Agata Paluch

CZEŚĆ! NAZYWAM SIĘ AGATA I PISZĘ NA TYM PORTALU DLA CIEBIE

Dlaczego to robię?

Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście..

Thomas Jefferson

Ten cytat świetnie oddaje drogę kariery zawodowej oraz zarządzania moimi pieniędzmi. Aby skutecznie inwestować nie wystarczy losowo wybierać aktywów i liczyć na szczęście. Szczęście sprzyja odważnym, ale przede wszystkim tym, którzy chcą poświęcić na pomnażanie kapitału swój czas. Cel jaki powinien przy tym przyświecać, to lepiej zrozumieć rynek i dzięki temu pozbyć się inwestycyjnych emocji. Nie ma bowiem lepszego testu emocji niż inwestycje. Jeśli myślisz, że znasz siebie, swoje reakcje, przyzwyczajenia i granice bólu, to zainwestuj. Tyle się znamy, ile nas sprawdzono, jak mawiała nasza noblistka. Dopiero po pierwszej dużej stracie zrozumiałam, że wszystko, co o sobie myślałam, było utopią. Każda inwestycja jest niczym innym, niż mówieniem sobie „sprawdzam”. W DNA Rynków staram się przekazać ci fundamenty wiedzy niezbędnej do tego, aby “sprawdzać” w odpowiednich momentach i właściwe karty. Pamiętaj, że zawsze jestem po tej samej stronie inwestycyjnego stołu, co Ty. Obiecuję, że możesz na mnie liczyć!

Jeśli lubisz notki biograficzne to parę słów znajdziesz poniżej

Czynnym inwestorem jestem już od kilku lat. W czasie studiów na Politechnice Warszawskiej najbardziej interesował mnie rynek, więc szybko wybrałam ścieżkę rozwoju znajdując pracę w inwestycyjnych działach banku Citi, a potem mBank. Nauczyłam się tam więcej o funduszach inwestycyjnych, niż mogłam sobie wyobrazić. Wbrew pozorom, bycie inżynierem naprawdę pomaga liczyć! 😉 Zdobyłam i wciąż zdobywam wiele doświadczeń związanych z regulacjami rynku kapitałowego, zarządzaniem aktywami oraz ich wyceną. Pisze dla Ciebie od 2019 roku i najlepiej jak potrafię, staram się przekazywać trudne rzeczy łatwym językiem. Prywatnie inwestuje swój czas w zdobycie licencji CIIA, gram na ukulele, wiele czytam i mam pewne skrzywienie zawodowe. Nie mogę zasnąć, jeśli nie sprawdzę zamknięcia na giełdach. 

Do zarobienia!Poniżej znajdziesz moje ostatnie artykuły na portalu 🙂

Crowdfunding coraz popularniejszy. Na czym to polega?

Crowdfunding to fajne słowo i do tego z mocno rosnącą dziś popularnością w inwestycyjnym świecie ...
Czytaj Dalej

Czarne chmury nad branżą funduszy inwestycyjnych, czy inwestorzy powinni się bać?

Tak trudnej sytuacji obecni zarządzający w branży funduszy inwestycyjnych raczej nie pamiętają. Niemal każdy zarządzający, ...
Czytaj Dalej

Cena wzrosła, a Ty straciłeś?! Najwyższe „contango” w historii, o co chodzi?!

Sytuacja na rynku surowców i instrumentów pochodnych w czasie kryzysu jest dużo bardziej dynamiczna i ...
Czytaj Dalej
Loading...