10 lat po Lehman Brothers | LIVE webinar - DNA Rynków
Featured Video Play Icon

10 lat po Lehman Brothers | LIVE webinar

15 września 2008 roku świat zapamięta jako początek (jak na razie) największego kryzysu finansowego XXI wieku. Jego pokłosie widoczne jest nawet dziś w 10 lat po tej symbolicznej dacie. Kryzysy przychodzą i odchodzą. Przełom 2008/2009 nie powinien więc akurat dziś specjalnie dziwić, szczególnie widząc ekstremalnie dynamiczne wzrosty we wcześniejszych latach. Ważne jest jednak, czy z tych kryzysów wynosi się odpowiednie lekcje, aby uniknąć popełniania tych samych błędów w przyszłości.

Niestety świat wydał się zapomnieć o przyczynach, które doprowadziły do tamtego załamania i jeszcze nigdy w historii nie był tak zadłużony, jak obecnie. wieloletnia polityka zaniżonych do granic możliwości stóp procentowych oraz programy „drukowania” pieniędzy realizowane przez banki centralne doprowadziły do niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Bankowe bilanse są sztucznie napuchnięte, a ewentualne możliwości działań w razie najgorszego – ograniczone. W sytuacji, gdy świat zadłużony jest na 327% światowego PKB to dość niekomfortowa sytuacja. Zwłaszcza jeśli porówna się tą liczbę z tą sprzed 10 lat. Wówczas świat zadłużony był „jedynie” na 276% całego PKB.

Jednak 10-leciu upadku Lehmana towarzyszą raczej pozytywne nastroje. Wall Street dalej świętuje jeden z najdłuższych rynków byka po II wojnie światowej, a amerykańskie akcje zdają się nie uznawać bitych przez siebie rekordów i wciąż rosną. Jednak poza granicami USA nastroje jakby słabną. Rynki wschodzące z problemami, Europa łapie spowalnia, a Chiny zmieniły się w nieodgadnioną pułapkę nie tylko dla wszystkich dookoła, ale również dla samych siebie. Czy w związku z tym kroczy w naszą stronę kolejna wielka bessa?

W tym webinarze poruszymy następujące tematy:

  • Bessa wszystkich wessa – czy są sygnały kolejnej bessy?
  • Co może spowodować kolejny rynek niedźwiedzia i na których frontach czają się największe zagrożenia?
  • Jakie analogie widać w dzisiejszym świecie finansowym w porównaniu z tym 10 lat temu. Czy historia lubi się powtarzać?
  • Kiedy można się spodziewać kolejnego załamania, czyli o czterech najdroższych słowach świata?

Prezentacja omawiana w webinarze.

Do zarobienia!

Paweł CymcykSkomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Paweł CymcykNazywam się Paweł Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2007 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy. Dowiedz się o mnie więcej...
Slider
Slider

Ankieta

Historię jakiej waluty chcesz poznać w kolejnym odcinku "Krótko mówiąc..."?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Array ( [0] => 8 [1] => 82 )

Angielskie wyjście, czyli konsekwencje Brexitu lub Bre...stayu!


Centralne Bankobranie | Darmowy Webinar LIVE


Slider
Slider

Polecane wpisy

Angielskie wyjście, czyli konsekwencje Brexitu lub Bre...stayu!


Nie każda bajka kończy się dobrze | DNA Rynków 27/2019


Trumponomia | DNA Rynków 26/2019


Cisza przed Trumpem | DNA Rynków 25/2019


Centralne Bankobranie | Darmowy Webinar LIVE


Liga Bankierów Centralnych | DNA Rynków 24/2019