Strategie inwestycyjne DNA Rynków

Na własnym kapitale prowadzimy obecnie pięć różnych strategii inwestycyjnych, z których każda ma własne założenia i ograniczenia inwestycyjne, a zatem dedykowana jest dla innego typu inwestora. Przystępując do naszej Strefy Premium DNA Rynków, otrzymujesz pełny wgląd w każdą z tych strategii. Za kadym razem, gdy sami dokonamy transakcji, to otrzymasz od nas o tym powiadomienie wraz z przesłanką, dla której zdecydowaliśmy się na kupno bądź sprzedaż danego instrumentu.

Jesteśmy przekonani, że w inwestowaniu najważniejsza jest transparentność więc jeszcze raz podkreślamy, że sami również w pewnym stosujemy dostępne strategie dla siebie i realizujemy je na własnych oszczędnościach.

Uważamy, że tylko dzięki zastosowaniu takiego podejścia Ty możesz mieć pewność, że na bieżąco monitorujemy stan każdej inwestycji i dzięki temu możesz spać spokojnie. Poniżej znajdziesz krótki opis każdej z nich wraz z odnośnikami do szerszych informacji.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane odnośnie naszych strategii pytania znajdziesz na: „Strategie inwestycyjne DNA Rynków – FAQ”.

Strategie inwestycyjne, jakie obecnie prowadzimy, to:

1. Portfel „Gubałówka”

To strategia dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Realizujemy ją dla naszych środków będących poduszką bezpieczeństwa. Jej celem jest osiągnąć średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 5% przy stosunkowo niewielkim ryzyku rzędu ok. 2%.

2. Portfel „Rysy”

To strategia dla osób gotowych na podjęcie większego ryzyka. Wzoruje się ona mocno na kolejnej strategii „Kilimandżaro”, ale jest przystosowana do mniejszego kapitału. Jej celem jest osiągać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 10% przy ryzyku rzędu 5%. Najlepiej sprawdzi się w średnim terminie. My stosujemy ją do inwestycji emerytalnych naszych rodziców.

3. Portfel „Kilimandżaro”

To strategia dla osób, które zdecydowanie nie boją się ryzyka. Jej celem jest osiągać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 16% przy ryzyku rzędu 8%. Najlepiej sprawdzi się przy inwestowaniu długoterminowym, ze względu na duże możliwości wahania kapitału. Stosujemy ją dla siebie i zdecydowanie odradzamy osobom będącym blisko emerytury.

4. Portfel „Rentier”

To strategia dla osób ceniących sobie przede wszystkim regularne wpływy gotówki z inwestowania. Jej celem jest przynoszenie Ci regularnego pasywnego dochodu w wysokości 5% wartości Twojego kapitału. Inwestujemy tutaj pod dywidendy oraz w odpowiednie ETF-y i obligacje.

5. Portfel Publiczny

To nasz jedyny portfel prowadzony publicznie dla każdego. Przedstawiamy w nim ogólny pogląd na różne rynki i podajemy przykładowe dla nich instrumenty. Nie obejmuje on żadnej informacji o konkretnych spółkach i nie podlega częstszym niż wyłącznie na początku kwartału zmianom. Sprawdzi się jedynie jako drogowskaz, w którym kierunku warto według nas podążać.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i wiedzy

Jeśli chciałbyś samodzielnie inwestować dziś część swoich oszczędności i szukasz miejsca, gdzie możesz zdobyć do tego odpowiednią wiedzę i umiejętności, to DNA Rynków jest miejscem dla Ciebie. Jesteśmy jedynym niezależnym miejscem w polskim Internecie, gdzie praktyka inwestycyjna łączy się z doświadczeniem i potwierdzoną licznymi egzaminami i licencjami wiedzą. Za nasze strategie odpowiadają:

Paweł Cymcyk

Piotr Cymcyk

Dołącz do nas już od 29 zł miesięcznie!

Strefa Premium DNA
Tylko 29 zł miesięcznie!

Dołącz do ponad 200 innych inwestorów!

Subskrypcja rozliczana jest kwartalnie i zostanie automatyczne przedłużona po trzech miesiącach.

Możesz w każdej chwili zrezygnować z automatycznego odnawiania subskrypcji.

Poznaj wszystkie korzyści Strefy Premium DNA
Bezpłatna Rejestracja
0 zł

Dołącz do społeczności DNA Rynków!

Zyskaj dostęp do treści wymagających rejestracji w serwisie!
Strefa Premium DNA VIP
700 zł netto miesięcznie

Rozwiązanie dla dużych portfeli inwestycyjnych

Subskrypcja rozliczana jest miesięcznie i zostaje automatyczne przedłużona po miesiącu.

Możesz w każdej chwili zrezygnować z automatycznego odnawiania subskrypcji.

Poznaj wszystkie korzyści Strefy Premium DNA VIP