Agata Paluch

CZEŚĆ! NAZYWAM SIĘ AGATA PALUCH!

Dlaczego to robię?

Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście..

Thomas Jefferson

Ten cytat świetnie oddaje drogę kariery zawodowej oraz zarządzania moimi pieniędzmi. Aby skutecznie inwestować nie wystarczy losowo wybierać aktywa i liczyć na szczęście. Szczęście sprzyja odważnym, ale przede wszystkim tym, którzy chcą poświęcić na pomnażanie kapitału swój czas. Cel jaki powinien przy tym przyświecać, to lepiej zrozumieć rynek i dzięki temu pozbyć się inwestycyjnych emocji. Nie ma bowiem lepszego testu emocji niż inwestycje. Jeśli myślisz, że znasz siebie, swoje reakcje, przyzwyczajenia i granice bólu, to zainwestuj. Tyle się znamy, ile nas sprawdzono, jak mawiała nasza noblistka. Dopiero po pierwszej dużej stracie zrozumiałam, że wszystko, co o sobie myślałam, było utopią. Inwestycje dosyć szybko uczą pokory. W DNA Rynków staram się przekazać ci fundamenty wiedzy niezbędnej do tego, aby “sprawdzać” w odpowiednich momentach i właściwe karty. Pamiętaj, że zawsze jestem po tej samej stronie inwestycyjnego stołu, co Ty i ciągle bardzo, bardzo dużo się uczę. 

Jeśli lubisz notki biograficzne to parę słów znajdziesz poniżej

Jestem Doradcą Inwestycyjnym oraz Maklerem Papierów Wartościowych i czynnym inwestorem. Posiadam też licencję CIIA. W czasie studiów na Politechnice Warszawskiej najbardziej interesował mnie rynek finansowy, więc wybrałam ścieżkę rozwoju znajdując pracę w inwestycyjnych działach banku Citi.  Nauczyłam się tam więcej o funduszach inwestycyjnych, niż mogłam sobie wyobrazić. Wbrew pozorom, bycie inżynierem naprawdę pomaga liczyć! 😉 Potem zasiliłam szeregi mBank, aby nauczyć się, jak ważne jest prawo na rynku kapitałowym. Zdobyłam i wciąż zdobywam wiele doświadczenia związanego z regulacjami, zarządzaniem aktywami oraz ich wyceną. Pisze dla Ciebie od 2019 roku i najlepiej jak potrafię, staram się przekazywać trudne rzeczy łatwym językiem. Prywatnie inwestuje swój czas inwestuję w podróże, gram na ukulele, wiele czytam i mam pewne skrzywienie zawodowe. Nie mogę zasnąć, jeśli nie sprawdzę zamknięcia na giełdach. 

Do zarobienia!
Poniżej znajdziesz listę moich artykułów

Inflacja – cichy zabójca pieniędzy

Inflacja – cichy zabójca pieniędzy

Z inflacją jest trochę jak z tym spalonym, niby wiemy o co chodzi, a jednak ...
Długość sukienki miarą kryzysu - czym jest Hemline Index

Długość sukienki miarą kryzysu – czym jest Hemline Index

Wśród inwestorów funkcjonuje ogromna ilość wskaźników rynkowych. Ich zadaniem jest odzwierciedlać koniunkturę, a najlepiej oczywiście ...
PPK czyli Pracownicze Plany Kapitałowe - za i przeciw!

PPK czyli Pracownicze Plany Kapitałowe – za i przeciw!

„W sumie się opłaca!” – to hasło pod jakim promowane są Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) ...
Alchemia pieniądza: recenzja książki

Alchemia pieniądza: recenzja książki

Tę recenzję można zamknąć w jednym zdaniu: „Krótka historia pieniądza, którą musisz poznać”. „Alchemia pieniądza”, ...