Pionier finansowej rewolucji w Brazylii. Poznajcie Nu Holdings!

Nubank to brazylijski cyfrowy bank, który w ciągu zaledwie 11 lat od powstania w 2013 roku osiągnął nieprawdopodobny wręcz sukces. Zdobył on lojalność 46% dorosłych mieszkańców Brazylii, odmieniając życie milionom z nich. Swój dynamiczny rozwój uwieńczył debiutem na giełdzie w 2021 roku, pozyskując finansowanie na poziomie 2,6 miliarda dolarów od wielu inwestorów, w tym od takich osobistości jak Warren Buffett. W ciągu dekady Nubank rozszerzył działalność, obsługując ponad 80 milionów aktywnych użytkowników w trzech krajach Ameryki Łacińskiej, z naciskiem na Brazylię. Spółka ma więcej klientów, niż największy amerykański bank JP Morgan, a ostatnio rozpoczęła działalność również w Meksyku i Kolumbii, dążąc do powtórzenia tam swojego sukcesu.

Nubank wywrócił do góry nogami branżę finansową w Brazylii, rosnąc praktycznie bez żadnego kosztu pozyskania klienta. Jak to możliwe? Otóż ponad 90% wszystkich klientów Nubank trafiło do firmy z polecenia innych, czyli przez tak zwane „word of mouth”. Jakość obsługi klienta w spółce jest bowiem na tyle spektakularna, że Nubank reklamuje się sam. Posiada też jeden z najwyższych na świecie Net-promoter Score (NPS) w branży finansowej (powyżej 80!).

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments