Czy warto teraz inwestować?! | DNA Rynków #301

opublikowano: 24 czerwca 2020

W okolicach 20 marca mieliśmy do czynienia ze szczytem rynkowej paniki. To było około trzech miesięcy temu. Mieliśmy wielką pandemię, obawy o koniec świata i katastroficzne wizje śmierci w męczarniach. Rynki dyskontowały to gigantycznymi spadkami i obawami o przyszłość. Po trzech miesiącach wszystko jakby zaczyna się normalizować, więc jak nigdy zasadnym wydaje się być pytanie czy warto teraz inwestować?! W tym odcinku DNA Rynków postaram się przedstawić Ci najważniejsze argumenty ZA inwestowaniem w tym okresie!

Najważniejsze w tym odcinku DNA Rynków:

  • Szalona centralna stymulacja – bankierzy centralni rozszaleli się, jeśli chodzi o stymulowanie gospodarek. Programy powoli dobiegająco prawda końca, ale część tej gotówki dopiero trafi na rynek.
  • Amerykanie dalej mają pieniądze – okazuje się, że gigantyczny wystrzał bezrobocia nie pozbawił Amerykanów środków do życia. Wprost przeciwnie, kapitałdo dyspozycji dla amerykańskiego konsumenta wystrzelił najbardziej w historii.
  • Niemiecka godzina inwestowania – przedsiębiorcy zza naszej zachodniej granicy coraz śmielej patrzą w przyszłość, a niemiecki indeks IFO odbija do góry. Wszystko wskazuje na to, że za miesiąc może być jeszcze lepiej
  • Polacy bez strachu o wirusa – obawy o koronawirusa powoli odchodzą do lamusa, a Polacy nie czują już takiego strachu przed pandemią i przyszłością, co dośc jasno pokazują masowo kupując… sprzęt AGD, RTV i meble!

Obejrzyj odcinek DNA Rynków #301

Szalona centralna stymulacja

Od początku 2020 roku mamy do czynienia z gigantycznym pospolitym bankowym ruszeniem, jeśli chodzi o obniżanie stóp procentowych. Ponad 80 banków centralnych zdecydowało się od stycznia na ten krok. Oczywiście powody były jasne – jak najbardziej zneutralizować skutki krajowych lock-downów gospodarczych. Niektóre zdecydowały się na delikatne ruchu, a niektóre na naprawdę solidne cięcia. Dla przykładu – Polska obniżyła swoje stopy o łącznie 1,4 punktu procentowego w dwóch turach, a już Ukraina o 7,5 punktu procentowego.

Co to oznacza? Kapitał jest dziś najtańszy w całej swojej historii. Tak dużo, tak taniego pieniądza jeszcze w historii gospodarczego świata nie było, a jeśli pieniędzy jest sporo, to część z nich na pewno pójdzie w inwestycje, co bez wątpienia może pomagać światowym rynkom.

Zarejestruj się, aby przeczytać ten i pozostałe materiały premium!


Premium

Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna

Zyskasz dostęp do niedostępnych materiałów!

Kliknij i zarejestruj się

Do zarobienia!
Paweł Cymcyk

Powyższa treść jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis DNA Rynków oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

10
1

Powiedz nam czy podobał Ci się ten materiał

10
1


Może Cię zainteresować również:

Ankieta

Czy sądzisz, że Allegro przebije do końca 2020 cenę 100 zł?

  • Tak
  • Nie

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy: