Zawieszenie strategii Rysy – co możesz dalej zrobić?

Zgodnie z informacjami z początku lipca 2022 zdecydowałem się na zawieszenie od tego czasu publikacji i aktualizacji portfela Rysy. Powodem tej decyzji był fakt, że akurat ten portfel i ta strategia była wyłącznie wirtualna i de facto „udawała” strategię Kilimandżaro, ale jedynie dla dopasowywała ją do mniejszego kapitału. Nie generowała więc w mojej ocenie od dłuższego czasu dodatkowej wartości dla użytkownika plus prezentowała sporo czynnika losowego. Jesli decydowałem się na zakup dwóch spółek do portfela Kilimandżaro, to musiałem jeszcze częściowo losowo (bo przecież nie mam pojęcia, która poradzi sobie lepiej) odrzucić jedną z portfela Rysy.

Również i Wy, gdy rozmawialiśmy o tym na grupie na FB w większości poparliście ten pomysł. Strategia Gubałówka jest do inwestowania bezpiecznego swojej poduszki finansowej i ma na celu długoterminowe delikatne bicie inflacji, a strategia Kilimandżaro jest do agresywnej gry, gdzie nie boimy się ryzyka. Do tego mamy jeszcze wybitnie spekulacyjny i bardzo krótkoterminowy Portfel Szaleńca na Grupie Facebook. Strategia Rysy po prostu przestała tutaj pasować.

W efekcie od początku lipca 2022 zostaje ona całkowicie zawieszona. Wiem jednak również, że część z was w pewnym zakresie odzwierciedlała w swoim portfelu strategię Rysy i zastanwia się co dalej. W tym wpisie przedstawię jak przemodelowałbym ją w obecnej chwili zmieniając ją de facto w pasywną strategię opartą na funduszach ETF.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Jedynie 39 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
89
1

Oceń materiał!

89
1


Przeczytaj również

Ankieta

Ile razy FED podniesie stopy w roku 2022?

  • Max 2
  • 3-4
  • Ponad 4

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Najwyżej oceniane: