Portfel DNA Rynków – Szaleniec

Portfel Szaleniec nie jest oficjalną strategią. Celem strategii jest udowodnienie, że długoterminowe inwestowanie po wybraniu odpowiednich spółek i monitorowaniu ich rozwoju przynosi świetne efekty i każdy może osiągnąć przy zachowaniu odpowiedniej dyscypliny inwestycyjnej sukces.

Do strategii inwestycyjnych nie dopłacamy gotówki. Zarówno Kilimandżaro, jak i Gubałówka startowały z kapitałem po pół miliona złotych i nie przewidują dopłat. Ponieważ jednak co miesiąc dysponujemy napływem nowych środków, które również inwestujemy, to od października 2021 zdecydowaliśmy się również informować publicznie o ich alokacji.

Do września 2022, portfel szaleniec był publikowany wyłącznie na zamkniętej grupie na Facebook. Obecnie dostęp do niego możliwy jest również przez portal myfund.

Jesteś już subskrybentem DNA Rynków Premium?
Przejdź do szczegółów portfela Szaleńca.

Portfel Szaleniec nie ma żadnych reguł ani założeń. Jest jedynie realizacją naszych krótkoterminowych pomysłów inwestycyjnych. Czas są to akcje, czasem kontrakty, czasem forex, czasem fundusze ETF, a czasem nic, bo nic nie przychodzi nam do głowy.

Korzystając z Szaleńca na własne potrzeby, dobrze byłoby decydować się na wejście w każdy przedstawiony pomysł. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że krótkoterminowe pomysły spekulacyjne w dużym stopniu NIE WYJDĄ. Nikt nie ma szklanej kuli przepowiadającej przyszłość. Kluczowe jest jedynie to, aby w długim terminie, te które wyjdą, zarobiły z nawiązką na te, które nie wyszły.

Do portfela Szaleńca regularnie dopłacamy również kolejne środki. Na początek września, jego kapitał wynosi około 250 tysięcy złotych. Do jego odzwierciedlania wystarczy jednak dowolna kwota. W portfelu szaleńca nigdy nie znajduje się dużo pozycji jednocześnie, a realizując nasz pomysł nie ma potrzeby alokować w niego analogicznego kapitału. Równie dobrze można każda pozycję dzielić na 10 i uzyskać ten sam efekt.

Jak mogę zyskać dostęp do portfela Szaleńca?

Pełny wgląd do portfela Szaleńca oraz innych naszych portfeli dostępny jest dla subskrybentów zamkniętej części serwisu. Wszystkie korzyści zamkniętej części serwisu oraz możliwość dołączenia do niej znajdziesz tutaj.

Pozostałe strategie DNA:
– Strategia Gubałówka – oczekujemy średniorocznej stopy zwrotu na poziomie 2% powyżej długoterminowej inflacji (defensywny, spokojny portfel);
Strategia Kilimandżaro – oczekujemy średniorocznej stopy zwrotu na poziomie 16% (agresywny portfel długoterminowy);

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Jedynie 39 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.