DataDog – analiza młodego lidera monitoringu danych

analiza spółki

DataDog to amerykańskie przedsiębiorstwo założone w 2010 roku przez Oliviera Pomela i Alexisa Lê-Quôca z siedzibą w Nowym Jorku. DataDog zapewnia platformę SaaS (Software as a Service) do monitorowania i analizy dla programistów, zespołów operacyjnych, technologii informatycznych i użytkowników biznesowych w chmurze.

Platforma oferowana przez DataDog jest prosta w użyciu dzięki gotowym integracjom, konfigurowalnym pulpitom nawigacyjnym typu „przeciągnij i upuść”. Oraz wizualizacji danych w czasie rzeczywistym i alertom z priorytetami. Platforma jest wdrażana przez instalacje samoobsługową, co pozwala nowym użytkownikom na szybkie czerpanie korzyści bez specjalistycznego szkolenia. Datadog jest używany przez organizacje różnej wielkości i w wielu branżach.

Biznesowa historia spółki DataDog

Biznesowa historia spółki DataDog

DataDog cały czas rozwija i wprowadza nowe produkty. To istotne w kontekście dalszego rozwoju spółki. Sam DataDog mówi, że klient zazwyczaj zaczyna od 1-2 subskrypcji modułów produktu. Następnie stopniowo dodaje nowe. Sam proces dodawania przez klienta nowego modułu produktu jest płynny, co stanowi zaletę modelu DataDog. Nowe subskrypcje można zainicjować w module administracyjnym klienta, bez konieczności zawierania nowej umowy. W większości przypadków klienci nie muszą nawet wprowadzać zmian w oprogramowaniu. Co więcej, obecnie spółka przedstawia nowe produkty w coraz szybszym tempie. Jest to możliwe dzięki zwiększaniu wydatków na badania i rozwój.

Produkty DataDog

Platforma DataDog składa się z wielu produktów, które mogą być używane indywidualnie lub jako ujednolicone rozwiązanie. Poniżej opiszę najważniejsze z nich, żebyśmy dobrze zrozumieli komu i jak mogą pomagać te produkty.

 • Infrastructure Monitoring – Infrastructure Monitoring było pierwszym produktem oferowanym przez DataDog. Produkt ten zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym infrastruktury IT w chmurze publicznej, chmurze prywatnej i środowiskach hybrydowych. Wszystkie dane dotyczące infrastruktury znajdują się w jednym repozytorium. Niezależnie od wielkości środowiska lub tempa zmian, można więc uzyskać pełny wgląd we wszystko, co dzieje się w ekosystemie IT.
 • Application Performance Monitoring (APM) – DataDog wypuścił Application Performance Monitoring w 2017 roku i dla wielu było to naturalne pierwsze rozszerzenie. APM zapewnia pełny wgląd w stan i działanie aplikacji niezależnie od środowiska wdrażania. Rozwiązanie do śledzenia aplikacji jest domyślnie dystrybuowane. Pozwala to działać w różnych mikro usługach, hostach, kontenerach, a nawet bez serwerowych funkcjach obliczeniowych. Jeśli w aplikacji pojawi się problem na poziomie usług, APM pokaże, gdzie ten problem się znajduję. Rozwiązanie APM firmy Datadog obsługuje wszystkie popularne frameworki i języki programistyczne, w tym Java, Python, Go, Ruby, .NET, Node.js i PHP. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ mikro usługi pozwalają zespołom inżynierskim wybrać najlepszą platformę programistyczną dla potrzeb każdej mikro usługi.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  119
  6
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Artur Kościelny
  Artur Kościelny
  1 rok temu

  Dzięki Piotrze za opis tej spółki. Jak zawsze merytorycznie i konkretnie.
  Pytanka :

  • Piszesz o tańszych i bardziej przecenionych spółkach – jakie masz dokładnie na myśli ?
  • Jak do DDOG ma się nasz polski Woodpacker ? Które spólki z USA porownałbys do naszego „dzięcioła” ?

  Przeczytaj również: