10 (+3) kont twitterowych, które każdy inwestor powinien śledzić! - DNA Rynków

10 (+3) kont twitterowych, które każdy inwestor powinien śledzić!

Twitter jest świetnym medium dla inwestora, ponieważ pozwala na błyskawiczne wyłapywanie treściwych – ograniczonych limitem 280 znaków – newsów. Skąd jednak wiadomo, które konta twitterowe obserwować w dzisiejszym, cierpiącym na nadmiar informacji świecie? Zlokalizowanie kont na Twitterze, które przekazują wyłącznie istotne i rzetelne treści bywa bardzo trudne. Czasami przypomina wręcz stąpanie po polu minowym. Każdy przecież rozumie, że aktualna i prawdziwa informacja jest na wagę złota. Dezinformacja lub niedoinformowanie zaś mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Bycie na bieżąco ma kluczowe znaczenie w inwestowaniu. Które konta twitterowe zatem warto śledzić? Osobiście mogę polecić dziesięć (a nawet trzynaście) obserwowanych przeze mnie.

@mbank_researchKonkretne fakty, dane makroekonomiczne opatrzone profesjonalnym komentarzem, szybkie odnośniki do artykułów publikowanych w serwisach takich jak bloomberg.com czy gazetaprawna.pl. Przydatne ciekawostki, obrazowe podsumowania oraz to, co każdy inwestor kocha najbardziej – wykresy.

@iggnacyKonto prowadzone przez Ignacego Morawskiego, bardzo doświadczonego ekonomistę i analityka wielokrotnie wyróżnianego m.in. przez „Financial Times”. Opinie ilustrowane często wykresami z serwisu „SpotData”. Trafne spostrzeżenia, nietypowe informacje, wyłowione z eteru, które trudno znaleźć gdzie indziej. Gorące newsy, opatrzone trafnymi uwagami i konstruktywnymi wnioskami oraz analizy w pigułce.

@YahooFinanceKopalnia najaktualniejszych informacji na temat rynków zagranicznych, szczególnie NASDAQ. Nowy tweet co kilka minut. Wideo, grafiki oraz linki do rozbudowanych artykułów, rekomendacji, analiz, wywiadów, opinii, podsumowań i innych materiałów, które pojawiają się non stop w serwisie finance.yahoo.com.

@jimcramerKonto fundatora serwisu „The Street” (thestreet.com), niegdysiejszego pracownika Goldman Sachs oraz założyciela własnego funduszu hedgingowego. Ponad 1,1 mln obserwatorów. Komentarze w punkt, ciekawostki, podcasty, analizy, wykresy, prognozy. Podobno Jim Cramer udziela porad inwestycyjnych wszystkim, którzy go o to poproszą. Ciekawe, co by polecił z sWIGu.

@ukarlewitzTweety na temat rynku i strategii inwestycyjnych zamieszczane z dużą częstotliwością. Autorem jest Urban Carmel, który może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w bankowości oraz doradztwie inwestycyjnym. Obecnie skoncentrowany nad tworzeniem nagradzanego bloga „The Fat Pitch”. Mnóstwo praktycznych spostrzeżeń, wykresów i analiz.

@SchuldensuehnerGłos eksperta/maniaka i redaktora „Die Welt” – Holgera Zschaepitza. Niemiecka dokładność w streszczaniu i analizowaniu sytuacji na rynkach światowych. Szeroka perspektywa, mnóstwo zinterpretowanych i omówionych wykresów. Precyzja, konkret. Odwołania do newsów z takich serwisów jak bloomberg.com oraz www.wsj.com („The Wall Street Journal”).

@AswathDamodaranKonto prowadzone przez wykładowcę Stern School of Business w Nowym Jorku. Dokładne wyceny spółek i aktywów na podstawie szczegółowych analiz, zestawień, porównań i interpretacji danych. Wykresy, tabelki oraz diagramy rozmontowywane z akademicką pedantycznością. Wpisy rzadkie, ale za to bardzo szczegółowe i rzetelne. Dodatkowo Damodaran, jak na wykładowcę przystało, chętnie odpowiada na pytania od obserwujących.

@StockwatchPLOdnośniki do aktualnych i rzetelnych artykułów publikowanych w serwisie www.stockwatch.pl. Informacje i analizy poświęcone zarówno polskiej giełdzie, jak i rynkom światowym, walutom, surowcom.

@QnewsPLSerwis prowadzony przez Tomasza Hońdo, w którym opisuje statystyczne zależności pomiędzy rynkami i dane gospodarcze. Dodatkowym smaczkiem jest częste nawiązywanie do warszawskiego parkietu i wycen. Wnioski i opinie zawsze poparte prostym i czytelnym wykresem.

@MacronextcomNajnowsze dane gospodarcze z całego świata i reakcje rynków na te informacje. Idealne źródło informacji dla inwestorów chcących cały czas trzymać rękę na (rynkowym) pulsie.

Jeżeli jeszcze nie obserwujesz któregoś z powyższych kont – zacznij koniecznie. W dobie informacyjnego szumu warto ustawić odbiornik na odpowiednią, wypróbowaną częstotliwość. Niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia inwestycyjnego należy korzystać ze wsparcia dobrych nawigatorów podczas żeglugi po inwestycyjnym oceanie. Zwróć uwagę na liczbę obserwowanych przez każde z wyżej wymienionych kont.

Warto zawsze pamiętać, że Twitter daje możliwość bezpośredniego kontaktu, nawiązania dialogu, wymiany poglądów, udzielania sugestii i wyrażania własnych opinii. Zachęcam do korzystania w pełni z tego dobrodziejstwa.

Bonus

@IHSMarkitPMIIndeksy PMI należą do pilnie obserwowanych danych gospodarczych. Konto podaje aktualne dane PMI dla poszczególnych gospodarek i sektorów. Przydatne źródło informacji dla chcących zgłębić tajniki poszczególnych indeksów, a także mieć ogląd jak kształtowały się w ubiegłych latach. Mankamentem jest fakt, że w dzień publikacji następuje zalew tweetów, więc wymaga od obserwatora chwili na wyszukanie ważnych dla niego danych.

@ParkietcomJuż poza dziesiątką, ponieważ oczywisty typ. „Parkiet” znają chyba wszyscy inwestorzy, a na pewno każdy powinien obserwować na Twitterze. Wystarczy przytoczyć opis konta: Ogólnopolski dziennik poświęcony GPW i rynkowi kapitałowemu. Codziennie najnowsze informacje o spółkach giełdowych, opinie, komentarze, notowania, indeksy…

@strefainwNa koniec, jako bonus konto „Strefy Inwestorów”. Odnośniki do gorących newsów z warszawskiego parkietu oraz ciekawych artykułów publikowanych w serwisie strefainwestorow.pl. Regularne rzeczowe analizy wideo z cyklu, w co inwestować w danym miesiącu czy roku. Ponadto lista 50 ludzi giełdy, finansów i gospodarki, których warto śledzić na Twitterze, którą polecam, jako rozwinięcie niniejszego zestawienia.Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Autor

Tomasz PlewaTomasz Plewa - licencjonowany Makler Papierów Wartościowych o numerze 3249
Slider
Slider

Ankieta

A co gdybyś mógł uczestniczyć w szkoleniach DNA Rynków?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy

Array ( [0] => 94 )

Wyboista droga Ubera na giełdę, czyli od zera do… zera?


Cena wolności od pracy, czyli czy warto pracować mniej?


W funduszu siedzi leń, nic nie robi cały...


Wizjoner czy Wariat? Cienka granica pomiędzy sukcesem i upadkiem firmy


6 ciekawych giełdowych debiutów jakie jeszcze zobaczymy w 2019 roku


Innowacja – modne słowo czy wróg u bram sektora bankowego?


Slider
Slider

Polecane wpisy

W funduszu siedzi leń, nic nie robi cały...


Innowacja – modne słowo czy wróg u bram sektora bankowego?


6 ciekawych giełdowych debiutów jakie jeszcze zobaczymy w 2019 roku


Wizjoner czy Wariat? Cienka granica pomiędzy sukcesem i upadkiem firmy


Wyboista droga Ubera na giełdę, czyli od zera do… zera?


Cena wolności od pracy, czyli czy warto pracować mniej?