Portfel DNA Rynków – Spekulacyjny Szaleniec

Celem tej części mojego całego portfela jest przede wszystkim jak największa stopa zwrotu. Ryzyko jest tutaj drugorzędne. Chodzi o spekulację.

Portfel Szaleniec jest zbiorem moich zagrań na rynku, które z założenia są krótkoterminowe lub zbyt ryzykowne, aby dodawać je do długoterminowej strategii inwestycyjnej. Krótkoterminowe w moim rozumieniu nie oznacza jednak kupna i sprzedaży tego samego dnia.

Celem strategii długoterminowych Gubałówka i Kilimandżaro jest udowodnienie, że długoterminowe inwestowanie po wybraniu odpowiednich spółek i monitorowaniu ich rozwoju przynosi świetne efekty, które każdy może osiągnąć przy zachowaniu odpowiedniej dyscypliny inwestycyjnej.

Wielu inwestorów jednak nie ma aż takiej cierpliwości. Ja też czasem jej nie mam. Krótkoterminowe, szybkie wejścia w rynek, które mogą dać szansę na zwrot w krótszym terminie, niż kilka lat kusza każdego inwestora. Mnie również i dlatego mam na takie pomysły wyselekcjonowany osobny kapitał. O tych ruchach informuję od października 2021 roku.

Jesteś już subskrybentem DNA Rynków Premium? Przejdź do szczegółów portfela Szaleńca.

Portfel Szaleniec nie ma żadnych reguł ani założeń. Jest jedynie realizacją moich krótkoterminowych pomysłów inwestycyjnych. Czas są to akcje, czasem kontrakty, czasem forex, czasem fundusze ETF, a czasem nic, bo nic nie przychodzi nam do głowy.

Korzystając z Portfela Szaleniec na własne potrzeby, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że krótkoterminowe pomysły spekulacyjne w dużym stopniu NIE WYJDĄ. Nikt nie ma szklanej kuli przepowiadającej przyszłość. Kluczowe jest jedynie to, aby w długim terminie, te które wyjdą, zarobiły z nawiązką na te, które nie wyszły.

Do portfela Szaleńca regularnie dopłacam również kolejne środki. Na marzec 2023 roku, jego łączna wartość wynosi około 400 tysięcy złotych. Do jego odzwierciedlania wystarczy jednak dowolna kwota. W tym portfelu nigdy nie znajduje się jednocześnie bardzo dużo pozycji, a realizując nasz pomysł, nie ma potrzeby alokować w niego analogicznego kapitału. Równie dobrze można każda pozycję dzielić na 10 i uzyskać ten podobny efekt.

Jak mogę zyskać dostęp do portfela Szaleńca?

Pełny wgląd do portfela Szaleńca oraz innych naszych portfeli dostępny jest dla subskrybentów zamkniętej części serwisu. Wszystkie korzyści zamkniętej części serwisu oraz możliwość dołączenia do niej znajdziesz tutaj.

Pozostałe strategie DNA:
– Strategia Gubałówka – w ten sposób inwestuję swoją poduszkę finansową. Ma być bezpiecznie i w długim terminie ponad inflację;
Strategia Kilimandżaro – w ten sposób prowadzę swój portfel długoterminowy z horyzontem na wiele lat;

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

118
2
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments