10 lat po Lehman Brothers | LIVE webinar - DNA Rynków
Featured Video Play Icon

10 lat po Lehman Brothers | LIVE webinar

15 września 2008 roku świat zapamięta jako początek (jak na razie) największego kryzysu finansowego XXI wieku. Jego pokłosie widoczne jest nawet dziś w 10 lat po tej symbolicznej dacie. Kryzysy przychodzą i odchodzą. Przełom 2008/2009 nie powinien więc akurat dziś specjalnie dziwić, szczególnie widząc ekstremalnie dynamiczne wzrosty we wcześniejszych latach. Ważne jest jednak, czy z tych kryzysów wynosi się odpowiednie lekcje, aby uniknąć popełniania tych samych błędów w przyszłości.

Niestety świat wydał się zapomnieć o przyczynach, które doprowadziły do tamtego załamania i jeszcze nigdy w historii nie był tak zadłużony, jak obecnie. wieloletnia polityka zaniżonych do granic możliwości stóp procentowych oraz programy „drukowania” pieniędzy realizowane przez banki centralne doprowadziły do niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Bankowe bilanse są sztucznie napuchnięte, a ewentualne możliwości działań w razie najgorszego – ograniczone. W sytuacji, gdy świat zadłużony jest na 327% światowego PKB to dość niekomfortowa sytuacja. Zwłaszcza jeśli porówna się tą liczbę z tą sprzed 10 lat. Wówczas świat zadłużony był „jedynie” na 276% całego PKB.

Jednak 10-leciu upadku Lehmana towarzyszą raczej pozytywne nastroje. Wall Street dalej świętuje jeden z najdłuższych rynków byka po II wojnie światowej, a amerykańskie akcje zdają się nie uznawać bitych przez siebie rekordów i wciąż rosną. Jednak poza granicami USA nastroje jakby słabną. Rynki wschodzące z problemami, Europa łapie spowalnia, a Chiny zmieniły się w nieodgadnioną pułapkę nie tylko dla wszystkich dookoła, ale również dla samych siebie. Czy w związku z tym kroczy w naszą stronę kolejna wielka bessa?

W tym webinarze mówimy:

  • Czy na rynku są sygnały kolejnej bessy?
  • Co może spowodować kolejny rynek niedźwiedzia i gdzie czają się największe zagrożenia?
  • Jakie analogie widać w dzisiejszym świecie finansowym w porównaniu z tym przy upadku banku Lehman Brothers?
  • Kiedy można się spodziewać kolejnego krachu na rynku, czyli o czterech najdroższych słowach świata.

Prezentacja jaką omawiamy w webinarze.

Do zarobienia!

Paweł CymcykSkomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Paweł CymcykNazywam się Paweł Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2007 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy. Dowiedz się o mnie więcej...
Slider
Slider

Ankieta

Wybierz jeden z tematów Inwestycyjnego Ringu!

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Array ( [0] => 8 [1] => 82 )
Slider
Slider

Polecane wpisy

Co będzie najważniejsze w 2020 roku? | DNA Rynków 01/2020


2019 rok w pigułce | DNA Rynków 31/2019


Czas na nieruchomości?! | DNA Rynków 30/2019


Do trzech razy FED | DNA Rynków 29/2019


Walec spowolnienia jedzie dalej | DNA Rynków 28/2019


Angielskie wyjście, czyli konsekwencje Brexitu lub Bre...stayu!