OT Logistics – czy to czas na wzrosty?

Analiza spółki OT Logistics - czy to czas na wzrosty

OT Logistics to polska firma logistyczna specjalizująca się w przeładunkach portowych oraz usługach spedycyjnych. Swoją działalność koncentruje przed wszystkim na obsłudze klientów z obszaru Europy Środkowej i Południowej w zakresie obsługi ładunków w portach morskich oraz szeroko rozumianej spedycji towarów, transportowanych głównie drogą morską, ale także lądową i lotniczą. Jeszcze kilka lat temu wyceniana na 35 złotych za akcje, a niecałe dwa lata temu sprzedawana po zaledwie 4 zł. Dziś kondycja spółki i jej perspektywy zdecydowanie się poprawiły. Rodzi się więc pytanie, czy to dalej czas na wzrosty, czy obecny kurs w okolicach 14 zł zydskontowal już wszystko, co najlepsze?

Logistyka na wszystkich frontach

OT Logistics jest właścicielem największego portu masowego na polskim zachodnim wybrzeżu, położonego w Świnoujściu (OT Port Świnoujście), uniwersalnego portu w Gdyni z jedynym dedykowanym terminalem ro-ro (typ statku) w Polsce (OT Port Gdynia), a także portu śródlądowego we Wrocławiu. Od 2015 roku posiada także udziały w porcie Rijeka, gdzie jest drugim co do wielkości udziałowcem, zaraz po państwie chorwackim.

Ponadto Grupa Kapitałowa OT Logistics organizuje przewozy śródlądowe wszystkich typów ładunków, jak również świadczy usługi związane z wynajmem sprzętu do prac hydrotechnicznych. Oferują też obsługę sprzętem pływającym do przewozu wszelkich materiałów budowlanych oraz do wywozu urobku. Flota obejmuje między innymi pchacze do prac hydrotechnicznych typu „Bizon” oraz „Koziorożec”, barki górnopokładowe o nośności do 500 t oraz barki  dolnopokładowe o nośności 800 t, a także zmodernizowane promy typu W-2, często wykorzystywane jako stanowiska stojące.

Analiza tej spółki jest zamknięta dla Strefy Premium DNA. Zaloguj się, żeby przeczytać całość oraz poznać naszą historię aktywności ze spółką.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
56
0
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: