Wskaźnik gospodarczy DNA Rynków - marzec 2019 - DNA Rynków

on

Od początku 2019 roku Wskaźnik DNA Rynków pokazuje, że w Polska doświadcza gospodarczego spowolnienia. Hamowanie następuje z bardzo wysokich poziomów, bo w 2018 roku gospodarka urosła o 5,1%, co jak na warunki europejskie jest doskonałym wynikiem. Początkowe odczyty w styczniu i lutym pokazywały, że obawy odnośnie przyszłości są jak najbardziej uzasadnione. Marcowy odczyt nie różni się od nich pod względem kierunku – gospodarka nadal spowalnia – jednak widać, że poprawiły się oczekiwania co do przyszłości.

Wskaźnik DNA Rynków z kursu „na zachód” zrobił dynamiczny zwrot na północ. Ten wzrost nadziei, bo na razie jako nadzieje trzeba odczytywać tę zmianę, wpisuje się w ostatnie zmiany geopolityczne. Możliwe przełożenie Brexitu, porozumienia handlowe pomiędzy USA i Chinami, a także stabilizacja na rynkach po grudniowych spadkach – to wszystko rozbudziło nowe nadzieje inwestorów. Obecne wartości wskaźnika DNA Rynków wysyłają jednak jednoznaczny komunikat, że minęliśmy fazę szczytu boomu gospodarczego. Powinno się to przekładać na zmniejszenie zaangażowania w instrumenty ryzykowne, jak akcje czy obligacje korporacyjne. Jednocześnie bliskość fazy razy rozwoju oraz fakt, że gospodarka jest podatna na dużą inercję, powoduje, że obecnie nie sposób stwierdzić czy spowolnienie przebiegnie normalnie czy przybierze znaczne rozmiary.

Sprawdź założenia i dowiedz się czym jest wskaźnik gospodarczy DNA Rynków?

Obecny odczyt wskaźnika gospodarczego DNA Rynków!Komentarze

  1. I TO JEST WYKRES!!! NA PIERWSZY RZUT OKA WIELKA KOTŁOWANINA, SZCZEGÓLNIE W OKRESIE OD 2011 DO 3-GO KWARTAŁU 2016 WŁĄCZNIE. ZAUWAŻAM JAKIEŚ PODOBIEŃSTWO PRZEBIEGU OKRESU 2010 I 2011 DO PRZEBIEGU OBECNEGO. OPIERAJĄC SIĘ NA POWYŻSZYM, WYKRES POWINIEN WYKRĘCIĆ W PRAWO I W DÓŁ, NASTĘPNIE ZROBIĆ COŚ W RODZAJU PĘTLI I WYNIEŚĆ SIĘ NA GÓRĘ DO BOOMU. CZAS TRWANIA TO DO 1,5 ROKU. CIĄGNĄC TO DALEJ, TO RECESJI NIE POWINNO BYĆ; TYLKO SPOWOLNIENIE. SZKODA, ŻE NIE MAMY OKRESU WCZEŚNIEJSZEGO. MOŻNA BY COŚ POTWIERDZIĆ LUB ZAPRZECZYĆ. CO DO ŚRODKA , TO POMYSŁU MI BRAK. MOŻE JAKIEŚ ŚREDNIE OKRESOWE WYKREŚLIŁYBY JAKIEŚ ZJADLIWE FIGURY.

    MARIAN KOPEĆ


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Piotr CymcykNazywam się Piotr Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2012 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy, dowiedz się o mnie więcej...
Slider
Slider

Ankieta

Co zrobisz po likwidacji OFE?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Czy „nic nierobienie” może być w cenie? Czyli o funduszach ETF słów kilka


Wyboista droga Ubera na giełdę, czyli od zera do… zera?


10 powodów, dlaczego warto inwestować w fundusze ETF.


Podróże po światowych giełdach | Sri Lanka


28 lat Giełdy Papierów Wartościowych


Podróże po światowych giełdach | Tajlandia


Slider
Slider

Polecane wpisy

Dark Pools - ciemniejsza strona giełdy


6 ciekawych giełdowych debiutów jakie jeszcze zobaczymy w 2019 roku


Wizjoner czy Wariat? Cienka granica pomiędzy sukcesem i upadkiem firmy


Psychologia inwestowania czyli... | Darmowy Webinar LIVE


Jak stworzyć własny ETF i ile to kosztuje?


IPO wszystkim czyli jak spółka wchodzi na giełdę?