10 kont Twitter, które każdy inwestor powinien śledzić!

opublikowano: 09 stycznia 2019

Twitter jest świetnym środkiem informacji dla każdego inwestora. Pozwalając na błyskawiczne wyłapywanie treściwych i co w tym przypadku ważne – ograniczonych limitem 280 znaków – newsów. Skąd jednak wiadomo, które konta warto obserwować w dzisiejszym, cierpiącym na nadmiar informacji świecie? Zlokalizowanie na portalu Twitter tych, którzy przekazują wyłącznie istotne i rzetelne treści bywa bardzo trudne. Czasami przypomina wręcz stąpanie po polu minowym. Każdy przecież rozumie, że aktualna i prawdziwa informacja jest na wagę złota.

Dezinformacja lub niedoinformowanie zaś mogą okazać się wyjątkowo kosztowne. Bycie na bieżąco ma kluczowe znaczenie w inwestowaniu. Które konta na twitterze warto zatem śledzić? Możemy polecić dziesięć (no dobra, w sumie to trzynaście), które na pewno obserwujemy my 😉

@mbank_research – Konkretne fakty, makroekonomiczne dane opatrzone profesjonalnym komentarzem, szybkie odnośniki do artykułów publikowanych w serwisach takich jak bloomberg.com czy gazetaprawna.pl. Przydatne ciekawostki oraz obrazowe podsumowania, a także to, co każdy inwestor kocha najbardziej – wykresy!

@iggnacy – Konto prowadzone przez Ignacego Morawskiego, doświadczonego ekonomistę i analityka wielokrotnie wyróżnianego m.in. przez „Financial Times”. Swoje opinie często ilustruje wykresami z autorskiego serwisu „SpotData”. Znajdziesz tam trafne spostrzeżenia i nietypowe informacje, wyłowione z eteru, które trudno znaleźć gdzie indziej. Gorące newsy oraz moc konstruktywnych wniosków.

@YahooFinance – Prawdziwa kopalnia najbardziej aktualnych informacji na temat rynków zagranicznych, szczególnie w przypadku NASDAQ. Nowy tweet pojawia się co prawda średnio co kilka minut, ale nie są to puste informacje. Mnóstwo grafik i wideo oraz linków do rozbudowanych artykułów, rekomendacji, analiz oraz opinii, czy innych materiałów, które lawinowo pojawiają się w serwisie finance.yahoo.com.

@jimcramer – Konto fundatora serwisu „The Street” (thestreet.com) oraz byłego pracownika Goldman Sachs i założyciela własnego funduszu hedgingowego. Ponad 1,1 mln obserwujących to całkiem niezły wyznacznik popularności. Co znajdziemy na tym profilu? Komentarze w punkt, wyszukane ciekawostki, podcasty, analizy, wykresy, prognozy. Wszystko, czego inwestorowi potrzeba do szczęścia. Podobno Jim Cramer udziela nawet porad inwestycyjnych wszystkim, którzy go o to poproszą. Spróbuj 😉

@ukarlewitz – Tweety na temat rynku i strategii inwestycyjnych zamieszczane z dużą częstotliwością. Autorem jest Urban Carmel, który spędził wiele lat w bankowości oraz doradztwie inwestycyjnym. Obecnie skoncentrowany jest na tworzeniu wielokrotnie nagradzanego bloga „The Fat Pitch”. Mnóstwo praktycznych spostrzeżeń, wykresów i analiz.

@Schuldensuehner – Głos eksperta/maniaka i Redaktora Naczelnego „Die Welt” – Holgera Zschaepitza. Na uznanie zasługuje tu zwłaszcza niemiecka dokładność w streszczaniu i analizowaniu sytuacji na rynkach. Jest precyzyjnie i konkretnie. Komentarze Holgera dają szeroką perspektywę oraz wgląd do całej rzeszy zinterpretowanych i omówionych wykresów.

@AswathDamodaran – Konto prowadzone przez wykładowcę Stern School of Business w Nowym Jorku. Każdy kto chociaż słyszał o wycenie aktywów musiał trafić na nazwisko Damodarana. Wpisy pojawiają się tu stosunkowo rzadko, ale gdy już do tego dojdzie to są szczegółowe i rzetelne. Wykresy, tabelki i diagramy rozmontowywane z akademicką pedantycznością, a do tego dokładne wyceny spółek i szczegółowe analizy. Dodatkowo Damodaran, jak na wykładowcę przystało, chętnie odpowiada na pytania od obserwujących!

@StockwatchPL – konto należące do portalu Stockwatch zdecydowanie warto obserwować jeśli inwestujesz na polskim rynku. To bardzo dobra kopalnia aktualności o spółkach notowanych na warszawskim parkiecie. Głównie bazuje na przekazywaniu spółkowych newsów i odnośnikach do artykułów publikowanych w serwisie, ale dzięki temu nie ucieknie nam nic interesującego 😉

@QnewsPL – Serwis prowadzony przez Tomasza Hońdo. Opisuje w nim zależności statystyczne pomiędzy rynkami i dane gospodarcze. Znajdziesz tam dodatkowo częste nawiązywanie do warszawskiego parkietu i potencjalne wyceny spółek, co stanowi kolejny smaczek. Każdy wniosek jest oprócz tego poparty prostym i czytelnym wykresem.

@Macronextcom – Miejsce z najnowszymi danymi gospodarczymi z całego świata oraz reakcjami rynków na te informacje. Idealne źródło wiedzy dla tych inwestorów, którzy chcą cały czas trzymać rękę na rynkowym pulsie.

@IHSMarkitPMI – Indeksy PMI należą do najpilniej obserwowanych danych. Konto podaje aktualne dane PMI dla poszczególnych gospodarek i sektorów. Niezwykle przydatne źródło dla chcących zgłębić tajniki poszczególnych indeksów. Mankamentem pozostaje, że w dzień publikacji następuje zalew tweetów, co wymaga chwili na wyszukanie tych naprawdę ważnych danych.

@Parkietcom – Gazetę Giełdy Parkiet znają chyba wszyscy inwestorzy, a na pewno każdy z nich powinien. Wystarczy przytoczyć opis konta: „Ogólnopolski dziennik poświęcony GPW i rynkowi kapitałowemu”. Codziennie najnowsze informacje o spółkach giełdowych, opinie, komentarze, notowania, indeksy… Chyba nie trzeba dodawać nic więcej.

@strefainw – Odnośniki do gorących newsów z warszawskiego parkietu oraz artykułów publikowanych w na portalu Strefa Inwestorów. Regularne i rzeczowe analizy z cyklu, w co obecnie inwestować. Ponadto lista 50 ludzi giełdy, finansów i gospodarki, których warto śledzić na Twitter jaką polecam do rozwinięcia tego zestawienia.

W dobie informacyjnego szumu warto ustawić odbiornik na odpowiednią, wypróbowaną częstotliwość. Niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia inwestycyjnego należy korzystać ze wsparcia dobrych nawigatorów podczas żeglugi po inwestycyjnym oceanie.

Warto pamiętać, że Twitter daje możliwość nie tylko wyrażania własnych opinii ale również bezpośredniego kontaktu, nawiązania dialogu czy wymiany poglądów. Wszystko, co przy dobrym inwestowaniu jest niezbędne.

Do zarobienia!
Piotr Cymcyk

15

Powiedz nam czy podobał Ci się ten materiał

15
0


Zainteresuje Cię też:

Ankieta

Czy sądzisz, że Allegro przebije do końca 2020 cenę 100 zł?

  • Tak
  • Nie

Zobacz wynik

Loading ... Loading ...

Polecane wpisy: