Twilio – biznesowa platforma przyszłości?

Twilio to amerykańska firma z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Została założona w 2008 roku przez Jeffa Lawsona, Evana Cooke i Johna Wolthuis. Twilio funkcjonuje jako platforma komunikacji w chmurze świadcząc usługę (Communications Platform-as-a-Service (CPaaS)), która zapewnia programowalne narzędzia komunikacyjne do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych, wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz elementów komunikacji za pomocą interfejsów API (Application Programming Interface). API to zestaw reguł, które umożliwiają programom komunikowanie się ze sobą, udostępniając dane i funkcje w Internecie w spójnym formacie. Wszystko to brzmi dość skomplikowanie, ale takim nie jest. Wystarczy dokładniej przyjrzeć się funkcjonalnościom i problemom, jakie rozwiązuje Twilio.

Na czym polega biznes Twilio

Spółka oferuje platformę do obsługi klienta z oprogramowaniem zaprojektowanym z myślą o konkretnych przypadkach użycia, takich jak bezpieczeństwo konta i centra kontaktowe, oraz zestaw interfejsów programowania aplikacji (API), który obsługuje logikę komunikacji wyższego poziomu potrzebną do prawie każdego rodzaju zaangażowania klienta. Te interfejsy API koncentrują się na wyzwaniach biznesowych, którym programista chce sprostać, umożliwiając klientom szybsze i łatwiejsze tworzenie lepszych sposobów nawiązywania kontaktów z klientami. Jakie problemy rozwiązuje platforma?

Analiza tej spółki jest zamknięta dla Strefy Premium DNA. Zaloguj się, żeby przeczytać całość.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

62
0
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również: