Zostać milionerem w trzy lata? Wystarczyło zainwestować 5 tysięcy złotych w te spółki!

Szansa na pomnożenie kapitału 200-krotnie w zaledwie trzy lata jest abstrakcyjnie trudna. Nie jest jednak nierealna. Po długim przeszukiwaniu danych ze skanerów finansowych udało nam się dostrzec kilka bardzo ciekawych zależności. Firmy dające zarobić w krótkim czasie tak wielkie pieniądze, musiały mocno zmienić się w tym czasie. Każda z wymienionych firm jeszcze trzy lata temu nie wykazywała praktycznie żadnych zysków i od lat tkwiła w stagnacji.

Średni wskaźnik cena do wartości księgowej przed wystrzeleniem kursu w górę oscylowała wokół 0,4. W pewnym momencie firma dokonywała tak wielkiej transformacji, że przychody i zyski zaczęły skokowo rosnąć, a mnożniki wyceny rosły dzięki temu nawet szybciej niż wzrost wyników finansowych. Czasami nawet 10 razy szybciej. Ten dodatkowy silnik wzrostu, jest czymś co ze świetnej inwestycji czynił jeszcze lepszą okazję. Bez tego stopa zwrotu na poziomie 20 tys. procent nie byłaby osiągalna. Więcej o tym podwójnym silniku wzrostu akcji, przeczytasz we wpisie „Jak znaleźć spółkę, która może dać zwrot z kapitału razu 100”.

Firmy, których kurs akcji w ciągu ostatnich 3 lat urósł najbardziej

Indie okazują się świetnym miejscem do inwestycji

Wszystkie trzy firmy, które były liderami wzrostu, prowadzą swój biznes w Indiach. Czemu to właśnie ten kraj okazał się prawdziwą mekką zwycięzców? Indie są państwem, których gospodarka rozwija się fenomenalnie. Ludzie się bogacą i stać ich na zakup coraz to nowych produktów. Sam kraj niedługo stanie się trzecią gospodarką świata!”.

W Indiach istnieje wielka klasa średnia, która (według szacunków) do 2050 roku będzie najliczniejsza na świecie. Przedsiębiorstwa prowadzące biznes w tym kraju, mają niespotykane właściwie nigdzie indziej możliwości ekspansji. Jeżeli dana spółka będzie w stanie stworzyć wysoko wartościowy produkt lub usługę i najlepiej zapełnić daną, niezagospodarowaną dotychczas niszę, to rozwój w początkowym okresie czasu będzie następował w tempie geometrycznym. Taka sytuacja miała miejsce w każdej z trzech firm na pierwszym miejscu zestawienia.

Prognoza procentowego udziału krajowej klasy średniej w globalnej klasie średniej ogółem

Hazoor Multi Projects

Liderem wśród elity okazała się spółka Hazoor Multi Projects. Jej kurs w ciągu ostatnich trzech lat urósł o prawie 300 razy! Jest to firma Indyjska, która została założona w 1992 roku. Hazoor Multi Projects to firma budowlana, która skupia się na realizacji dużych projektów infrastrukturalnych. Tutaj warto nadmienić, że Indie to cały czas bardzo zacofany kraj pod względem infrastrukturalnym. Drogi szybkiego ruchu dopiero trzeba zbudować i właśnie tutaj swoją szansę upatruje Hazoor. Bardzo możliwe, że spółka wykorzysta swoją szansę i ostatecznie osiągnie podobny sukces jak nasz polski Budimex.

Wyniki finansowe firmy Hazoor Multi Projects – widać, że jeszcze w 2020 roku spółka praktycznie w ogóle nie wykazywała żadnych przychodów

SG Finserve

Na drugi miejscu z ponad 200 – krotnym wzrostem kursu za ostatnie 3 lata jest firma SG Finserve. Limited. Spółka świadczy szeroki zakres usług związanych z pośrednictwem maklerskim, dystrybucją, badaniami inwestycyjnymi, handlem internetowym, zarządzaniem majątkiem oraz bankowością inwestycyjną i ubezpieczeniami. Firma zarobiła dużo m.in. na tym, że jest w stanie udzielać pożyczek, które nie wymagają duże ilości papierkowej roboty. Ich przydzielanie odbywa się naprawdę szybko, co tylko przyciąga do siebie kolejne rzesze klientów.

Władze firmy w wywiadach podkreślają : „Zastosowaliśmy zautomatyzowane procedury, które wymagają minimalnej dokumentacji i szybkiego zatwierdzania pożyczek. Dzięki modelowi punktacji kredytowej opartemu na sztucznej inteligencji sprawiamy, że finansowanie jest bezproblemowe i mniej ograniczające czas, aby na nowo zdefiniować wygodne finansowanie”.

Wyniki finansowe firmy SG Finserve – widać, że jeszcze w 2022 roku spółka praktycznie w ogóle nie wykazywała żadnych przychodów

Integrated Industries

Trzecim niekwestionowanym zwycięzcą ostatnich 3 lat jest firma Integrated Industries. Założona w 1995 r. firma Integrated Industries Limited zajmuje się obecnie działalnością związaną z produkcją żywności organicznej i nieorganicznej. Do tego produktami piekarniczymi i innymi produktami przetworzonymi. Spółka pomyślnie nabyła działający zakład produkujący ciastka o wydajności produkcji na poziomie 3400 ton metrycznych rocznie w Neemrana w Radżastanie. Dzięki temu była w stanie wyskalować swój biznes i bardzo zwiększyć przychody i zyski.

Flagowe produkty spółki – Ciastka RICHLITE są dostępne we wszystkich głównych punktach sprzedaży detalicznej w dzielnicach północnych Indii. Integrated Industries rozpoczął również ekspansję na rynek globalny. Obecnie szuka klientów w takich państwach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Somalia, Tanzania, Kuwejt, Afganistan, Kongo, Kenia, Rwanda i Seszele.

Przykładowe produkty firmy Integrated Industries

Do zarobienia,
Karol Badowski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments