Omówienie wyników Kruk za 1Q25. Co z tą Hiszpanią?
Ten wpis służy jedynie omówieniu wyników kwartalnych spółki Kruk, jeśli jesteś zainteresowany tym, jak funkcjonuje cały biznes i jego analizą to zapraszam do osobnego wpisu.
W pierwszym kwartale 2025 roku Kruk odnotował wzrost spłat z portfeli o 8% rok do roku. Przychody wzrosły o 7%, EBITDA gotówkowa wzrosła o 2% rok do roku, inwestycje w portfele wierzytelności zmniejszyły się o 32%, a zysk netto spadł o 26%.

Pomimo silnych spadków na wyniku finansowym, cena akcji Kruk rosła dzień po publikacji raportu nawet o 5% w trakcie sesji, jednocześnie od tegorocznego dołka urosła już niemal o 20%.

Co tak spodobało się rynkowi i spowodowało wzrost ceny akcji, pomimo silnego obsunięcia zysku netto?
Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!
Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.
Już od 75 zł miesięcznie!
Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Szymon dlaczego tutaj nie ma ratingu wynikowego?
Ratingi dodajemy tylko dla spółek zagranicznych