Premium: Tygodniowe podsumowanie strategii #012

opublikowano: 14 lipca 2021

Wstrzymywałem się umyślnie jeden dzień z publikacją najnowszego podsumowania zeszłego tygodnia, żebyśmy poznali dane dotyczące inflacji z USA, o których mówiłem podczas ostatniego spotkania Strategiczny Poniedziałek. Inflację już poznaliśmy i jednocześnie poznaliśmy pierwszą reakcję rynków na te dane, więc zdecydowanie wiemy już więcej.

W chwili, gdy to pisze, nasza główna strategia Kilimandżaro zanotowała kolejny szczyt na poziomie 18,20% (po uwzględnieniu kosztów) i brakuje jej około dwóch tygodni do zaliczenia pełnego roku funkcjonowania. Przypomnę, że jej założenia to 16% średniorocznej stopy zwrotu przy utrzymaniu ryzyka na poziomie ok. 8% (również średniorocznie). Obecny wynik jest więc bardzo satysfakcjonujący, ale poczekajmy jeszcze z tym podsumowaniem do końca lipca, a tymczasem zobaczmy, co tam na zadziało się z naszymi portfelami.

1. Otoczenie rynkowe

Czytaj treści premium Bez ograniczeń!


Premium

Dołącz do Sterfy Premium DNA już dziś.

Jedynie 29 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Nota prawna: Powyższy materiał, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Podsumowania Tygodnia, Analizy spółek oraz Portfel DNA Rynków jest jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.
15
0

Powiedz nam czy podobał Ci się ten materiał

15
0


Przeczytaj również

Ankieta

Co jest bardziej prawdopodobne w 2021 roku?

  • Bitcoin po 100 tys. USD
  • Złoto po 2 tys. USD
  • Nasdaq po 15000 pkt

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy: