Maciej Kietliński

CZEŚĆ! NAZYWAM SIĘ MACIEJ I PISZĘ NA TYM PORTALU DLA CIEBIE

Dlaczego to robię?

Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał.

Winston Churchill

Zawsze miałem w głowie ten cytat, gdy mogąc zaangażować się w ciekawy projekt, chciałem się od niego wymigać, tłumacząc, że „nie mam czasu”. Efektem może i jest dzienny grafik wypchany po brzegi, ale rekompensuje to uśmiech satysfakcji na twarzy, każdego wieczora na chwilę przed zaśnięciem. Słowem – warto 🙂 W konsekwencji, pomimo pracy zawodowej w banku, równoczesnego robienia zaocznie drugich studiów magisterskich i doktoratu, gdy Piotr zaproponował mi pisanie artykułów na portalu DNA Rynków zgodziłem się bez wahania. Uważam, że zdobywanie wiedzy daje dużą satysfakcję, ale jeszcze większej dostarcza możliwość dzielenia się nią z innymi. Będąc jeszcze w czasach studenckich najpierw członkiem międzynarodowego stowarzyszenia mówców Toastmasters, później Prezesem jednego z jego klubów i mentorem pamiętam, ile dumy dostarcza widok swoich podopiecznych zdobywających pierwsze miejsca w konkursach. W związku z tym mam nadzieję, że moje artykuły pisane w lekko sarkastyczny sposób dostarczą Ci nie tylko ciekawej wiedzy, ale również i rozrywki!

Jeśli lubisz notki biograficzne to parę słów znajdziesz poniżej

Swoją przygodę z rynkiem kapitałowym rozpocząłem w wieku 18 lat. Pochłaniałem wszystkie dostępne na rynku książki odnoszące się do analizy technicznej i fundamentalnej. Poszedłem szczególnie za radą Warrena Buffeta, by „inwestować, gdy inni się boją”, w związku z tym, zainwestowałem całe swoje oszczędności w fundusze akcyjne w samym środku kryzysu finansowego. W efekcie przysporzyłem rodzicom nowych siwych włosów na głowie, a sobie … niezłych zysków rok później. W trakcie pierwszych studiów zrobiłem sobie chwilę odpoczynku od finansów, angażując się w rozwój międzynarodowego stowarzyszenia mówców Toastmasters International. Konkretnie – największego ówcześnie klubu w Europie Centralnej, Toastmasters Leaders. Rok po dołączeniu do organizacji zostałem jej Prezesem. Ukoronowaniem przygody w Toastmasters było zdobycie w 2015 roku tytułu Mistrza Polski w Przemawianiu Publicznym oraz najwyższego odznaczenia – Distinguished Toastmaster. Natura ekonomisty okazała się jednak silniejsza, w związku z czym rozpocząłem studia doktoranckie z ekonomii na SGH oraz, równocześnie z doktoratem, studia magisterskie z finansów. W międzyczasie rozpocząłem pracę w BNP Paribas, gdzie weryfikowałem modele wyceny polskich FIZ-ów. W 2018r. zdałem egzamin maklerski, zdobywając licencję nr 3261. We wrześniu 2019 r. historia zatoczyła koło i zostałem wykładowcą Wyceny Akcji i Przedsiębiorstw na kursie maklerskim ZMID, na który sam wcześniej uczęszczałem. Aktualnie spełniam się zawodowo jako analityk rynku akcji oraz autor artykułów na niniejszym portalu, do czytania których serdecznie zapraszam!

Do zarobienia!
Poniżej znajdziesz listę moich artykułów

Historia giełdowego cwaniaka, czyli jak dostać 1,7 mld USD odprawy za wieczne straty - WeWork

Historia giełdowego cwaniaka, czyli jak dostać 1,7 mld USD odprawy za wieczne straty – WeWork

Młody, ambitny, sprytny i bogaty – nie jest to opis Jordana Belforta, chociaż bohater tej ...
Ponad 0,5 mld straty. Obligacje korporacyjne z Catalyst rekordowo niewypłacalne.

Ponad 0,5 mld straty. Obligacje korporacyjne z Catalyst rekordowo niewypłacalne.

Inwestowanie w akcje jest ryzykowne – jeśli szukasz bezpieczniejszej formy lokowania kapitału, pomyśl o obligacjach ...
Największe przekręty w historii giełd - Enron

Największe przekręty giełdowe w historii – Enron

"Jeśli coś jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to... takie jest”. Szkoda, że powiedziano ...
Największe przekręty w historii giełd - WorldCom

Największe przekręty giełdowe w historii – WorldCom

W czerwcu 2002 roku okazało się, że jedna z najszybciej rozwijających się spółek telekomunikacyjnych świata ...
Oszczędny jak Polak? Okazuje się, że nie jest z nami tak źle na tle Europy!

Oszczędny jak Polak? Okazuje się, że nie jest z nami tak źle na tle Europy!

Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą. Każdy z nas słyszał od swojej babci podobne powiedzenie, ...
Polska bankrutem Europy? Ukryty dług publiczny ciągle rośnie

Polska bankrutem Europy? Ukryty dług publiczny ciągle rośnie

Większość może kojarzyć tablicę elektroniczną na zbiegu ulic Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w Warszawie prezentującą ...