Streaming coraz większy od telewizji. Wykres Tygodnia DNA #52

opublikowano: 05 stycznia 2021

Serwisy streamingowe rosną w siłę. Netflix razem z Prime Video mają już ponad 100 mln użytkowników, a trend jest dość jednoznaczny. Wykres po lewej przedstawia liczbę odbiorców dla czterech największych telewizji USA w najlepszym czasie antenowym w latach 2019 i 2020.

W sytuacji, gdy przez większość roku odbiorcy siedzą w domu, spadek zainteresowania telewizją tradycyjną jest tym bardziej interesujący. Zwłaszcza gdy porównamy go z wykresem po prawej, który przedstawia liczbę użytkowników płatnych serwisów streamingowych w analogicznym okresie, tj. w latach 2019 – 2020.

Liczba widzów największych telewizji w USA w prime time w porównaniu z liczbą użytkowników platform streamingowych (w mln)

Źródło: Nielsen, MoffettNathanson, HarrisX


Pandemia znacznie przyspieszyła przerzucanie się konsumentów z tradycyjnej telewizji na streaming. Nawet nowo powstające serwisy streamingowe, jak Peacock TV należący do NBC szybko zdobywają po kilkanaście milionów subskrybentów.

Tradycyjna telewizja powoli wymiera i niedługo stanie się dla konsumentów tym samym, czym tradycyjna prasa w dobie Internetu. Największe sieci telewizyjne mogą podłączyć się pod ten trend, tworząc własne platformy streamujące, co stara się robić choćby TVN, czy Polsat, jednak niszowe stacje telewizyjne są w średnim terminie raczej skazane na porażkę.

Rozwiązaniem może być przenoszenie swojej aktywności do sieci, co jednak bywa niekiedy bardzo trudne, bo konkurencja jest tu o wiele liczniejsza. Jak sądzicie, czy telewizja przetrwa, czy raczej jesteśmy świadkami powolnego wygaszania tego medium?

Do zarobienia!
Piotr Cymcyk

23
1

Powiedz nam czy podobał Ci się ten materiał

23
1


Może Cię zainteresować również:

Ankieta

Co jest bardziej prawdopodobne w 2021 roku?

  • Bitcoin po 100 tys. USD
  • Złoto po 2 tys. USD
  • Nasdaq po 15000 pkt

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy: