fbpx
Featured Video Play Icon

10 lat po Lehman Brothers | LIVE webinar

Niemal równo 10 lat temu, świat finansowy zatrząsnął się w jednym z największych kryzysów w swojej historii. Upadek Lehman Brothers jest dziś symbolem tego, że w zaledwie kilka miesięcy rynek może wykasować niemal 3/4 swojej wartości.

Czy rozpoczęty po tym wstrząsie jeden z najdłuższych w historii rynków byka wynoszący rynki na nowe, nigdy nie widziane wcześniej, szczyty może dobiegać końca?

Czy to już czas na kolejną bessę? Jeśli chcesz być odpowiednio przygotowany – koniecznie zobacz ten Webinar LIVE DNA Rynków.

W tym webinarze poruszymy następujące tematy:

  • Bessa wszystkich wessa – czy są sygnały kolejnej bessy?
  • Co może spowodować kolejny rynek niedźwiedzia i na których frontach czają się największe zagrożenia?
  • Jakie analogie widać w dzisiejszym świecie finansowym w porównaniu z tym 10 lat temu. Czy historia lubi się powtarzać?
  • Kiedy można się spodziewać kolejnego załamania, czyli o czterech najdroższych słowach świata?

15 września 2008 roku świat zapamięta jako początek (jak na razie) największego kryzysu finansowego XXI wieku. Jego pokłosie widoczne jest nawet dziś w 10 lat po tej symbolicznej dacie. Kryzysy przychodzą i odchodzą. Przełom 2008/2009 nie powinien więc akurat dziś specjalnie dziwić, szczególnie widząc ekstremalnie dynamiczne wzrosty we wcześniejszych latach. Ważne jest jednak, czy z tych kryzysów wynosi się odpowiednie lekcje, aby uniknąć popełniania tych samych błędów w przyszłości.

Niestety świat wydał się zapomnieć o przyczynach, które doprowadziły do tamtego załamania i jeszcze nigdy w historii nie był tak zadłużony, jak obecnie. wieloletnia polityka zaniżonych do granic możliwości stóp procentowych oraz programy „drukowania” pieniędzy realizowane przez banki centralne doprowadziły do niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Bankowe bilanse są sztucznie napuchnięte, a ewentualne możliwości działań w razie najgorszego – ograniczone. W sytuacji, gdy świat zadłużony jest na 327% światowego PKB to dość niekomfortowa sytuacja. Zwłaszcza jeśli porówna się tą liczbę z tą sprzed 10 lat. Wówczas świat zadłużony był „jedynie” na 276% całego PKB.

Jednak 10-leciu upadku Lehmana towarzyszą raczej pozytywne nastroje. Wall Street dalej świętuje jeden z najdłuższych rynków byka po II wojnie światowej, a amerykańskie akcje zdają się nie uznawać bitych przez siebie rekordów i wciąż rosną. Jednak poza granicami USA nastroje jakby słabną. Rynki wschodzące z problemami, Europa łapie spowalnia, a Chiny zmieniły się w nieodgadnioną pułapkę nie tylko dla wszystkich dookoła, ale również dla samych siebie.

Czy w związku z tym kroczy w naszą stronę kolejna wielka bessa? Odpowiedź spróbowaliśmy znaleźć w webinarze.

Prezentacja omawiana w programie.


Komentarze


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Piotr CymcykNazywam się Piotr Cymcyk. Finansami zajmuję się od 2012 roku. Pomogę Ci zrozumieć wszystko co w giełdach i gospodarkach jest najważniejsze dla Twoich pieniędzy, dowiedz się o mnie więcej...
Slider

Ankieta

Co sądzisz o nowej stronie DNA?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Fundusze Cyklu Życia | Inwestycyjny Ring DNA Rynków


Brexit w składzie porcelany


Alchemia pieniądza: recenzja książki


Biuletyn Byki i Niedźwiedzie, Styczeń 2019


Uniwersalny wskaźnik chroniący przed giełdowymi stratami?


Giełdy Świata | Dominikana


Slider
Slider

Polecane wpisy

Fundusze Cyklu Życia | Inwestycyjny Ring DNA Rynków


Brexit w składzie porcelany


Alchemia pieniądza: recenzja książki


Biuletyn Byki i Niedźwiedzie, Styczeń 2019


Uniwersalny wskaźnik chroniący przed giełdowymi stratami?


Giełdy Świata | Dominikana