Portfel DNA Rynków – Strategia „Gubałówka”

Gubałówka to często pierwsza góra powyżej 1000 metrów, na którą trafiają Polacy. Każdy da jej radę. Zresztą nawet jak nie da, to może wjechać kolejką. Innymi słowy – „góra” dla każdego. Dokładnie tak, jak strategia Gubałówka. Jej celem jest przede wszystkim zapewnić ochronę wartości pieniądza przed inflacją i stabilność portfela.

To najmniej ryzykowna ze wszystkich strategii propozycja. Oczekujemy od niej, że w długim terminie będzie zapewniała stopę zwrotu rzędu 2% ponad długoterminową inflację.

Zbudowana jest w taki sposób, żeby odpowiadać również zainteresowanym krótkim horyzontem inwestycyjnym z uwagi na wysoką płynność instrumentów.

Jesteś już subskrybentem DNA Rynków Premium?
Przejdź do szczegółów tego portfela.

Jaki kapitał jest odpowiedni dla strategii Gubałówka?

Tak naprawdę w wypadku tej strategii – dowolny.

Instrumenty stosowane w Gubałówce są ekstremalnie płynne i pozwalają na wejście i wyjście w praktycznie każdym momencie niezależnie od wielkości kapitału. My realizujemy tę strategię w ramach inwestowania naszej poduszki finansowej. Kierujemy więc tutaj środki, które mogą być nam potrzebne w każdej chwili, ale nie chcemy trzymać ich na zwykłym rachunku bankowym, ale nie chcemy, żeby traciły wartość na rachunku bankowym.

Ponieważ inwestujemy tutaj środki, które są kluczowe dla naszego komfortu finansowego, to jakiekolwiek duże ryzyko jest w tym przypadku niedopuszczalne. Inwestycje muszą być bezpieczne i zainwestowane na tyle odpowiedzialnie, żeby starały się chronić nas przed inflacją. Ta strategia nigdy nie zyska dla nas po 10% rocznie, ale absolutnie nie taki jest jej cel i w ogóle tego od niej nie oczekuj.

Jakie instrumenty wykorzystujemy w strategii Gubałówka?


W strategii Gubałówka wykorzystujemy wyłącznie fundusze inwestycyjne i fundusze ETF. Nie interesują nas w tym wypadku pojedyncze akcje, czy obligacje. Czasem zdecydujemy się na zainwestowanie w jakąś walutę. Wcześniej w tę strategię świetnie wpisywały się również lokaty bankowe, ale przy obecnym oprocentowaniu nie da się nimi zrealizować zakładanego celu. Dodatkowo, żeby ograniczyć aktywność inwestora i ochronić go przed podatkami, staramy się wybierać fundusze inwestycyjne w ramach jednego TFI, ale spokojnie da się ją odzwierciedlać na bazie oferty praktycznie każdego większego TFI w Polsce.

Dla kogo przeznaczona jest strategia Gubałówka?


W tym wypadku również jest to strategia do wykorzystania przez każdego. Zwłaszcza dla osób, które lubią przesadnego ryzyka. Jeśli inwestora martwią duże wahania portfela i ciężko mu sobie poradzić z nagłymi stratami czy obsunięciami portfela po 15% w miesiąc, to w przypadku strategii Gubałówka zmienność będzie o wiele mniejsza.

Strategia ta nie wymaga też wysokiej aktywności. Aktualizacji dokonujemy w tym wypadku średnio raz na kwartał.

Jak mogę zyskać dostęp do strategii Gubałówka?

Pełny wgląd do strategii Gubałówka oraz innych naszych portfeli dostępny jest dla subskrybentów zamkniętej części serwisu. Wszystkie korzyści zamkniętej części serwisu oraz możliwość dołączenia do niej znajdziesz tutaj.

Pozostałe strategie DNA:
Strategia Kilimandżaro – oczekujemy średniorocznej stopy zwrotu na poziomie 16% (agresywny portfel długoterminowy);
Portfel Szaleniec – wyłącznie spekulacyjne inwestycje krótkoterminowe;

Aktualny skład portfela Gubałówka i szczegóły strategii

Czytaj wszystkie treści BEZ OGRANICZEŃ!


Premium

Dołącz do Strefy Premium DNA.

Jedynie 39 zł miesięcznie!

Sprawdź wszystkie korzyści

Kliknij tutaj i dołącz do nas.