Ilu traderów zarabia pieniądze i kim jest przeciętny daytrader?

trading

Day traderzy to inwestorzy, którzy zajmują się kupowaniem i sprzedawaniem instrumentów finansowych, takich jak akcje, waluty, surowce czy indeksy, w ciągu jednego dnia. ch celem jest osiągnięcie zysków przez wykorzystanie krótkoterminowych fluktuacji cen . Day-traderzy, którzy chcą odnieść sukces, muszą być dobrze zorientowani w rynkach finansowych, mieć silne umiejętności analityczne i być bardzo zdyscyplinowani. Pewnie dlatego tak niewielu się to udaje.

Pokonywanie rynku w krótkim terminie jest niebywale trudne i zgodnie z badaniami ostatecznie mniej niż 10% graczy krótkoterminowych odnosi jakikolwiek zysk. W badaniu przeprowadzonym z udziałem ponad 450 000 graczy dziennie zajmujących się handlem na tajwańskiej giełdzie, z których połowa dokonywała transakcji na kwotę przekraczającą 20 000 dolarów dziennie, tylko 4 000 udało się konsekwentnie zarobić pieniądze. Większość traci. Niekiedy nawet oszczędności całego swojego życia. Tylko niewielki procent śmiałków będzie w stanie odnieść taki sukces jak Jim Simons czy Michael Steinhardt.

Kim jest typowy daytrader?

Badanie Pew Research przeprowadzone w 2007 r. wykazały, że aż 44% wszystkich aktywnych day-traderów było kobietami. Jednak z biegiem czasu to mężczyźni całkowicie zdominowali ten zawód. Dzisiaj panowie stanowią aż 90% wszystkich graczy krótkoterminowych. Z tego zdecydowana większa część tej grupy inwestuje na własną rękę.

Można ich określić mianem amatorów. Chociaż oczywiście część z nich zarabia poważne pieniądze. Niemal każdy stosuje swoją własną autorską strategię. Istnieją oczywiście pewne ogóle zasady, jednak właściwie każda osoba musi opracować swój własny styl inwestycyjny. Musi on pasować do ich charakteru i awersji do ryzyka.

Dane statystyczne charakteryzujące trayderów

Według firmy Robinhood amerykańscy day-traderzy są młodzi. Średnia wieku wynosi 31 lat. Wydaje się, że czym bardziej dojrzali są inwestorzy, tym mniej skupiają się na wypracowywaniu zysków w krótkim okresie czasu, bardziej interesuje ich długi horyzont inwestycyjny. Dane pokazują też, że zdecydowana większość day-traderów ma wykształcenie wyższe. Mowa tu nawet o 95 – procentach.

Day-traderzy według poziomu wykształcenia

Na czym handlują najczęściej?

Z kolejnych badań wynika, że inwestorzy krótkoterminowi najczęściej handlują na kryptowalutach. Niedawne badanie w Wielkiej Brytanii wykazało, że aż 75% traderów w wieku od 18 do 34 lat decyduje się na handel kryptowalutami. Mowa tu głównie o najbardziej popularnej kryptowalucie świata – czyli Bitcoinie. Zaraz za Bitcoinem plasuje się złoto i para walutowa EUR/USD. Następnie popularnym aktywem do traydingu jest ropa.

Najpopularniejsze aktywa handlu day-trayderów

Do zarobienia,
Karol Badowski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments