Dołącz do Strefy Premium DNA Rynków!

Na pewno przynajmniej raz pomyślałeś sobie, że przecież wystarczy zarabiać na rynkach marne 1% tygodniowo i nawet posiadając niewiele gotówki, już po kilku latach będzie można przechodzić na emeryturę. Nie potrzeba Ci wiele, prawda? W końcu, co to jest marne 1% tygodniowo! Przecież codziennie na jakimś rynku jakaś spółka rośnie o ten 1%. Łapiesz szybko za kalkulator i liczysz ile to będzie? Dziesięć lat to 520 tygodni. Gdyby tak zarabiać 1% tygodniowo przez 520 tygodni to… osuwasz się na podłogę przytłoczony potęgą matematyki, gdy okazuje się, że wystarczy ten jeden mały procent co tydzień, żeby po 10 latach każdy tysiąc złotych zmienił się w 176 tysięcy!

A gdyby tak zarabiać na tych rynkach 1,2% tygodniowo? Niewielka to przecież różnica. Na pewno dam sobie radę – myślisz. Szybki atak na kalkulator i tym razem jesteś bliski ekstazy! Nie możesz uwierzyć w to, co widzisz, bo 1,2% tygodniowo po tych samych 10 latach sprawi, że ten sam tysiąc wart będzie już 494 tysiące! Sprawdzasz szybko, ile masz gotówki i myślisz sobie, że na rynek wkracza nowy wilk. Mięknijcie leszcze, oto jestem!

Cóż… my też tak kiedyś myśleliśmy. Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Szybko okazuje się, że pomnażanie gotówki na rynkach proste jest tylko w myślach albo patrząc w przeszłość. Szybko zorientujesz się, że możesz przeczytać setki książek na ten temat i niestety ta ogromna dawka wiedzy nie zagwarantuje Ci rynkowego sukcesu. Tak jak oglądanie wyścigów Formuły 1, nie zrobi z Ciebie świetnego kierowcy. Inwestowanie wymaga praktyki i doświadczeń, a te niestety bywają kosztowne. Dołączając do Strefy Premium DNA, zyskujesz wgląd w nasze praktyki i nasze doświadczenia, które zbudowaliśmy na bazie prawie 20 lat rynkowych sukcesów i porażek.

Co jest najważniejsze w inwestowaniu?

Wiele osób na tak postawione pytanie odpowie, że najważniejsze to przecież dobrze wybrać to, w co zainwestujemy. W zasadzie to prawda, ale to bardzo krótkowzroczne myślenie, bo zysk nie pojawia się w momencie gdy wartość inwestycji rośnie, tylko gdy naszą inwestycję sprzedamy. Po latach naszych obserwacji doszliśmy do wniosku, że najważniejsza w inwestowaniu jest odpowiedzialność i edukacja. Tylko odpowiedzialny inwestor potrafi trzymać się swojego planu, pogodzić się ze stratami i sprzedać coś, co traci na wartości lub zgarnąć zyski w odpowiednim momencie. Tylko będąc odpowiedzialnym inwestorem można łatwo oddzielić inwestowanie od hazardu. Zapamiętaj, że inwestowanie to nie jest hazard, chyba że samemu je w hazard zamienisz. Problem w tym, że większość inwestorów nie zachowuje się odpowiedzialnie. Co robią nie tak?

1. Angażują zbyt dużo swoich oszczędności w ryzykowne aktywa.
2. Nie myślą o ryzyku i ochronie kapitału.
3. Stawiają wszystko na jedną kartę.
4. Nie potrafią pogodzić się z tym, że tracą.
5. Za szybko realizują zyski.
6. Inwestują chochlą, a nie łyżeczką

To inwestycyjne grzechy główne, które pewnie też choć raz popełniłeś, więc nie trzeba Cię przekonywać, jak kosztowne potrafią być. Dołączając do Strefy Premium DNA zyskasz przede wszystkim wgląd do prowadzonych przez nas strategii inwestycyjnych, które są wolne od tych błędów. Każdy z prowadzonych przez nas portfeli jest odpowiednio zdywersyfikowany i ma na celu zarówno osiągnięcie założonej stopy zwrotu, jak i utrzymanie założonego poziomu ryzyka. Ochrona kapitału to podstawa odpowiedzialnego inwestowania, a właściwe zarządzanie ryzykiem portfela inwestycyjnego jest kluczem do tego, aby to osiągnąć.

Problemy dotykające każdego inwestora

Praktyka i doświadczenie pokazują, że najważniejsze problemy każdego inwestora ograniczają się tak naprawdę do zaledwie trzech elementów. Swojego czasu mieliśmy dokładnie te same, ale w miarę jak zdobywaliśmy coraz więcej inwestycyjnego doświadczenia, nauczyliśmy się jak sobie z nimi radzić. Dojście do tego trochę nas co prawda kosztowało, ale tak już jest z inwestowaniem, dlatego zdecydowanie lepiej uczyć się i korzystać z cudzych błędów niż swoich. Będąc subskrybentem Strefy Premium DNA, te najczęstsze problemy każdego inwestora stają się o wiele łatwiejsze.

1. Nieprzestrzeganie założonego planu lub jego brak

Często do inwestowania podchodzimy bez jakiegokolwiek planu działania. W efekcie nie wiadomo jak się zachować, gdy wartość inwestycji się zmienia. Sprzedajemy, gdy tylko wzrośnie o 10% ciesząc się sukcesem i jednocześnie kisimy ją w portfelu, gdy osiąga już pułap -50%, bo przecież „w końcu odbije”. Za te wszystkie błędy najczęściej odpowiada właśnie brak planu lub jego całkowite lekceważenie, a tylko trzymając się założonej strategii można osiągnąć w inwestowaniu większy sukces.

Nie chodzi tu oczywiście o to, że swojego planu nie można zmieniać. Można, czasem nawet jest to niezbędne. Trzeba jednak być świadomym dlaczego się to robi. Dlaczego pomimo planu sprzedawania wszystkiego, co tylko straci 10%, tym razem jednak decyduję się trzymać inwestycję dłużej?

Pytanie brzmi jak przygotować taki plan i jak się go trzymać?

Nie jest to proste zadanie i wymaga sporej ilości prób oraz solidnej dyscypliny. Dlatego w DNA Rynków znajdziesz portfele i strategie, w których to my musimy martwić się o to żeby trzymać się tego planu. Tobie pozostaje jedynie sprawdzić, czy nasza strategia Ci odpowiada i jeśli tylko chcesz – możesz ją w dowolnym stopniu replikować.

2. Problemy z dokonaniem wyboru, w co zainwestować

Możliwości inwestycyjnych dziś jest ogromna liczba. Fundusze ETF na niemalże każdy rodzaj aktywa i dostępność rynków zagranicznych sprawia, że nawet dla osób z niewielkim kapitałem istnieje możliwość, aby korzystać z globalnych trendów. Niestety im tych możliwości więcej, tym trudniej podjąć czasem właściwą decyzję. W końcu nikt nie jest w stanie samodzielnie analizować wszystkich możliwości, a w konsekwencji czasem niektóre inwestycyjne okazje po prostu uciekają.

Mając wgląd w strategie inwestycyjne DNA Rynków ten problem znika. Na bieżąco monitorujemy wszystkie istotniejsze rynki globalne oraz klasy aktywów, a do tego mamy specjalny system doboru spółek wartych zainwestowania. Będąc naszym subskrybentem, tak naprawdę proces selekcji możesz uznać za zrobiony. Oczywiście jeśli nie zgodzisz się z podanym uzasadnieniem, to po prostu nie zreplikujesz tego zagrania. Na pewno jednak zyskasz o wiele szersze spektrum do własnej analizy.

3. Brak odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia

Inwestowania też trzeba się nauczyć w teorii i praktyce. Podstawowa wiedza o tym jak w danym otoczeniu makroekonomicznym mogą zachowywać się poszczególne klasy aktywów jest niezbędna do tego, aby odpowiedzialnie budować swój portfel. Monitorowanie finansów spółki jaką wybraliśmy też bywa przydatne. Oczywiście każdy chciałby od razu po założeniu rachunku maklerskiego, jak najszybciej inwestować i zarabiać. To również bywa pomocne, bo bez doświadczenia i przekonania się na własnej skórze jak reagujemy na zyski i straty żadne inwestowanie w długim terminie nam nie wyjdzie.

Dołączając do Strefy Premium DNA zyskujesz również dostęp do dedykowanym zamkniętych materiałów, jak na przykład:

1. zamknięte webinary;
2. dedykowane analizy spółek i sektorów;
3. przeglądy rynku walutowego i surowcowego;

Rozwiązanie dla Ciebie – Strefa Premium DNA Rynków

Chcąc przystąpić do Strefy Premium DNA Rynków masz do wyboru trzy pakiety: „Gubałówka”, „Rysy”, oraz „Kilimandżaro”. Szczegóły każdego z nich znajdziesz w tabeli niżej. Ważne, że jeśli będziesz chciał replikować którąś ze strategii potrzebujesz do tego rachunków maklerskich z dostępem do rynków zagranicznych oraz funduszy inwestycyjnych. Najlepiej nadadzą się do tego rachunki w DM BOŚ oraz mBanku. Każdy z nich otworzysz za darmo przez Internet.

Pakiet "Gubałówka"
16,33 / miesiąc
Pakiet rozliczany jest kwartalnie
Dostęp do wszystkich treści na portalu
Pełny wgląd w strategię "Gubałówka"
3-miesięczny dostęp do pakietu Expert platformy "myfund"
Wybieram!
Pakiet "Rysy"
23,00 / miesiąc
Pakiet rozliczany jest kwartalnie
Dostęp do wszystkich treści na portalu
Pełny wgląd w strategię "Gubałówka"
3-miesięczny dostęp do pakietu Expert platformy "myfund"
Dedykowane, zamknięte webinary rynkowe w każdym miesiącu
Pełny wgląd w strategię "Rysy"
Wybieram!
Pakiet "Kilimandżaro"
33,00 / miesiąc
Pakiet rozliczany jest kwartalnie
Dostęp do wszystkich treści na portalu
Pełny wgląd w strategię "Gubałówka"
3-miesięczny dostęp do pakietu Expert platformy "myfund"
Dedykowane, zamknięte webinary rynkowe w każdym miesiącu
Pełny wgląd w strategię "Rysy"
Regularne analizy wybranych sektorów i spółek
Wybieram!

Szczegóły każdej z trzech strategii poznasz bezpośrednio na dedykowanych do nich stronach. Sam zdecyduj, która odpowiada Ci najbardziej i pamiętaj, że każdy pakiet wyższego rzędu daje automatycznie dostęp do innych korzyści.

Jeśli jesteś inwestorem o większym kapitale, a swoje inwestycje masz porozkładane na wiele funduszy i kilka rachunków maklerskich, to z pewnością wiesz, że często zastanawiasz się jaki, w ogóle jest stan Twojego portfela. Czy inwestycje całościowo przynoszą Ci zyski, czy jednak straty? Oczywiście, wszystkie transakcje możesz monitorować skrupulatnie w Excelu, wpisując swoje zakupy, prowizje, dywidendy i odsetki, jednak doświadczenia wiemy, że takie obliczanie wyniku, to ogrom pracy do wykonania.

Dodatkowo konieczność każdorazowego wpisywania aktualnych cen powoduje, że ten proces długo trwa, szybko staje się nieaktualny i łatwo w nim o pomyłkę. Żeby rozwiązać i ten problem, przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze jedną usługę. „Monitoring Portfela” wiąże się z kosztem rzędu 250 zł netto miesięcznie i dzięki niemu otrzymasz własnego konsultanta, któremu będziesz jedynie przesyłać potwierdzenia swoich transakcji, a zyskasz stały wgląd w aktualny stan Twojego portfela. Od razu będziesz wiedzieć, czy dana inwestycja dla Ciebie zarabia czy traci wraz z uwzględnieniem dywidend, kursów walutowych, prowizji, itp. Zwracamy jednak uwagę, że ta usługa ma sens dla osób z portfelem inwestycyjnym, którego wartość przekracza 100 tysięcy złotych. Zapiszesz się do niej tak samo jak do pozostałych.

Jak dołączyć do Strefy Premium DNA?

Jestem już zarejestrowanym użytkownikiem, jak mam zyskać dostęp do pakietu premium?

Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem portalu DNA, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i przejdziesz do sekcji „Moje Konto”. Później już tylko wystarczy wybrać interesujący Cię pakiet i postępować zgodnie z instrukcjami 🙂

Nie jestem jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, jak mam zyskać dostęp do pakietu premium?

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, to wystarczy, że podczas rejestracji na portalu wybierzesz interesujący Cię pakiet. Możesz też zrobić to wybierając interesujący Cię pakiet poniżej, a następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami

Strategia Gubałówka
Tylko 16,33 zł / m

Poziom "Gubałówka"

Subskrypcja rozliczana kwartalnie. Zyskujesz wgląd do dedykowanej strategii DNA Rynków "Gubałówka" (poznaj szczegoły)
Strategia Rysy
Tylko 23 zł / m

Poziom "Rysy"

Subskrypcja rozliczana kwartalnie.
Zyskujesz wgląd do dedykowanej strategii DNA Rynków "Rysy" (poznaj szczegoły) oraz Gubałówka
Strategia Kilimandżaro
Tylko 33 zł / m

Poziom "Kilimandżaro"

Subskrypcja rozliczana kwartalnie.
Zyskujesz wgląd do dedykowanej strategii DNA Rynków "Kilimandżaro" (poznaj szczegoły) oraz Strategii Rysy i Gubałówka
Darmowy plan
0 zł

Dołącz do społeczności DNA Rynków!

Zyskaj dostęp do treści wymagających rejestracji w serwisie!
Monitoring Portfela
250 zł netto / m

Pakiet "Monitoring Portfela"

Subskrypcja rozliczana miesięcznie. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na stałe monitorowanie swoich inwestycji - zrobimy to za Ciebie. Poznaj szczegóły.

Działamy dla Ciebie!

Sprawdź też specjalne warsztaty inwestycyjne

Warren Buffett

Dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał BEZ MAJTEK

Zalety strategii DNA Rynków

Inwestujemy jedynie w płynne aktywa
Wystarczy Ci zaledwie 5000 aby zacząć
Analizujemy globalne rynki za Ciebie