Wirtualna Polska – czas na dalszą ekspansję

Wirtualna Polska kojarzy się głównie z serwisem internetowym o takiej samej nazwie. To jednak coś znacznie więcej. Spółka to dziś spora grupa kapitałowa z mocno rozwiniętym segmentem e-commerce. WP zarabia tu na pośrednictwie w sprzedaży wycieczek zagranicznych (np. poprzez portal wakacje.pl), na prezentowaniu ofert noclegowych w Polsce (serwis nocowanie.pl), na sprzedaży projektów architektonicznych domów (extradom.pl), na wyszukiwarkach modowych, na usługach finansowych czy wreszcie na finansowaniu zakupu samochodów. Cała grupa kapitałowa obejmuje więc dziś o wiele więcej, niż portal wp.pl, od którego wszystko się zaczęło. Kupując akcje Wirtualnej zyskuje się więc ekspozycję na naprawdę szeroki świat ecommerce, a nie wyłącznie rynek reklamy internetowej. Nie powinno więc wybitnie dziwić, że od debiutu w 2015 roku, akcje podrożały już ponad 250%. Czy ten sukces ma szanse powtórzyć się w kolejnych latach?

Grupa kapitałowa Wirtualnej Polski

Grupa kapitałowa Wirtualnej Polski
Źródło: Spółka

Poniżej widać, jak silną pozycję ma grupa WP na polskim rynku. Bez problemu można tu mówić o konkurowaniu z największymi. Wirtualna Polska stała się dla polskich internautów synonimem i symbolem naszego Internetu, a dane jednoznacznie to potwierdzają.

Pozycja rynkowa Grupy WP na tle konkurencji

Pozycja rynkowa Grupy WP na tle konkurencji
Źródło: Mediapanel

Wyniki Grupy WP w poszczególnych kategoriach tematycznych

Wyniki Grupy WP w poszczególnych kategoriach tematycznych
Źródło: Mediapanel

Problem jednak w tym, że jednocześnie potwierdzają też, że dalszy wzrost skali działalności na polskim rynku, będzie coraz trudniejszy. Do dalszego rozwoju potrzeba albo ekspansji zagranicznej, albo rozszerzania oferty. To tu powstaje tak naprawdę pierwsze pytanie, jakie musi zadać sobie inwestor – czy inwestując w WP nie stawiasz przypadkiem na biznes, który jest już bardzo dojrzały?

Analiza tej spółki jest zamknięta dla Strefy Premium DNA. Zaloguj się, żeby przeczytać całość oraz poznać naszą historię aktywności z Wirtualną Polską.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia!
Piotr Cymcyk

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
33
0
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: