Strategiczny poniedziałek – webinar #016

Kolejny strategiczny poniedziałek za nami. Poniżej znajdziesz zarówno nagranie, jak i cotygodniowe podsumowanie naszych strategii. Omówimy też w skrócie bieżącą sytuację na rynkach, wyniki naszych strategii oraz sytuację wybranych spółek i odpowiemy na pytanie, co planujemy zrobić z naszą gotówką w najbliższym czasie!

Za nami kolejny dobry tydzień spadków, ale zdywersyfikowane strategie bronią się należycie, chociaż oczywiście nie mogą uchronić się przed korektą. Zobaczmy jak wyglądają obecne stopy zwrotu.

Założenia Gubałówka = stopa zwrotu 5% średniorocznie przy średniorocznym ryzyku na poziomie 2%.

 • Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Gubałówka od uruchomienia (styczeń 2019) = 13,98%
 • Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 5,19%
 • Wskaźnik Sharpe’a od początku = 1,92

Założenia Rysy (strategia po zmianach) = stopa zwrotu 10% średniorocznie przy średniorocznym ryzyku na poziomie 5%.

 • Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Rysy od uruchomienia (styczeń 2020) = 13,63%
 • Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 9,12%
 • Wskaźnik Sharpe’a od początku = 1,67

Założenia Kilimandżaro = stopa zwrotu 16% średniorocznie z przyjętym ryzykiem obsunięcia kapitału na poziomie 8%.

 • Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Kilimandżaro od uruchomienia (sierpień 2020) = 19,00%.
 • Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 11,18%
 • Wskaźnik Sharpe’a od początku = 2,22

Założenia Rentier = stopa zwrotu 5% średniorocznie wypłacane jako cashflow do inwestora. Zmiana wartości kapitału ma małe znaczenie.

 • Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Rentier od uruchomienia (połowa stycznia 2021) = 22,11%
 • Wypłacone dywidendy jako wartości portfela = 3,76%
 • Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 22,11%
 • Wskaźnik Sharpe’a od początku = (krótki okres funkcjonowania portfela sprawia, że to dana mało wiarygodna)

Najbardziej ucierpiały oczywiście najbardziej agresywne strategie, czyli Kilimandżaro oraz Rysy. Ta pierwsza jeszcze niedawno osiągała łączną stopę zwrotu na poziomie prawie 23,5%. Niestety podwyższona zmienność, to naturalna konsekwencja celowania w ponadprzeciętne stopy zwrotu. Mimo wszystko każda ze strategii znajduje się na razie idealnie w swoich założeniach zarówno jeśli chodzi o średnioroczne stopy zwrotu, jak i możliwe do akceptacji ryzyko, więc z powyższych wyników jesteśmy bardzo zadowoleni. Skrócone nagranie z naszego spotkania (po wycięciu wszystkiego, co nieistotne :)) znajdziesz poniżej, a opis całości pod filmem.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Jedynie 29 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia!
Piotr Cymcyk

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
24
0

Oceń materiał!

24
0


Może Cię zainteresować również:

Ankieta

Jakiego sektora analizę chciałbyś przeczytać najbardziej?

 • Drony
 • Druk 3D
 • Blockchain

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Najwyżej oceniane: