Dołącz do Strefy Premium DNA Rynków!

Na pewno przynajmniej raz pomyślałeś sobie, że przecież wystarczy zarabiać na rynkach marne 1% tygodniowo i nawet posiadając niewiele gotówki, już po kilku latach będzie można przechodzić na emeryturę. Nie brzmi to jak wielki sukces prawda? W końcu, co to jest marne 1% tygodniowo! Przecież codziennie na jakimś rynku któraś spółka rośnie o ten 1%. Łapiesz szybko za kalkulator i liczysz ile to będzie? Dziesięć lat to 520 tygodni. Gdyby tak zarabiać 1% tygodniowo przez 520 tygodni to… osuwasz się na podłogę przytłoczony potęgą matematyki, gdy okazuje się, że wystarczy jeden mały procent co tydzień, żeby po 10 latach każdy twój tysiąc złotych zmienił się w 176 tysięcy!

A gdyby tak zarabiać na tych rynkach 1,2% tygodniowo? Niewielka to przecież różnica. Na pewno dam sobie radę – myślisz. Szybki atak na kalkulator i tym razem jesteś bliski ekstazy! Nie możesz uwierzyć w to, co widzisz, bo 1,2% tygodniowo po tych samych 10 latach sprawi, że ten sam tysiąc wart będzie już 494 tysiące! Sprawdzasz szybko, ile masz gotówki i myślisz sobie, że na rynek wkracza nowy wilk. Mięknijcie leszcze, oto jestem!

Cóż… my też tak kiedyś myśleliśmy. Niestety rzeczywistość jest bardziej brutalna. Szybko okazuje się, że pomnażanie gotówki na rynkach proste jest tylko w myślach albo patrząc w przeszłość. Szybko zorientujesz się, że możesz przeczytać setki książek na ten temat i niestety ta ogromna dawka wiedzy nie zagwarantuje Ci rynkowego sukcesu. Tak jak oglądanie wyścigów Formuły 1, nie zrobi z Ciebie świetnego kierowcy. Inwestowanie wymaga praktyki i doświadczeń, a te niestety bywają kosztowne. Dołączając do Strefy Premium DNA, zyskujesz wgląd w nasze praktyki i doświadczenia, które zbudowaliśmy na bazie prawie 20 lat rynkowych sukcesów i porażek.

Co jest najważniejsze w inwestowaniu?

Wiele osób na tak postawione pytanie odpowie, że najważniejsze to przecież dobrze wybrać to, w co zainwestujemy. W zasadzie to prawda, ale to bardzo krótkowzroczne myślenie, bo zysk nie pojawia się w momencie gdy wartość inwestycji rośnie, tylko gdy naszą inwestycję sprzedamy. Po latach naszych obserwacji doszliśmy do wniosku, że najważniejsza w inwestowaniu jest odpowiedzialność i edukacja. Tylko odpowiedzialny inwestor potrafi bowiem trzymać się swojego planu, pogodzić się ze stratami i sprzedać coś, co traci na wartości lub zgarnąć zyski w odpowiednim momencie. Tylko będąc odpowiedzialnym inwestorem można łatwo oddzielić inwestowanie od hazardu. Zapamiętaj, że inwestowanie to nie jest hazard, chyba że samemu je w hazard zamienisz. Problem w tym, że większość inwestorów nie zachowuje się odpowiedzialnie. Co robią nie tak?

1. Angażują zbyt dużo swoich oszczędności w ryzykowne aktywa.
2. Nie myślą o ryzyku i ochronie kapitału.
3. Stawiają wszystko na jedną kartę.
4. Nie potrafią pogodzić się z tym, że tracą.
5. Za szybko realizują zyski.
6. Inwestują chochlą, a nie łyżeczką

To inwestycyjne grzechy główne, które pewnie też choć raz popełniłeś, więc nie trzeba Cię przekonywać, jak kosztowne potrafią być. Dołączając do Strefy Premium DNA zyskujesz pewną przewagę w walce z nimi. Przede wszystkim otrzymujesz pełny wgląd w prowadzone przez nas własne portfele inwestycyjne, które szerzej opisaliśmy na osobnej stronie.

Strategie te są przede wszystkim wolne od powyższych błędów, co w długim okresie zawsze działa na korzyść inwestora. Każdy z prowadzonych przez nas portfeli jest odpowiednio zdywersyfikowany i ma na celu nie tylko osiągnięcie założonej przez nas stopy zwrotu, ale również utrzymanie założonego z góry poziomu ryzyka. Ochrona kapitału to podstawa odpowiedzialnego inwestowania, a właściwe zarządzanie ryzykiem portfela inwestycyjnego jest kluczem do tego, aby to osiągnąć.

Problemy dotykające każdego inwestora

Praktyka i doświadczenie pokazują, że najważniejsze problemy każdego inwestora ograniczają się tak naprawdę do zaledwie trzech elementów. Swego czasu mieliśmy dokładnie te same, ale w miarę jak zdobywaliśmy coraz więcej inwestycyjnego doświadczenia, nauczyliśmy się jak sobie z nimi radzić. Dojście do tego trochę nas co prawda kosztowało, ale tak już jest z inwestowaniem, dlatego zdecydowanie lepiej uczyć się i korzystać z cudzych błędów niż swoich. Będąc subskrybentem Strefy Premium DNA, te najczęstsze problemy każdego inwestora stają się o wiele łatwiejsze do pokonania.

1. Nieprzestrzeganie założonego planu lub brak planu

Często do inwestowania podchodzimy bez jakiegokolwiek planu działania. W efekcie nie wiadomo jak się zachować, gdy wartość inwestycji się zmienia. Sprzedajemy, gdy tylko wzrośnie o 10% ciesząc się sukcesem i jednocześnie trzymamy inwestycję w portfelu, gdy osiąga już pułap straty 50%, bo przecież „w końcu odbije”. Za te wszystkie błędy najczęściej odpowiada właśnie brak planu lub jego całkowite lekceważenie, a tylko trzymając się założonej strategii można osiągnąć w inwestowaniu większy sukces.

Nie chodzi tu oczywiście o to, że swojego planu nie można zmieniać. Można, czasem nawet jest to niezbędne. Trzeba jednak być świadomym dlaczego się to robi, czyli posiadanie odpowiedzi na pytanie dlaczego pomimo planu sprzedawania wszystkiego, co tylko straci 10%, tym razem jednak decyduję się trzymać inwestycję dłużej?

Pytanie brzmi jak przygotować taki plan i jak się go trzymać?

Nie jest to proste zadanie i wymaga sporej ilości prób oraz solidnej dyscypliny. Dlatego strategie inwestycyjne, do których zyskujesz dostęp Strefie Premium zawsze trzymają się z góry założonego przez nas planu. Tobie pozostaje jedynie sprawdzić, czy nasza strategia Ci odpowiada. Jeśli chcesz – możesz ją w dowolnym stopniu replikować.

2. Problemy z dokonaniem wyboru, w co zainwestować

Możliwości inwestycyjnych dziś jest ogromna liczba. Fundusze ETF na niemalże każdy rodzaj aktywa i dostępność rynków zagranicznych sprawia, że nawet dla osób z niewielkim kapitałem istnieje możliwość, aby korzystać z globalnych trendów. Niestety im tych możliwości więcej, tym trudniej podjąć czasem właściwą decyzję. W końcu nikt nie jest w stanie samodzielnie analizować wszystkich możliwości, a w konsekwencji czasem niektóre inwestycyjne okazje po prostu uciekają.

W DNA Rynków na bieżąco monitorujemy wszystkie istotne rynki globalne oraz klasy aktywów. Mamy również specjalny system doboru spółek ciekawych do zainwestowania. Jako uczestnik Strefy Premium zyskujesz dostęp do tego typu analiz, dzięki którym, co jakiś czas na pewno znajdziesz instrument, o którym nigdy wcześniej nawet nie słyszałeś.

3. Brak odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia

Inwestowania też trzeba się nauczyć w teorii i praktyce. Podstawowa wiedza o tym jak w danym otoczeniu makroekonomicznym mogą zachowywać się poszczególne klasy aktywów jest niezbędna do tego, aby odpowiedzialnie budować swój portfel. Monitorowanie finansów spółki jaką wybraliśmy też bywa przydatne. Oczywiście każdy chciałby od razu po założeniu rachunku maklerskiego, jak najszybciej inwestować i zarabiać. To również bywa pomocne, bo bez doświadczenia i przekonania się na własnej skórze jak reagujemy na zyski i straty żadne inwestowanie w długim terminie nam nie wyjdzie.

Dołączając do Strefy Premium DNA zyskujesz również dostęp do dedykowanych zamkniętych materiałów, jak na przykład:

1. Zamknięte webinary;
2. Comiesięczny biuletyn makroekonomiczny;
3. Stale poszerzana baza wiedzy o technicznych aspektach inwestowania, z której dowiesz się m.in. jak odpowiednio rozliczyć podatki od dywidend zagranicznych, jak sprawnie zoptymalizować podatek od zysków kapitałowych, jak odpowiednio korzystać z rachunku maklerskiego, itp.

Rozwiązanie dla Ciebie – Strefa Premium DNA Rynków

Nabór do Strefy Premium DNA jest ciągły i otwarty 365 dni w roku. W każdej chwili możesz stać się jego częścią i zyskać tym samym dostęp do wszystkich korzyści jakie za sobą niesie. Jako użytkownik Premium otrzymujesz:

1. Wgląd do wszystkich Strategii Inwestycyjnych, jakie obecnie realizujemy;
2. Minimum cztery zamknięte webinary w roku;
3. Minimum dziesięć biuletynów gospodarczych w roku;
4. Regularne analizy dotyczące rynków lub spółek;
5. Dostęp do regularnie rozbudowywanej bazy wiedzy inwestycyjnej, z której dowiesz się m.in. „Jak rozliczyć zagraniczne dywidendy?”, „Jakie są możliwości optymalizacji podatku od zysków kapitałowych?”, „Jak wybrać fundusz inwestycyjny?”;
6. Dostęp do zamkniętej grupy komunikacyjnej na portalu Facebook (start od stycznia 2021).

Ogólne informacje o tym jak rozumieć Strategie Inwestycyjne DNA znajdziesz na osobnej stronie klikając tutaj. Jednocześnie poniżej możesz znaleźć krótki opis każdej ze strategii:

Portfel „Gubałówka”

Strategia dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Jej celem jest osiągać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 5% przy ryzyku rzędu 2%. Najlepiej sprawdzi się w przypadku zarządzania swoją finansową poduszką bezpieczeństwa.

Portfel „Rysy”

Strategia dla osób gotowych na podjęcie większego ryzyka. Jej celem jest osiągać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 8% przy ryzyku rzędu 4%. Najlepiej sprawdzi się w średnim terminie, np. inwestycje emerytalne starszych osób.

Portfel „Kilimandżaro”

Strategia dla osób, które nie boją się ryzyka. Jej celem jest osiągać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 16% przy ryzyku rzędu 8%. Najlepiej sprawdzi się przy inwestowaniu długoterminowym, ze względu na duże możliwości wahania kapitału.

Portfel „Gubałówka MAX”

Jest to wersja portfela Gubałówka dla osób dysponujących kapitałem powyżej 100 tysięcy złotych. Większy kapitał pozwala na wprowadzenie dodatkowych funduszy ETF, które są tańsze niż klasyczne fundusze inwestycyjne. Założenia portfela pozostają analogiczne jak portfela „Gubałówka”

Portfel „Rentier”

Strategia dla osób ceniących sobie przede wszystkim regularne przepływy pieniężne. Jego celem jest przynoszenie Ci regularnego pasywnego dochodu 5% wartości Twojego kapitału bazowego. Wahania wartości kapitału są w nim drugorzędne. Najlepiej sprawdzi się przy kapitale przekraczającym 400 tysięcy złotych.

Portfel Publiczny

Portfel prowadzony publicznie, w którym aktualizujemy ogólny pogląd na różne rynki i podajemy przykładowe dla nich instrumenty na początku każdego kwartału. Nie obejmuje żadnej informacji o konkretnych spółkach i nie podlega częstym zmianom. Najlepiej sprawdzi się jako ramowy kierunkowskaz dla każdego.

Ile kosztuje Strefa Premium DNA?

Dostęp do Strefy Premium DNA to koszt równy 29 zł miesięcznie brutto. Rozliczany jest jednak w okresach kwartalnych, co znaczy, że każda płatność wynosi 87 złotych brutto i zapewnia dostęp do systemu na czas okres 3 miesięcy od daty wykupienia dostępu.

Gdy twoja subskrypcja będzie dobiegała końca, a wcześniej z niej nie zrezygnujesz system automatycznie przedłuży ją na kolejne 3 miesiące za tą samą opłatą.

Czy mogę zrezygnować ze Strefy Premium DNA?

Z dostępu do Strefy Premium DNA możesz zrezygnować w każdej chwili. Wystarczy, że w swoim panelu klienta anulujesz swoją subskrypcję. W efekcie nie zostanie ona automatycznie przedłużona, a gdy czas obecnie opłaconego okresu abonamentowego dobiegnie końca, utracisz dostęp do Strefy Premium. Oczywiście w ramach dotychczas opłaconego abonamentu dalej będziesz mógł korzystać ze wszystkich korzyści.

Jak dołączyć do Strefy Premium DNA?

Dołączenie do Strefy Premium DNA jest możliwe na dwa sposoby.

Jestem już zarejestrowanym bezpłatnym użytkownikiem portalu, jak mam zyskać dostęp do strefy premium?

Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem portalu DNA, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i przejdziesz do sekcji „Moje Konto”. Później już tylko wystarczy wybrać interesujący Cię pakiet i postępować zgodnie z instrukcjami 🙂

Nie jestem jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, jak mam zyskać dostęp do pakietu premium?

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, to wystarczy, że podczas rejestracji na portalu wybierzesz interesujący Cię pakiet. Możesz też zrobić to wybierając interesujący Cię pakiet poniżej, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami.

Co się stanie, gdy utracę dostęp do Strefy Premium?

Jeśli zrezygnujesz ze swojego dostępu do Strefy Premium DNA, Twoje konto w serwisie zmieni się na poziom „darmowy”. Utracisz wszystkie korzyści Strefy Premium, ale w dalszym ciągu będziesz mógł zalogować się do serwisu i korzystać z dostępu do treści wymagającym bezpłatnej rejestracji.

Dołącz do DNA – wybierz swój pakiet!

Strefa Premium DNA
Tylko 29 zł miesięcznie!

Strefa Premium DNA

Subskrypcja rozliczana kwartalnie.
Zyskujesz wszystkie korzyści Strefy Premium DNA (poznaj szczegoły).
Bezpłatna Rejestracja
0 zł

Dołącz do społeczności DNA Rynków!

Zyskaj dostęp do treści wymagających rejestracji w serwisie!
Strefa Premium VIP
700 zł netto miesięcznie

Strefa Premium VIP

Subskrypcja rozliczana miesięcznie.
Zyskujesz dodatkowo 2 godziny indywidualnych konsultacji miesięcznie.

Działamy dla Ciebie!

Sprawdź też specjalne warsztaty inwestycyjne

Warren Buffett

Dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał BEZ MAJTEK

Co zyskujesz w Strefie Premium DNA?

Pełny wgląd we wszystkie nasze portfele inwestycyjne
Dedykowane, zamknięte webinary
Zamknięte wpisy i analizy
Comiesięczny biuletyn gospodarczy
Dostęp do rozbudowywanej bazy wiedzy