Jak analizować spółki SaaS i szukać dobrej inwestycji?

Spółki SaaS (Software as a Service) są firmami, które oferują oprogramowanie jako usługę dostępną przez Internet. Umożliwiają użytkownikom korzystanie z niego na zasadzie subskrypcji lub opłat za użytkowanie. Model różni się więc od tradycyjnej sprzedaży oprogramowania, gdzie klient musi zakupić i zainstalować je na własnych serwerach lub komputerach. Z perspektywy inwestycyjnej modele oparte o SaaS umożliwiają łatwą skalowalność biznesu i regularne strumienie przychodów.

Dobrym przykładem tego, jak model SaaS jest w stanie odmienić funkcjonalny i nawet już zyskowny biznes jest Adobe. Spółka w roku 2013 zmieniła swój model biznesowy na subskrypcyjny, przenosząc produkty do chmury i wprowadzając usługę Creative Cloud. Zamiast tradycyjnych licencji, klienci wykupują teraz abonament, co daje im dostęp do aktualizacji i narzędzi Adobe w chmurze.

Analiza tej spółki jest zamknięta dla Strefy Premium DNA. Zaloguj się, żeby przeczytać całość.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

63
0
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: