Blackline – analiza lidera cyfryzacji księgowości

BlackLine działa jako firma IT, która wyspecjalizowała się w tworzeniu dedykowanego oprogramowania księgowego odpowiedniego dla spółek niezależnie od ich rozmiaru. Digitalizacja licznych procesów w firmach konsekwentnie postępuje, ale księgowość jest jednym z tych elementów, które pozostają w tym zdecydowanie w tyle i dalej w dużym stopniu opierają się na pracy manualnej.

Czym zajmuje się Blackline?

Oprogramowanie BlackLine skierowane jest bezpośrednio do działów finansowych innych spółek niezależnie od ich wielkości. Pomaga ono w sprawnym zamykaniu okresów sprawozdawczych oraz uzgadnianiu kont w księgach. Jeśli sam pracujesz lub znasz kogoś, kto pracuje w takim dziale, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że najczęściej zbliżający się deadline raportowania finansowego oznacza niesłychane wręcz bałagan, który to Blackline swoją drogą świetnie przedstawił na poniższym grafie.

Chaos w firmie przy zbliżającym się deadline na zamknięcie jakiegoś okresu

Chaos w firmie przy zbliżającym się deadline na zamknięcie jakiegoś okresu
Źródło: BlackLine

Procesy księgowe prowadzone metodami tradycyjnymi są wyjątkowo nieefektywne. Firmy zbierają dane z wielu źródeł, przetwarzają je, a potem konsolidują. Strasznie żmudna praca. BlackLine ze swoim oprogramowaniem działającym w chmurze częściowo rozwiązuje ten problem, prowadząc księgowość w trybie ciągłym i automatyzując wiele procesów. Oprócz wzrostu efektywności pozwala to również kierownictwu na dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia!
Piotr Cymcyk

29
1
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Może Cię zainteresować również: