Witaj na portalu DNA Rynków!

Dotarłeś na nasz portal i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na stałe! 🙂 Jeśli jesteś u nas pierwszy raz, to możliwe, że zastanawiasz się, co właściwie można tutaj znaleźć. Poniżej znajdziesz kilka słów wytłumaczenia, jaki cel przyświeca naszej działalności, krótkie omówienie tematów, jakie poruszamy i linki do najważniejszych stron na start.

W DNA Rynków przyświeca nam jedna idea. Chcemy doprowadzić do tego, aby inwestowanie i finanse były dla każdego przejrzyste oraz zrozumiałe, pozwalając na odpowiedzialne zarządzanie swoimi pieniędzmi. To właśnie odpowiedzialność jest według nas najważniejszym słowem w kontekście pieniędzy, a wynika ona wprost z właściwej edukacji i szczerości. Dlatego też , to czego możesz być pewny, to że w naszych materiałach skupiamy się w pierwszej kolejności na tym, aby wszystko było konkretne, jasne, zrozumiałe i przejrzyste. Nigdy nie polecimy Ci też żadnego produktu czy usługi, w którą sami nie zainwestowaliśmy wcześniej własnych oszczędności. To najlepszy sposób na jego weryfikację i jednocześnie taki, który jest najbezpieczniejszy dla Ciebie.

Co znajdziesz na DNA Rynków?

Więcej o samej historii całego portalu oraz jego autorach możesz znaleźć bezpośrednio w zakładce „O nas”, więc tutaj nie będziemy się o tym rozpisywać. Zamiast tego, kto tworzy portal, skupmy się lepiej na tym, co możesz na nim znaleźć. Swoje materiały tworzymy jako teksty i wideo. DNA Rynków TV znajdziesz na naszym kanale YouTube lub w odpowiedniej kategorii na portalu. Najważniejsze materiały, jakich możesz się tam spodziewać to:

Program DNA Rynków. Jest to cotygodniowe podsumowanie i omówienie tego, co akurat na rynkach finansowych i w gospodarkach najważniejsze. Jeśli miałbyś czytać lub oglądać u nas tylko jeden materiał tygodniowo, to powinno być to właśnie DNA Rynków.

Inwestycyjny Ring. Jest to nasz stosunkowo nowy i pilotażowy projekt, w którym ścieramy ze sobą poglądy, wymieniając się argumentami. Czasem bywa to naprawdę ostra walka na słowa 😉

Poza tym, często przygotowujemy też specjalne nagrania tłumaczące różne finansowej zagadnienia. Takie nagrania stanowią albo krótkie mini-serie wideo, jakie znajdziesz na naszym kanale YouTube, albo są dołączane do różnych artykułów. Oprócz DNA Rynków TV, na portalu znajdziesz również sporo tekstów, które dla twojej wygody podzieliliśmy na takie działy, jak:


Analizy i opinie – tutaj patrzymy na rynki i gospodarki analitycznym okiem, wyciągamy wnioski i dzielimy się nimi tłumacząc i prognozując, co takiego może czekać różne rynki lub spółki. Przedstawiamy też nasze subiektywne poglądy na różne tematy powiązane z finansami, inwestycjami i gospodarką.

Warto wiedzieć – najprościej ujmując, znajdziesz tu ciekawostki, ze świata finansów i gospodarek, które po prostu warto wiedzieć. W tej kategorii możesz też szukać różnych wpisów edukacyjnych, np. jak analizować PKB, czy rozumieć nastroje konsumentów?

Pominięte przez media – tu zamieszczamy felietony i artykuły na tematy często przemilczane w masowych mediach albo dawno zapomniane przez inwestorów. Jeśli szukasz niecodziennych komentarzy geopolitycznych, wyników różnych badań i ankiet, a nawet kulis największych afer giełdowych w historii, to tego typu materiały znajdziesz właśnie tutaj.

Akademia inwestowania – to nasza specjalna kategoria dla inwestorów. Publikujemy tu obszerne poradniki, jak zacząć inwestować, jakie błędy popełniają inwestorzy, jakie są najlepsze rachunki maklerskie, na co zwracać uwagę inwestując w złoto, itp. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym inwestorem, czy starym wyjadaczem, to znajdziesz tu sporo rzeczy dla siebie. To również tutaj publikujemy czasem nasze prognozy dla poszczególnych aktywów w przyszłości.


Oprócz tego, na portalu funkcjonuje osobna Strefa Premium, do której możesz dołączyć w każdej chwili. Daje ona wgląd do specjalnych strategii inwestycyjnych, dostęp do zamkniętych analiz, webinarów czy osobnego biuletynu. Więcej na jej temat możesz przeczytać na osobnej stronie: „Czym jest i jak dołączyć do Strefy Premium DNA”. Wszystkie materiały spoza Strefy Premium są całkowicie bezpłatne, chociaż czasem mogą wymagać od Ciebie zalogowania się po bezpłatnej rejestracji. Warto dlatego, abyś zarejestrował się już dziś i po prostu się nie wylogowywał 🙂


Zarejestruj się na portalu już dziś i odbierz specjalny bonus – bezpłatny kurs e-mail: Skuteczna Analiza Gospodarek 2!

Zarejestruj się tutaj >


Jak widzisz, jest tego całkiem sporo więc niezależnie od tego, czy jesteś początkującym inwestorem, trejderem z wieloletnim doświadczeniem, czy po prostu interesujesz się światem, ekonomią, gospodarką i polityką – znajdziesz u nas coś ciekawego dla siebie. Moglibyśmy przeprowadzać Cię teraz przez setki ciekawych wpisów, ale sam na pewno znajdziesz to, co interesuje Cię najbardziej.

Ponadto warto, żebyś śledził naszą aktywność w social mediach. Dzięki nim możesz się z nami dużo łatwiej i szybciej skontaktować pytając o coś, co cię interesuje w komentarzach, czy wiadomości prywatnej. Znajdziesz nas na:

1. Facebook: https://www.facebook.com/DNARynkow/
2. Twitter: https://twitter.com/dnarynkow
3. LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/dna-rynkow/
4. YouTube: https://www.youtube.com/user/DNARynkow
5. Instragram: https://www.instagram.com/dnarynkow/


Inne strony, które warto, abyś przeczytał:

Strona O Nas i nasza historia.
Czym jest Strefa Premium DNA?
Nasze strategie inwestycyjne.
W jakim zakresie współpracujemy z instytucjami?
Sklep DNA Rynków
Archiwum wszystkich wpisów
Polityka Prywatności portalu DNA Rynków
Regulamin portalu DNA Rynków