Jak kupować i sprzedawać opcje, żeby poprawić swoją stopę zwrotu?

Opcje to naprawdę fascynujące instrumenty pochodne, które oferują nieskończone wręcz możliwości dla inwestorów. Trzeba „tylko” potrafić je odpowiednio wykorzystać. Przez swoją ograniczoną dostępność na GPW pozostają jednak wciąż mało popularne wśród polskich inwestorów. Często kojarzone są z bardzo wysokim ryzykiem i skomplikowaną strukturą, co odstrasza wielu potencjalnych inwestorów.

Jak ich sama nazwa wskazuje dają one jednak ogrom możliwych… opcji! Umiejętne wykorzystanie może znacząco ułatwić inwestowanie i poprawić stopy zwrotu. Opcje mogą być niezwykle użytecznym narzędziem do zarządzania ryzykiem, spekulacji czy budowania pozycji akcyjnych w długoterminowych portfelach inwestycyjnych. Temat opcji trochę poruszaliśmy w obszernym wpisie: https://dnarynkow.pl/jak-inwestowac-w-instrumenty-pochodne-kompletny-poradnik-o-kontraktach-terminowych-opcjach-i-cfd/. W tym artykule jednak przybliżymy podstawy opcji i najprostsze ich zastosowanie z praktycznymi przykładami.

Jest to pierwszy wpis z serii cyklu edukacyjnego o opcjach dla użytkowników Premium. Zapraszam do lektury, gdzie krok po kroku wyjaśnię, jak w praktyce zastosować opcję oraz jakie korzyści można z nich czerpać, niezależnie od poziomu doświadczenia na rynku kapitałowym.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00



    Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

    Do zarobienia!
    Piotr Cymcyk

    67
    5
    Zastrzeżenie prawne

    Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

    Subskrybuj
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments