Visa imponuje wynikami za ostatni kwartał 2022

wyniki visa

Spółka Visa opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2022 roku. To jednocześnie pierwszy kwartał nowego roku obrotowego firmy. Dane okazały się lepsze do konsensusu analityków. Prognozy dotyczyły mówiły o zysku na akcję na poziomie 2,01 USD. Ostatecznie wyniósł on 2,18 USD, co oznacza wzrost o 21% względem analogicznego kwartału rok wcześniej. Przychody spółki wzrosły o 12% rok do roku i wyniosły 7,94 mld USD. Pomimo pogarszającego się otoczenia makroekonomicznego Visa radzi sobie bardzo dobrze.

Prognozy zysku na akcje spółki Visa, dotyczące przyszłych kwartałów 2023 roku

Częściowo pomaga ożywienie w turystyce

W ostatnich czterech kwartałach Visa odnotowała wzrost średniego zysku o 8,3%, również przewyższając prognozy analityków w każdym z tych okresów. Jednym z ważnych czynników, które wspierają dobre dane finansowe, jest zwiększone zainteresowanie podróżami i rozrywką.

Na istotność tego czynnika zwraca uwagę sam CEO Visa mówiąc: „We saw stable payments volume and processed transaction growth and a continued cross-border travel recovery.”. Gdy odnawia się ruch turystyczny, to większość płaci kartami, Visa dokładnie na tym zarabia pobierając pewną część kwoty od wartości transakcji.

Poniższy wykres pokazuje, jak mocno zwiększył się ruch turystyczny w 2022 roku, względem lat 2020 – 2021. Cały czas Azja i kraje Pacyfiku odstają, ale już Europa i inne części świata wracają bardzo szybko do przedpandemicznej normy. Należy oczekiwać, że w kolejnych kwartałach, sytuacja w turystyce będzie tylko lepsza.

Zmiana liczby turystów międzynarodowych odwiedzających poszczególne kontynenty

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

65
5
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments