Maciej Kietliński

CZEŚĆ! NAZYWAM SIĘ MACIEJ I PISZĘ NA TYM PORTALU DLA CIEBIE

Dlaczego to robię?

Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał.

Winston Churchill

Zawsze miałem w głowie ten cytat, gdy mogąc zaangażować się w ciekawy projekt, chciałem się od niego wymigać, tłumacząc, że „nie mam czasu”. Efektem może i jest dzienny grafik wypchany po brzegi, ale rekompensuje to uśmiech satysfakcji na twarzy, każdego wieczora na chwilę przed zaśnięciem. Słowem – warto 🙂 W konsekwencji, pomimo pracy zawodowej w banku, równoczesnego robienia zaocznie drugich studiów magisterskich i doktoratu, gdy Piotr zaproponował mi pisanie artykułów na portalu DNA Rynków zgodziłem się bez wahania. Uważam, że zdobywanie wiedzy daje dużą satysfakcję, ale jeszcze większej dostarcza możliwość dzielenia się nią z innymi. Będąc jeszcze w czasach studenckich najpierw członkiem międzynarodowego stowarzyszenia mówców Toastmasters, później Prezesem jednego z jego klubów i mentorem pamiętam, ile dumy dostarcza widok swoich podopiecznych zdobywających pierwsze miejsca w konkursach. W związku z tym mam nadzieję, że moje artykuły pisane w lekko sarkastyczny sposób dostarczą Ci nie tylko ciekawej wiedzy, ale również i rozrywki!

Jeśli lubisz notki biograficzne to parę słów znajdziesz poniżej

Swoją przygodę z rynkiem kapitałowym rozpocząłem w wieku 18 lat. Pochłaniałem wszystkie dostępne na rynku książki odnoszące się do analizy technicznej i fundamentalnej. Poszedłem szczególnie za radą Warrena Buffeta, by „inwestować, gdy inni się boją”, w związku z tym, zainwestowałem całe swoje oszczędności w fundusze akcyjne w samym środku kryzysu finansowego. W efekcie przysporzyłem rodzicom nowych siwych włosów na głowie, a sobie … niezłych zysków rok później. W trakcie pierwszych studiów zrobiłem sobie chwilę odpoczynku od finansów, angażując się w rozwój międzynarodowego stowarzyszenia mówców Toastmasters International. Konkretnie – największego ówcześnie klubu w Europie Centralnej, Toastmasters Leaders. Rok po dołączeniu do organizacji zostałem jej Prezesem. Ukoronowaniem przygody w Toastmasters było zdobycie w 2015 roku tytułu Mistrza Polski w Przemawianiu Publicznym oraz najwyższego odznaczenia – Distinguished Toastmaster. Natura ekonomisty okazała się jednak silniejsza, w związku z czym rozpocząłem studia doktoranckie z ekonomii na SGH oraz, równocześnie z doktoratem, studia magisterskie z finansów. W międzyczasie rozpocząłem pracę w BNP Paribas, gdzie weryfikowałem modele wyceny polskich FIZ-ów. W 2018r. zdałem egzamin maklerski, zdobywając licencję nr 3261. We wrześniu 2019 r. historia zatoczyła koło i zostałem wykładowcą Wyceny Akcji i Przedsiębiorstw na kursie maklerskim ZMID, na który sam wcześniej uczęszczałem. Aktualnie spełniam się zawodowo jako analityk rynku akcji oraz autor artykułów na niniejszym portalu, do czytania których serdecznie zapraszam!

Do zarobienia!
Poniżej znajdziesz listę moich artykułów

Kiełbasa WIGborcza, czyli jak wybory wpływają na giełdę – część 2

Kiełbasa WIGborcza, czyli jak wybory wpływają na giełdę – część 2

W ostatnim materiale opisującym wpływ wyborów na giełdę doszliśmy do wniosków, że:- Spółki kontrolowane przez ...
Czym są i jak działają fundusze ETF?

Czym są i jak działają fundusze ETF?

Jak zarobić na giełdzie? Czy można pokonać rynek? Jak mieć skuteczność w rynkowych prognoz większą ...
Kiełbasa WIGborcza, czyli jak wybory wpływają na giełdę - część 1

Kiełbasa WIGborcza, czyli jak wybory wpływają na giełdę – część 1

Nikt nie da Wam tyle, ile ja Wam obiecam! Tym jednym zdaniem można podsumować wszystkie ...
New Connect – Lampa Alladyna czy Puszka Pandory?

New Connect – Lampa Alladyna czy Puszka Pandory?

Koniec sierpnia 2007 roku. Na warszawskim parkiecie hossa trwa w najlepsze, nieświadoma zbliżającego się krachu ...
Czym jest indeks VIX

VIX ma wielkie oczy – czym jest indeks strachu?

Stare jak historia ludzkości powiedzenie mówi, że pieniądz daje władzę. Również władzę nad giełdą. Co ...
Czym jest HFT trading

Automat do zarabiania na giełdzie? Czym jest HFT

Większość z nas kojarzy obrazki z Wall Street przedstawiające zestresowanych, przekrzykujących się brokerów, chcących zawrzeć ...