Buffett i Burry na zakupach! Kupili sporo akcji spółki Capital One

buffett i burry

Akcje Capital One Financial Corp. od połowy maja zaczęły mocniej rosnąć. Wszystko dzięki sporym zakupom jakich w ostatnim czasie wykonał Warren Buffett i Michael Burry. Fundusz Buffetta – Berkshire Hathaway nabył aż 9,92 miliona akcji Capital One o wartości 954 milionów dolarów. Tymczasem fundusz Burry’ego zgromadził na koniec kwartału 75 000 akcji o wartości 7,2 miliona dolarów.

Buffetta zna raczej każdy. Burry zyskał sławę po swoim zagraniu na spadki przed kryzysem z 2008 roku. Zostało to pokazane w filmie „Big Short”, który zaliczyliśmy do „Top 10 najlepszych filmów i seriali o giełdzie i inwestowaniu”. Obecnie akcje Capital One stanowią około 7% całości portfolio Michaela. Na pierwszym miejscu znajdziemy akcje spółki  JD.com i Alibaba.

Portfolio Michaela Burryego – stan na 31 marca 2023 roku

Buffett mówiKupuj gdy leje się krew

Zarówno Burr, jak i Buffett są inwestorami, którzy specjalizują się w identyfikowaniu i kupowaniu akcji po zaniżonych cenach. Ich zespoły ewidentnie ustaliły, że akcje Capital One, których cena spadła prawie o połowę od sierpnia 2021 r., były okazją i warto je kupić. Buffett znany jest ze stosowania maksymy „kupuj, gdy leje się krew”. Ta faktycznie mocno lała się w amerykańskim sektorze bankowym, w związku z niewypłacalnością niektórych banków. Pisaliśmy o tym szerzej w tekście „Kryzys bankowy za rogiem? Czy jest się czego bać po Credit Suisse oraz SVB?

Capital One był pod silną presją. Spółka specjalizuje się w kartach kredytowych, kredytach samochodowych i klasycznej bankowości. Akcjami Capital One nie zainteresowali się zresztą tylko tacy wielcy inwestorzy jak Buffett, czy Burry. Zrobiły to również fundusze Steva Cohena, Jeremyego Granthama, Jima Simonsa i Kena Fischera.

Nie warto ślepo podążać za zagraniami innych i zawsze przez dokonaniem zakupu, należy samemu przeanalizować dany podmiot pod kątem perspektyw oraz i sytuacji finansowej. Skoro jednak tak wielu dużych inwestorów zauważyło potencjał Capital One, to może prawdopodobieństwo, że akcje tej firmy okażą się dobrym zakładem inwestycyjnym w najbliższym czasie jest jednak trochę większe?

Notowania akcji Capital One

Do zarobienia,
Karol Badowski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  55
  3
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments