Omówienie wyników spółki Evolution AB za 1Q’24

Evolution AB to firma zajmująca się tworzeniem gier dla kasyn live online w modelu B2B. Spółka to lider w quasi oligopolistycznej niszy rynkowej o bardzo silnych marżach, przewagach konkurencyjnych i wzroście. Większość kojarzy kasyna z fizycznymi placówkami. Od paru lat jednak szybko rośnie segment online, który jest o wiele łatwiej skalowalny i w którym działa spółka. Oferuje ona gotowe gry, takie jak ruletka, blackjack i Baccarat. Tworzy je, a operatorzy, którzy je udostępniają, płacą stałe opłaty i zmienne prowizję. Więcej na ten temat opowiadałem na webinarze, który poświęcony był omówieniu biznesu spółki. 24 kwietnia Evolution opublikowało wyniki kwartalne, po których kurs zaliczył kilkuprocentową przecenę. Skąd ten spadek? Przeanalizujmy wyniki w szczegółach.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Jurek Tomaszewski

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00  Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

  67
  5
  Zastrzeżenie prawne

  Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments