Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - marzec 2019 - DNA Rynków

on

Od początku 2019 roku Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków pokazuje, że w Polska doświadcza gospodarczego spowolnienia. Hamowanie następuje z bardzo wysokich poziomów, bo w 2018 roku gospodarka urosła o 5,1%, co jak na warunki europejskie jest doskonałym wynikiem. Początkowe odczyty w styczniu i lutym pokazywały, że obawy odnośnie przyszłości są jak najbardziej uzasadnione. Marcowy odczyt nie różni się od nich pod względem kierunku – gospodarka nadal spowalnia – jednak widać, że poprawiły się oczekiwania co do przyszłości.

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków z kursu „na zachód” zrobił dynamiczny zwrot na północ. Ten wzrost nadziei, bo na razie jako nadzieje trzeba odczytywać tę zmianę, wpisuje się w ostatnie zmiany geopolityczne. Możliwe przełożenie Brexitu, porozumienia handlowe pomiędzy USA i Chinami, a także stabilizacja na rynkach po grudniowych spadkach – to wszystko rozbudziło nowe nadzieje inwestorów. Obecne wartości Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków wysyłają jednak jednoznaczny komunikat, że minęliśmy fazę szczytu boomu gospodarczego. Powinno się to przekładać na zmniejszenie zaangażowania w instrumenty ryzykowne, jak akcje czy obligacje korporacyjne. Jednocześnie bliskość fazy razy rozwoju oraz fakt, że gospodarka jest podatna na dużą inercję, powoduje, że obecnie nie sposób stwierdzić czy spowolnienie przebiegnie normalnie czy przybierze znaczne rozmiary.

 

Sprawdź założenia i dowiedz się czym jest Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków?

 

Obecny odczyt Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków!


Komentarze

  1. I TO JEST WYKRES!!! NA PIERWSZY RZUT OKA WIELKA KOTŁOWANINA, SZCZEGÓLNIE W OKRESIE OD 2011 DO 3-GO KWARTAŁU 2016 WŁĄCZNIE. ZAUWAŻAM JAKIEŚ PODOBIEŃSTWO PRZEBIEGU OKRESU 2010 I 2011 DO PRZEBIEGU OBECNEGO. OPIERAJĄC SIĘ NA POWYŻSZYM, WYKRES POWINIEN WYKRĘCIĆ W PRAWO I W DÓŁ, NASTĘPNIE ZROBIĆ COŚ W RODZAJU PĘTLI I WYNIEŚĆ SIĘ NA GÓRĘ DO BOOMU. CZAS TRWANIA TO DO 1,5 ROKU. CIĄGNĄC TO DALEJ, TO RECESJI NIE POWINNO BYĆ; TYLKO SPOWOLNIENIE. SZKODA, ŻE NIE MAMY OKRESU WCZEŚNIEJSZEGO. MOŻNA BY COŚ POTWIERDZIĆ LUB ZAPRZECZYĆ. CO DO ŚRODKA , TO POMYSŁU MI BRAK. MOŻE JAKIEŚ ŚREDNIE OKRESOWE WYKREŚLIŁYBY JAKIEŚ ZJADLIWE FIGURY.

    MARIAN KOPEĆ


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Piotr CymcykNazywam się Piotr Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2012 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy, dowiedz się o mnie więcej...
Slider
Slider

Ankieta

Historię jakiej waluty chcesz poznać w kolejnym odcinku "Krótko mówiąc..."?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Array ( [0] => 86 [1] => 88 )

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - październik 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - listopad 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - wrzesień 2019


Produkcja przemysłowa, czyli test sprawnościowy dla gospodarki


Slider
Slider

Polecane wpisy

Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - listopad 2019


Produkcja przemysłowa, czyli test sprawnościowy dla gospodarki


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - październik 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - wrzesień 2019


Wskaźnik Koniunktury DNA Rynków - sierpień 2019


Sprzedaż detaliczna bez tajemnic, czy zakupowe szaleństwo nakręca hossę?