Konta na Twitterze, które każdy inwestor powinien śledzić w 2021 roku!

Twitter może być niezwykle ciekawym źródłem informacji dla inwestorów. Pozwala błyskawiczne wyłapać interesujące newsy, które co ważne w tym przypadku, są ograniczone limitem znaków. Skąd jednak wiadomo, które konta warto obserwować w dzisiejszym, cierpiącym na nadmiar informacji świecie? Znalezienie na Twitterze tych, którzy przekazują wyłącznie istotne i rzetelne treści bywa bardzo trudne. Czasami przypomina wręcz stąpanie po polu minowym, a każdy przecież zdaje sobie sprawę z tego, że aktualna i prawdziwa informacja jest dziś na wagę złota. Mylne newsy lub niedoinformowanie mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Dlatego też wybrałem dla was kilka kont, które sam obserwuję i mogę z pełną odpowiedzialnością polecać. Dla ułatwienia ubrałem je w kilka kategorii. Kolejność zupełnie przypadkowa.

Profile instytucji

@mBank_research

To nie jest oficjalny profil mBanku, ale grupy ekonomistów banku, którzy przedstawiają swoje prywatne opinie. Jest konkretnie, są fakty, dane makro, a wszystko z profesjonalnym komentarzem. Znaleźć można tam szybkie odnośniki do artykułów publikowanych w innych serwisach oraz przydatne ciekawostki, czy obrazowe podsumowanie tego co najważniejsze. Nie zabraknie też tego, co najważniejsze – wykresów!

@Pekao_Analizy

Profil działu Analiz Banku Pekao. Od czasu transferu głównego ekonomisty Ernesta Pytlarczyka (wcześniej z mBanku) na koncie znajduje się sporo wykresów i komentarzy do prowadzonych analiz. Głównie znaleźć można tu opis polskiej gospodarki w oparciu o najnowsze dane.

@Bespokeinvest

To przede wszystkim konto z analizami koncentrujące się na rynku amerykańskim i światowym. Sporo porównań pomiędzy rynkami, a także odniesień do poszczególnych sektorów (energia, nieruchomości, finanse). Dobry miks ujęcia długoterminowego i aktualnych wydarzeń gospodarczych.

@Macronextcom

Miejsce z najnowszymi danymi gospodarczymi z całego świata oraz reakcjami rynków na te informacje. Idealne źródło wiedzy dla tych inwestorów, którzy chcą cały czas trzymać rękę na rynkowym pulsie.

Praktycy z polskiego rynku

@iggnacy

Konto prowadzone przez Ignacego Morawskiego, doświadczonego ekonomistę i analityka wielokrotnie wyróżnianego m.in. przez „Financial Times”. Swoje opinie często ilustruje wykresami z autorskiego serwisu „SpotData”. Trafne spostrzeżenia i nietypowe informacje, wyłowione z eteru, które trudno znaleźć gdzie indziej. Moc konstruktywnych wniosków.

@konradryczko

Makler z Domu Maklerskiego BOŚ i najbardziej aktywny na TT trader z polskiego rynku. Najbliższe porównanie przychodzące mi do głowy to lokalna wersja terminalu Bloomberga  (to komplement Konrad! :)). Wpisy opatrzone tickerami konkretnych firm, sporo przemyśleń, ale także dużo giełdowego slangu i skrótów. Dla początkujących będzie to dość trudne w interpretacji, ale z czasem każdy zobaczy, że to źródło gigantycznej wiedzy.

@GSiemionczyk

Dziennikarz ekonomiczny GG Parkiet i Rzeczpospolitej. Niedawny Laureat nagrody Grand Press Economy. Agregator wielu treści z różnych profili, który dokłada do tego własne ciekawe spostrzeżenia.

@HotstockPL

Ciekawe newsy spod giełdowej lady na tematy niekiedy bardzo unikalne. Hotstock „zna” pogłoski o możliwych redukcjach na debiutach i nie omieszka się nimi dzielić 😉

@Insider_FX

Profil Arkadiusza Balcerowskiego, ekonomisty, maklera i analityka z NobleFunds. Koncentruje się na własnych analizach ekonomicznych do których dodaje autorskie wykresy. Głównie wpisy o rynkach długu, walut i surowcach. Wszystko w ujęciu globalnym.

@Mysterybuzu

Anonim wylegujący się w Singapurze irytujący zapracowanych ludzi zdjęciami z tego świetnego miasta. Poza tym ciekawe komentarze i wpisy pełne ironii nawiązujące do absurdów finansowego świata. Prowadzi też portfel przedodpałowy dający gwarancję setek procent zysku, ale niestety teraz na niego nie można się zapisać 😉

@Postecon

Sporo wpisów i komentarzy poświęconych polityce. Często jajcarskich, chociaż nie brakuje ciekawych danych i wykresów z różnych źródeł. Dla doprecyzowania nie jest konto satyryczne, ale czasem udaje mu się takim być 🙂

Profile zagraniczne

@Schuldensuehner

Głos eksperta/maniaka i Redaktora Naczelnego „Die Welt” – Holgera Zschaepitza. Na uznanie zasługuje tu zwłaszcza niemiecka dokładność w streszczaniu i analizowaniu sytuacji na rynkach. Jest precyzyjnie i konkretnie. Komentarze Holgera dają szeroką perspektywę oraz wgląd do całej rzeszy zinterpretowanych i omówionych wykresów.

@ukarlewitz

Tweety na temat rynku i strategii inwestycyjnych zamieszczane z dużą częstotliwością. Autorem jest Urban Carmel, który spędził wiele lat w bankowości oraz doradztwie inwestycyjnym. Obecnie skoncentrowany jest na tworzeniu wielokrotnie nagradzanego bloga „The Fat Pitch”. Mnóstwo praktycznych spostrzeżeń, wykresów i analiz.

@jimcramer

Konto fundatora serwisu „The Street” (thestreet.com) oraz byłego pracownika Goldman Sachs i założyciela własnego funduszu hedgingowego. Ponad 1,1 mln obserwujących to całkiem niezły wyznacznik popularności. Co znajdziemy na tym profilu? Komentarze w punkt, wyszukane ciekawostki, podcasty, analizy, wykresy, prognozy. Wszystko, czego inwestorowi potrzeba do szczęścia, chociaż czasem przedstawione w dość… szalonej formule

@AswathDamodaran

Konto prowadzone przez wykładowcę Stern School of Business w Nowym Jorku. Każdy kto chociaż słyszał o wycenie aktywów musiał trafić na nazwisko Damodarana. Wpisy pojawiają się tu stosunkowo rzadko, ale gdy już do tego dojdzie to są szczegółowe i rzetelne. Wykresy, tabelki i diagramy rozmontowywane z akademicką pedantycznością, a do tego dokładne wyceny spółek i szczegółowe analizy. Dodatkowo Damodaran, jak na wykładowcę przystało, chętnie odpowiada na pytania od obserwujących!

@charliebilello

Założyciel Compound Capital Advisors, który często dzieli się własnymi analizami i ciekawymi dość nieoczywistymi zależnościami. Niemal każde przemyślenie poparte jest wykresem z analizą. Spamu tu nie znajdziecie, ale moc informacji już tak.

@TikTokInvestors

Prześmiewcze konto wyłapujące młodych „inwestorów” z TikToka naganiających na kupno różnych spółek z USA. Warto oglądać żeby wiedzieć, gdzie potencjalnie może formować się bańka 😉

Do zarobienia!
Paweł Cymcyk

34
1

Oceń materiał!

34
1


Zainteresuje Cię też:

Ankieta

Ile razy FED podniesie stopy w roku 2022?

  • Max 2
  • 3-4
  • Ponad 4

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Najwyżej oceniane: