Fantastyczny biznes z chwilowymi problemami, czy warto inwestować w MSCI?

Spółka zaliczyła spory spadek kursu akcji na skutek wydarzenia jednorazowego u ich klientów. CEO Henry Fernandez skorzystał z tej promocji i zakupił akcji za ponad 6 milionów dolarów po cenie 466$. Może chcieć więc tym sposobem wysłać sygnał, że akcje są według niego niedowartościowane i zarząd zamierza zintensyfikować skupy akcji.

Zacznijmy od opisu biznesu MSCI, znanego jako Morgan Stanley Capital International. To firma, która stała się kluczową częścią światowego rynku finansowego, szczególnie poprzez swoje indeksy, takie jak MSCI World (jest też MSCI Poland). Jeśli w nazwie posiadanego przez Ciebie funduszu figuruje skrót MSCI, oznacza to, że śledzi on jeden z indeksów stworzonych przez tę firmę. Wszyscy dostawcy funduszy ETF, czyli takie giganty jak Vanguard, BlackRock czy Invesco, płacą MSCI opłaty licencyjne za korzystanie z tych indeksów.

Raz stworzony fundusz ETF rzadko zmienia swojego indeksowego dostawcę ze względu na wysokie koszty oraz ryzyko odpływu kapitału, które mogłyby wynikać z takiej zmiany. MSCI to jest więc naprawdę bardzo jakościowy biznes, który przez ostatnie lata regularnie generował stopy zwrotu na kapitale powyżej 20%.

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Już od 49 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.

Do zarobienia,

Porcja informacji o rynku prosto na Twoją skrzynkę w każdą niedzielę o 19:00



    Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych zgodnie z Polityką Prywatności strony DNA Rynków.

    67
    5
    Zastrzeżenie prawne

    Materiały DNA Rynków, w szczególności aktualizacje Strategii DNA Rynków, Analizy spółek oraz Analizy sektorów są jedynie materiałem informacyjno-edukacyjnym dla użytku odbiorcy. Materiał ten nie powinien być w szczególności rozumiany jako rekomendacja inwestycyjna w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów”. Skorzystanie z materiału jako podstawy lub przesłanki do podjęcia decyzji inwestycyjnej następuje wyłącznie na ryzyko osoby, która taką decyzję podejmuje. Autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za takie decyzje inwestycyjne. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są wyrazem najlepszej wiedzy i osobistych poglądów autora na moment publikacji i mogą ulec zmianie w późniejszym okresie.

    Subskrybuj
    Powiadom o
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments