Zmiany wśród spółek priorytetowych w portfelach DNA

Zbliża się końcówka roku 2023. Do końca realnie pozostało nam w zasadzie niewiele ponad 10 sesji. Po minięciu 15 grudnia, gdy rozliczą się kontrakty terminowe, naturalnie zacznie spadać ruch na rynku, który obudzi się jeszcze częściowo po świętach. Tak naprawdę jednak handel po 15 grudnia powróci dopiero w nowym roku. Oczywiście w tym samym okresie, rynek zapewne będzie czasem rosnąć, czasem spadać, ale i wnioskowanie na bazie tych zmian o jego kondycji będzie mocno naciągane. Powoli można więc zacząć przymierzać się do podsumowania i planów inwestycyjnych na 2024.

O swoich przemyśleniach na 2024 poinformuję w osobnym wpisie. W tym zależy mi wyłącznie na pokierowaniu uczestnikami wersji premium serwisu informacjami, jak zmieniły się moje priorytety inwestycyjne dla portfeli na najbliższy kwartał. Zwłaszcza, że znamy już wszystkie wyniki kwartalne.

Informacje te zaktualizowałem również w myfund. Poniżej znajdziecie jedynie informacje, co zmienia się na listach z krótką informacją dlaczego.

Jak rozumieć priorytety inwestycyjne?

Dla przypomnienia – moje indywidualne portfele inwestycyjne podzielone są na cztery:

  • Portfel Gubałówka, gdzie celem jest inwestowanie własnej poduszki finansowej. Portfel nie ma być więc przesadnie zmienny, a zyski nie będą kolosalne. Zmiany na pozycjach dokonywane są średnio jedynie kilka razy w roku. Obecnie zainwestowane jest w ten sposób około 650 tysięcy złotych.
  • Portfel Kilimandżaro, gdzie celem jest inwestowanie emerytalne i wybitnie długoterminowe. Nie przestraszają mnie tutaj spadki po 60%, ani nie ekscytują zyski po 160%. Zmiany w pozycjach dokonywane są średnio po kilka (2/3) razy w miesiącu. Obecnie zainwestowane jest w ten sposób około 740 tysięcy złotych.
  • Portfel Szaleniec, gdzie celem jest krótkoterminowa spekulacja. Nie ma tutaj żadnych zasad odnośnie oczekiwań stóp zwrotu, horyzontu inwestycyjnego, itp. Zmiany na pozycjach są tutaj dokonywane nawet kilka razy w tygodniu. Obecnie zainwestowane jest w ten sposób około 520 tysięcy złotych.
  • Portfel Krypto, gdzie pokazuję jedynie swoją ekspozycję na rynek kryptowalut. Obecnie zainwestowane jest w ten sposób około 65 tysięcy złotych.

Priorytety inwestycyjne są wyłącznie elementami wskazywanymi do portfeli Gubałówka oraz Kilimandżaro. Ponieważ pozycji w portfelach jest względnie dużo, to celem priorytetów jest pokazanie, odnośnie których pozycji mam obecnie największe przekonanie inwestycyjne. W żadnym wypadku nie oznacza to, że będą to pozycje, które dadzą najwięcej zarobić. Być może w ogóle nie nie dadzą zarobić, a za trzy miesiące po nowych wynikach zmienię zdanie odnośnie priorytetów.

Jedyne, czego można być pewnym, to że priorytety oznaczają, że na ten moment są to pozycje, które z różnych powodów obdarzam największym zaufaniem.

Do czego można tę wiedzę wykorzystać? Jeśli chcesz kierować się moimi własnymi decyzjami dla części swoich oszczędności, to możesz wykorzystać priorytety, jako pomysły, w które można potencjalnie zainwestować w pierwszej kolejności. W końcu inaczej ciężko byłoby wybrać coś, co jest obecnie najciekawsze z całej listy moich własnych pozycji.

Moje priorytety inwestycyjne

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,
Piotr Cymcyk

131
2
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również