Tygodniowe podsumowanie rynków #023

Zacznijmy od szybkiego przeglądu sytuacji w wynikach naszych strategii (08.12.2021).

Założenia Gubałówka = stopa zwrotu 5% średniorocznie przy średniorocznym ryzyku na poziomie 2%.
Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Gubałówka od uruchomienia (styczeń 2019) = 11,30%.
Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 2,70%.
Wskaźnik Sharpe’a od początku = 1,53

Założenia Rysy (strategia po zmianach dostosowana do mniejszego kapitału) = stopa zwrotu 10% średniorocznie przy średniorocznym ryzyku na poziomie 5%.
Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Rysy od uruchomienia (styczeń 2020) = 13,36%.
Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 8,86%.
Wskaźnik Sharpe’a od początku = 1,84

Założenia Kilimandżaro = stopa zwrotu 16% średniorocznie z przyjętym ryzykiem obsunięcia kapitału na poziomie 8%.
Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Kilimandżaro od uruchomienia (sierpień 2020) = 18,12%.
Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 10,37%.
Wskaźnik Sharpe’a od początku = 2,81

Założenia Rentier = stopa zwrotu 5% średniorocznie wypłacane jako cashflow do inwestora. Zmiana wartości kapitału ma małe znaczenie.
Dotychczasowa stopa zwrotu strategii Rentier od uruchomienia (połowa stycznia 2021) = 25,56%.
Stopa zwrotu od początku 2021 roku = 25,56%.
Wskaźnik Sharpe’a od początku = (krótki okres funkcjonowania portfela sprawia, że to dana mało wiarygodna)

W ciągu ostatniego tygodnia dokonaliśmy jednej aktualizacji strategii Kilimandżaro (Strategia Kilimandżaro – aktualizacja #056).

Otoczenie rynkowe

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
41
0
Zastrzeżenie prawne

Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również