O autorze - Piotr Cymcyk - DNA Rynków

O autorze – Piotr Cymcyk

CZEŚĆ! NAZYWAM SIĘ PIOTR I WSPÓŁTWORZĘ DLA CIEBIE TEN PORTAL

Dlaczego to robię?

Francis Bacon powiedział „Tyle mamy władzy, ile wiedzy”. Problem tylko w tym, że zdobywanie wiedzy lub informacji w dzisiejszych czasach pomimo łatwego dostępu jest niezwykle trudne. Gdy od 2012 roku zawodowo zajmowałem się finansami i rynkami najbardziej przeszkadzał mi wszechobecny szum informacyjny. Mnóstwo czasu zabierało przebrnięcie przez to co nieistotne, aby dotrzeć do tego, co naprawdę miało znaczenie. Wynosząc na piedestał materiały o wątpliwej istotności, a nawet rzetelności, niektóre media zamiast ułatwiać nam filtrowanie informacji jedynie aktywnie nakręcają dodatkowy „szum”. Paradoksalnie więc, mając dziś tak łatwy dostęp do informacji, zamiast czerpać z nich korzyści, jesteśmy nimi przytłoczeni.

Wspólnie z bratem Pawłem postanowiliśmy rozwiązać te problemy raz na zawsze i stworzyliśmy dla Ciebie nową odsłonę portalu DNA Rynków (Tutaj dowiesz się wszystkiego, o tym co znajdziesz na portalu www.dnarynkow.pl). Dziękuję za to, że zdecydowałeś się z niego korzystać i obiecuję, że nie będziesz tego żałować 🙂

Jeśli lubisz notki biograficzne to parę słów znajdziesz poniżej

W 2012 roku zdałem egzamin prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego na Maklera Papierów Wartościowych zdobywając licencję o numerze 2783. Niedługo później zacząłem pracę w firmie doradczej PwC trafiając do działu fuzji i przejęć, a później przechodząc do działu tzw. „financial due diligence”. Moja praca polegała na analizowaniu przedsiębiorstw, które miały być sprzedane lub kupione przez inną firmę. Następnie przeszedłem do innej firmy doradczej – KPMG. W niej zająłem się czymś zupełnie innym. W Departamencie Doradztwa Gospodarczego zajmowaliśmy się projektami z naprawdę każdej działki. Przykład? Ocena czy sensowne jest wprowadzać na polski rynek destylaty owocowe, restrukturyzacja Domów Pomocy Społecznej, a nawet badania rynku wynajmu maszyn budowlanych. Pracę konsultanta zakończyłem w połowie 2016 w całości koncentrując się na rozwijaniu Stowarzyszenia Związek Maklerów i Doradców (ZMID). Z grona ponad 1500 Członków zostałem wtedy po raz drugi wybrany do Zarządu ZMID. W Stowarzyszeniu działam do dziś. Od 4 lat zyskuje ono na znaczeniu i rozpoznawalności dzięki wspólnej pracy wszystkich Członków Zarządu. W trakcie pracy na rzecz Stowarzyszenia wspólnie z bratem doszliśmy do wniosku, że czas najwyższy stworzyć w Internecie miejsce o finansach, gdzie każdy znajdzie to, co naprawdę ma znaczenie, a ponadto niezależnie od swojego wykształcenia będzie w stanie to zrozumieć. Z tej idei dziś (7.01.2019) powstał nowy portal DNA Rynków, na który jeszcze raz serdecznie każdego zapraszam.

Do zarobienia!

A tutaj możesz przejrzeć i przeczytać wszystkie moje materiały na portalu.

Wskaźnik gospodarczy DNA Rynków – czerwiec 2019

Idealna równowaga Aby dostrzec zmianę wskaźnika gospodarczego DNA Rynków w czerwcu niezbędna okazuje się... lupa ...
Czytaj Dalej

6 ciekawych giełdowych debiutów jakie jeszcze zobaczymy w 2019 roku

Podczas gdy na polskim rynku na giełdzie bardziej spółek ubywa niż przybywa (co pokazywaliśmy tutaj), ...
Czytaj Dalej

Wyboista droga Ubera na giełdę, czyli od zera do… zera?

Zapamiętajcie dzień 10.05.2019. To właśnie wtedy na nowojorskim parkiecie zadebiutuje Uber i może się to ...
Czytaj Dalej