawione w dość… szalonej formule

@AswathDamodaran

Konto prowadzone przez wykładowcę Stern School of Business w Nowym Jorku. Każdy kto chociaż słyszał o wycenie aktywów musiał trafić na nazwisko Damodarana. Wpisy pojawiają się tu stosunkowo rzadko, ale gdy już do tego dojdzie to są szczegółowe i rzetelne. Wykresy, tabelki i diagramy rozmontowywane z akademicką pedantycznością, a do tego dokładne wyceny spółek i szczegółowe analizy. Dodatkowo Damodaran, jak na wykładowcę przystało, chętnie odpowiada na pytania od obserwujących!

@charliebilello

Założyciel Compound Capital Advisors, który często dzieli się własnymi analizami i ciekawymi dość nieoczywistymi zależnościami. Niemal każde przemyślenie poparte jest wykresem z analizą. Spamu tu nie znajdziecie, ale moc informacji już tak.

@TikTokInvestors

Prześmiewcze konto wyłapujące młodych „inwestorów” z TikToka naganiających na kupno różnych spółek z USA. Warto oglądać żeby wiedzieć, gdzie potencjalnie może formować się bańka 😉

Do zarobienia!
Paweł Cymcyk

34
1
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zainteresuje Cię też: