Crowdstrike – przedstawiciel sektora przyszłości

Crowdstrike to amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem z siedzibą w Austin w Teksasie. Crowdstrike został współzałożony przez George’a Kurtza, Dmitri Alperovitch i Gregga Marstona w 2011 roku. W czerwcu 2013 r. firma wprowadziła na rynek swój pierwszy produkt – Crowdstrike Falcon.

Jak pisze spółka w swoim raporcie rocznym, głównym celem założenia Crowdstrike było zlikwidowanie asymetrycznej przewagi, jaką posiadali cyberprzestępcy nad starszymi produktami zapewniającymi cyberbezpieczeństwo (produkty te nie nadążały za szybkimi zmianami i nowymi sposobami atakowania systemów informatycznych).

O całym całej branży i jej perspektywach pisałem już szerzej w dużej analizie sektora cyberbezpieczeństwa, gdzie również Crowdstrike się pojawił. Każda spółka jest jednak inna. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej, która jest jedną z najdynamiczniej rosnących w sektorze.

Główne trendy dla cyberbezpieczeństwa

Jak zauważa spółka w swoim raporcie rocznym, istnieją trzy główne trendy, które napędzają potrzebę nowego podejścia do bezpieczeństwa:

  • Zagrożenia cyberbezpieczeństwa są bardziej wyrafinowane i bardziej szkodliwe. Obecnie ataki są wszechobecne, a ich celem jest szeroki zakres branż. W tym technologia, transport, opieka zdrowotna, usługi finansowe, rządy i organizacje polityczne, usługi użyteczności publicznej, handel detaliczny i infrastruktura publiczna. Wszystkie przedsiębiorstwa mogą być narażone na hakerów. Coraz większa ilość wypadków sprawia, iż przedsiębiorstwa bardziej dbają o swoje cyberbezpieczeństwo.
  • Praca zdalna zwiększa ryzyko ataku. Istniejący wcześniej trend pracy zdalnej został znacznie przyspieszony wraz z pandemią COVID oraz związanymi z nią lockdownami. Zwiększona mobilność pracowników zwiększa jednocześnie liczbę podłączonych urządzeń do sieci, co zwiększa możliwości cyberataku.
  • Rosnąca luka w umiejętnościach cybernetycznych – na rynku, istnieje duże zapotrzebowanie na przeszkolonych specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa. Organizacje nadal borykają się z ogromnym niedoborem pracowników do obsadzenia bardzo potrzebnych stanowisk w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W rezultacie istniejące zespoły zajmujące się cyberbezpieczeństwem są często przytłoczone ilością ataków.

Zdaniem spółki to właśnie oni rozpoczęli swoimi działaniami powstanie Security Cloud. Security Cloud to usługa online, która zapewnia błyskawiczną reakcje na nowe zagrożenia. Dzięki wykorzystaniu AI oraz możliwości obliczeń chmurowych, Crowdstrike Falcon pozwala na lepszą ochronę użytkowników.

Jak zaznacza Crowdstrike, im więcej danych jest wprowadzanych do platformy Falcon, tym bardziej inteligentna staje się chmura bezpieczeństwa. Tym większe korzyści odnoszą również klienci spółki, tworząc potężny efekt sieciowy, który znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Dywersyfikacja geograficzna

Spółka zdecydowaną cześć swoich przychodów uzyskuję od klientów ze Stanów Zjednoczonych. W roku fiskalnym 2022 był to 1 mld USD, czyli 72% wszystkich przychodów. Drugim najważniejszym rynkiem jest Europa, Bliski Wschód i Afryka z 200 mln USD przychodu w 2022 roku.

Region ten odpowiadał za 14% uzyskanych przychodów. Azja i obszar Pacyfiku w 2022 roku przyniósł 143 mln USD przychodu, co stanowiło 10% całości przychodów. Zapotrzebowanie na cyberbezpieczeństwo jest globalne a Crowdstrike, dzięki swoim produktom może je zapewnić. Jest tu sporo możliwości do międzynarodowej ekspansji.

Przychody Crowdstrike według regionów

Przychody Crowdstrike według regionów

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Jedynie 39 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

57
5
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: