ChatGPT w nowej wersji pokonuje większość egzaminów

Sztuczna inteligencja, która do powszechnej świadomości przebiła się przez ChatGPT rozpala wyobraźnię zarówno inwestorów, jak i większość ludzi. Zewsząd dochodzą informacje o kolejnych przełomach w wykorzystywaniu AI. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że sztuczna inteligencja wypiera już powoli grafików komputerowych. Również notowane w USA spółki coraz częściej wspominają o sztucznej inteligencji podczas swoich konferencji wynikowych. Trend jest tutaj jednoznaczny.

GPT-4 zdaje większość egzaminów

ChatGPT to model językowy opracowany przez OpenAI przejęty niedawno przez Microsoft. Zaawansowane odpowiedzi sprawiły, że to obecnie najpopularniejszy na świecie model zbliżony do AI. Na rynku dostępne są dziś jego dwie wersje. Starszy ChatGPT 3.5 został opublikowany w marcu 2022 roku. To właśnie z niej możemy korzystać całkowicie bezpłatnie. Chociaż ma już rok, to cały czas daje spore możliwości.

W raporcie opublikowanym 27 marca 2023 r. firma OpenAI przedstawiła obszerne informacje na temat swojego najnowszego modelu, znanego jako GPT-4. W tym raporcie zawarto zestaw wyników egzaminów, które widać na grafice umieszczonej na końcu tego artykułu. Aby porównać możliwości ChatGPT, OpenAI przeprowadziło symulację testów różnych egzaminów zawodowych i akademickich. Obejmuje to egzaminy SAT, egzamin adwokacki i różne finały olimpiad.

Wyniki mierzono w percentylach, które opierały się na ostatnio dostępnych rozkładach wyników dla osób przystępujących do każdego rodzaju egzaminu. Percentyle to sposób oceniania własnych wyników w stosunku do wyników innych osób. Jeśli w teście znalazłeś się w 60 percentylu, to znaczy, że osiągnąłeś wynik wyższy niż 60% zdających. Dane pokazały, że ChatGPT4 jest znacznie lepszy od swojego poprzednika w praktycznie każdej kategorii i radzi sobie lepiej, niż zdecydowana większość zdających.

Dużą zaletą najnowszej wersji jest możliwość podpięcia pod chat różnego rodzaju wtyczek. Możemy na przykład podpiąć mu wtyczkę „wolfram” i uzyskać dzięki niej możliwość wykonywania bardzo zaawansowanych obliczeń. Włączając w to rysowanie wykresów.

To postęp, który AI zrobiła w przeciągu zaledwie roku. Nic dziwnego, że uznawana jest dziś za inwestycyjny hit dekady!”.

Wykres pokazujący jaki percentyl ludzi jest w stanie pokonać chatgpt 3,5 i chatgpt 4 w różnych dziedzinach wiedzy

https://www.visualcapitalist.com/how-smart-is-chatgpt/

Do zarobienia,
Karol Badowski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  55
  3
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments